Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

De ce sunt barbatii mereu responsabili pentru divort ?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#19
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

 Adm, on 24 septembrie 2018 - 17:38, said:

Depinde de situatie, dar asa cum mi-a explicat cineva, candva.... ai vazut tu barbat care sa se supere cand il faci nesimtit?

Barbatii sunt animale simple. Au doua manete: burta si sexul.
Numai din ăștia cunoști? Foarte trist! Te compătimesc.

#20
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 crisstonne, on 24 septembrie 2018 - 17:40, said:

Aoleu @Adm, ce misogina esti Posted Image
Nu toti barbatii sint asa.

Din pacate, este un stereotip.
Nasol de cele care au cunoscut doar barbati violenti si neingrijiti Posted Image
la drept vorbind cam are dreptate...la toti ne plac fotbalul, berea si politica ...cu putine exceptii. Si zii zau nu mai tii minte in liceu/scoala generala cand prima intrebare a baietilor era "cat esti de bun la bataie si fotbal?'. Deci de unde rezulta ca barbatii sunt  orgoliosi si  cu accese de competitivitate si violenta. Pe cuvant mai tii minte replici in genul "ba da prost esti nu stii sa te bati!"......Deci nici macar barbatilor nu le place sa fie considerati civilizati ....cel putin majoritatea. Care nu , sunt gen tocilari soareci de biblioteca...

Uite asta e barbatul  pana  la urma ..
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rMbATaj7Il8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014
In Romania se poarta ca barbatul sa fie de vina pentru divort.

In alte tari mai dezvoltate unde romanii pleaca si muncesc , acolo si femeile isi poarta o vina pentru divort, fiind mai curve .

#22
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011

 karax, on 24 septembrie 2018 - 17:56, said:


la drept...

Daca iti zic ca preconceptiile astea, guverneaza lumea, ce zici ?
Oricum, vorbim despre BARBATI, nu despre copii.

Nu suport fotbalul, nu am auzit niciodată, de la cele citeva femei din viata mea, cuvintul nesimtit.
La ora asta, o sa gasesti mai multe femei orgolioase, in prostie, decit barbati, societatea s-a schimbat.

A, am spalat mai multa vesela la viata mea decit mai multe femei adunate la un loc, acasa zic.

Edited by crisstonne, 24 September 2018 - 18:15.


#23
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 16.05.2015

 MembruAnonim, on 24 septembrie 2018 - 17:50, said:


Nu e nimic de inteles. Unii dintre voi, de la o anumita varsta, nu parasiti zona de confort. Altii, mai curajosi, da.

Curajosi=Inconstienti

#24
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,919
  • Înscris: 01.01.2010
Cand ieseam cu fete si incercam sa discut cu ele despre stiinta, inevtitabil discutia ajungea la dragoste, familie, copil, cuplu shit.
Rar gaseam o tipa sa pot sa vorbesc cu ea de placere, fara sa fiu nevoit sa o ascult.Nu generalizez, dar plecand de la ideea cu femeia complexa pot doar sa confirm: asa de complexa, incat nici ea nu se cunoaste. Majoritatea femeilor pe care le stiu sugera ori de mania grandorii, ori de cea a dusmaniei, se simte supravegheata etc. Pui doi barbati unul langa altul, se inteleg. Femeile se comporta exact invers.
Este simplist sa generalizezi. Multi barbati sunt vinovati, atunci cand vine vorba despre divort. La fel si multe femei. Depinde de la caz la caz.

#25
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 29.07.2017

 Adm, on 24 septembrie 2018 - 17:38, said:

Depinde de situatie, dar asa cum mi-a explicat cineva, candva.... ai vazut tu barbat care sa se supere cand il faci nesimtit?

Barbatii sunt animale simple. Au doua manete: burta si sexul.
Asta-i din ciclul ce banali sunt barbatii si ce complexe sunt femeile.
Totusi sunt foarte multe femei care se activeaza la o singura maneta: portofelul barbatului.

#26
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
sau asa
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_gsi_sHKF5E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
in timp ce barbatul vestic ala "pizdificat" e  cam asa
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1ClCpfeIELw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015

 MembruAnonim, on 24 septembrie 2018 - 17:50, said:


Nu e nimic de inteles. Unii dintre voi, de la o anumita varsta, nu parasiti zona de confort. Altii, mai curajosi, da.
Unii.
Iar din randul femeilor, mai multe.
Procentul de barbati singuri fericiti este aproape identic cu procentul femeilor singure nefericite :D
O femeie, daca nu are pe unul din zilele caruia sa se hraneasca, nu este implinita :D

#28
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009

 Adm, on 24 septembrie 2018 - 17:53, said:

asa de putine pagini are? :w00t:

#29
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 crisstonne, on 24 septembrie 2018 - 18:06, said:

Daca iti zic ca preconceptiile astea, guverneaza lumea, ce zici ?
Oricum, vorbim despre BARBATI, nu despre copii.

Nu suport fotbalul, nu am auzit niciodată, de la cele citeva femei din viata mea, cuvintul nesimtit.
La ora asta, o sa gasesti mai multe femei orgolioase, in prostie, decit barbati, societatea s-a schimbat.

A, am spală mai multa vesela la viata mea decit mai multe femei adunate la un loc, acasa zic.
atunci faci parte din acei tocilari

#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Reactor2015, on 24 septembrie 2018 - 18:09, said:

Unii.
Iar din randul femeilor, mai multe.
Procentul de barbati singuri fericiti este aproape identic cu procentul femeilor singure nefericite Posted Image
O femeie, daca nu are pe unul din zilele caruia sa se hraneasca, nu este implinita Posted Image

Asa e. Femeilor le place sa apartina. Si ce? Eu eram on topic si vorbeam de cei care pleaca dintr o casnicie. Sunt putini.

#31
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Nu spune nimeni ca ,,hipermegasensibilele " femei, despre care se spune ca sint finuțe si delicate, au deja un plan cu fraierul din fața lor, in timp ce blegul este emotiv, cu adevărat sensibil, si indragostit.

Eu cred ca barbatii, cei de calitate, nu badaranii, sint mai sensibili decit femeile.

#32
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 MembruAnonim, on 24 septembrie 2018 - 18:11, said:


Asa e. Femeilor le place sa apartina. Si ce? Eu eram on topic si vorbeam de cei care pleaca dintr o casnicie. Sunt putini.
Aha si dupa aia tot ele fac ca istericile  daca baiatul respectiv nu e prea competitiv  si nu se impune in fata restului nu? Se stie asta ...iti dai seama odata ce cresti si vezi cum unele fete chiar se fac pres practic in fata unor baieti doar pentru bani sau doar ca sa aiba iubit. Ca barbat pentru tine e incalifi cabil comportamentul asta si te deruteaza de aia ajungi sa etichetezi drept "curve" majoritatea femeilor. Si tot din cauza asta unii din barbati dimpotriva chiar respecta pe una care ea se respecta si nu se face pref in fata oricarui barbat neaparat.

 crisstonne, on 24 septembrie 2018 - 18:14, said:

Nu spune nimeni ca ,,hipermegasensibilele " femei, despre care se spune ca sint finuțe si delicate, au deja un plan cu fraierul din fața lor, in timp ce blegul este emotiv, cu adevărat sensibil, si indragostit.

Eu cred ca barbatii, cei de calitate, nu badaranii, sint mai sensibili decit femeile.
Da dar la ei durerea si suferinta se manifesta altfel...asa cum spre exemplu te lasa o fata...mai mult suferi pentru tine,  pentru ca nu esti  perceput drept capabil, pentru ca estid epresat si  te simti inferior altora....femeile dimpotriva  sufera pentru ca nu e nimeni aproape de ele sa le detina ...

#33
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 Dormi_Hete, on 24 septembrie 2018 - 17:26, said:

Cu siguranta va este foarte familiara urmatoarea discutie:

"Uite-l pe Georgica"
"Dar nevasta-sa unde e?"
"Pai au divortat"
"Aha.Si-a lasat nevasta. Iti dai seama ce baiat bun e"

De ce barbatul este mereu cel responsabil pentru destramarea casniciilor?

Exista vreo statistica pe undeva, cu cine depune mai multe cereri de divort, barbatii sau femeile?

#34
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 karax, on 24 septembrie 2018 - 18:03, said:


la drept vorbind cam are dreptate...la toti ne plac fotbalul, berea si politica ...cu putine exceptii. Si zii zau nu mai tii minte in liceu/scoala generala cand prima intrebare a baietilor era "cat esti de bun la bataie si fotbal?'. Deci de unde rezulta ca barbatii sunt  orgoliosi si  cu accese de competitivitate si violenta. Pe cuvant mai tii minte replici in genul "ba da prost esti nu stii sa te bati!"......Deci nici macar barbatilor nu le place sa fie considerati civilizati ....cel putin majoritatea. Care nu , sunt gen tocilari soareci de biblioteca...

Uite asta e barbatul  pana  la urma ..
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rMbATaj7Il8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


De fotbal m-am lasat demult, ma uit numai la ciclism si schi, culmea, ce si practic. Berea da, merge. Politica e pt fraieri si hoti, unii cred ca ei conteaza, altii cred ca doar ei conteaza.
Tocilari, soareci de biblioteca... nu stiu ce sa zic, am senzatia ca adm, desi ii dai dreptate, nu iti da dreptate.
Cred ca sunt confuz. Chiar beau o bere.

#35
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
Pentru ca cel mai destept cedeaza, iar o fapta buna nu ramane niciodata nepedepsita.

#36
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013

 Adm, on 24 septembrie 2018 - 17:38, said:

Depinde de situatie, dar asa cum mi-a explicat cineva, candva.... ai vazut tu barbat care sa se supere cand il faci nesimtit?

Barbatii sunt animale simple. Au doua manete: burta si sexul.
asa stiu femeile fiindca doar pe astia ii cauta. :/

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate