Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 

Cel mai bun din cele două

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,087
  • Înscris: 29.01.2016

 slai, on 25 septembrie 2018 - 19:56, said:

Nu ai nici o reclama, nicăieri. E ca orice telefon, doar ca în setări ai foarte multe posibilități de setări. Pentru nevasta am luat un a1, si ma uitam cu jale în android ul curat ce sărăcăcios e în setări...
Este ?
@slai : esti posesor de unul cu MIUI, sau ma insel ?
@initiator : Nu, nu sunt reclame, din contra, am vazut mai putine decat pe alte telefoane.
Fii atent. Comanda unul de pe emag (chiar de la emag, nu parteneri de pe marketplace) cand il prinzi la pret bun, butoneaza-l pe ce te intereseaza in mod deosebit, si, daca nu iti convine/place, il poti returna fara probleme. Fara sa pierzi 1 leu. Am eu o vaga impresie ca nu o sa-l retunezi...ma refer la cel cu MIUI, nu cu Android "curat"...Posted Image

Edited by Magicwisewolf, 25 September 2018 - 20:13.


#20
ryland123

ryland123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 21.09.2016
Eu am fost mai reticent la început cu mărcile astea mai puțin populare pe la noi.
Cu greu am luat huawei p9 lite, însă acum, după 2 ani, cred că a fost cea mai bună alegere posibilă, la 850 de lei, în noiembrie 2016.
Cred că o să merg pe xiaomi, întrucât am văzut că aproape toată lumea e mulțumită.
Pe note 5 cel puțin am văzut că-l recomandă toată lumea

#21
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,087
  • Înscris: 29.01.2016

 ryland123, on 25 septembrie 2018 - 20:16, said:

Eu am fost mai reticent la început cu mărcile astea mai puțin populare pe la noi.
Cu greu am luat huawei p9 lite, însă acum, după 2 ani, cred că a fost cea mai bună alegere posibilă, la 850 de lei, în noiembrie 2016.
Cred că o să merg pe xiaomi, întrucât am văzut că aproape toată lumea e mulțumită.
Pe note 5 cel puțin am văzut că-l recomandă toată lumea
Si eu am fost reticent cand am luat Redmi 4X pe care il am in acest moment si ma felicit. Sunt extrem de multumit de el. Bine ca nu am facut prostia sa dau cu cel putin 50% mai mult pe alt telefon "de renume", dar care nu se misca ca acesta.
Ghici care va fi urmatorul...exact Redmi Note 5 Pro sau Redmi S2, care, desi e un pic mai slabut la niste chestii decat Redmi Note 5 Pro, e cu 200 de lei mai ieftin. Cred ca merita si acesta luat in calcul (cel putin pentru mine, e luat).

#22
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 05.09.2005

 ryland123, on 25 septembrie 2018 - 19:39, said:

Cercetând am dat peste un lucru, care nu știu dacă este adevărat: telefoanele xiaomi cu miui arată reclame peste tot, inclusiv în setări. Este adevărat?
Este adevarat, dar nu la noi. Din cate stiu, utilizatorii din India au in principal problemele astea.

#23
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006

 slai, on 25 septembrie 2018 - 12:48, said:

A2, si nu lua de la emag. O buna parte din xiaomi vândut de emag vine din sursa quick mobile. Adică garantia e ca și inexistenta.
Aceeași recomandare, ia pcgarage.

Si atunci de unde sa cumpere?Posted Image

#24
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,847
  • Înscris: 25.01.2007
De la garaj, strada it... Astia știu ca au alta sursa, or fi și alții, e greu sa afli. Când întrebi un vânzător unde au garantia la xiaomi se feresc ca drakul de tămâie sa zica quick mobile sau service return.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate