Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Nu vi se pare o tampenie BAC-ul?

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#145
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

 nicu131, on 24 septembrie 2018 - 12:40, said:

Cei care au absolvit examenul de bacalaureat nu li se pare.
Cei care au trecut ca voda prin loboda...
Eu recunosc ca am trecut "ca voda prin loboda" dar stiu sa scriu mai bine decat tine(cand nu mananc litere sau chiar cuvinte intregi :lol: )

Bac-ul e o tampenie, dar nu pentru ce bateti voi campii pe aici.

#146
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

 JurasikMan, on 24 septembrie 2018 - 12:58, said:

Da ,este o tampenie ! Si examenul auto ....ce plm trebuie sa satisfac eu un politist gras , ha ? Si armata ...o tampenie . Si admiterea la facultate . De fapt , interviurile pentru un servici sunt o tampenie .
Da!!!!!!  As adauga, in aceeasi logica: si vrajitoria e o tampenie - adica ce trei vorbe si-o gaina taia te vindeca de farmece?, si medicina e o tampenie...ce dreq te consulta unul in halal alb si zice ca ai hepalita ca ai ochii galbeni, probabil i-a tras nevasta un ou peste ochi si vede galbeneli aiurea... si teoria pamantului plat e o tapenie, ce dracu sa vede din statia spatiala ca-i rotund... si fizica e o tampenie, cica particle entanglement , se cred astia la muma umida cu smechereli din astea voodoo... dar administratia publica e cea mai mare tampenie: o saptamana sa astepti sa-ti lipeasca o hartoaga pe buletin ca ti-ai schimba adresa, da-o draq de incompetenta, nu mai vezi asa ceva toata galaxia... :roflmao:

#147
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 giuliani, on 29 noiembrie 2018 - 12:18, said:

nu m-ar fi deranjat deloc sa primesc niste informatii despre muzica clasica si mari compozitori in loc de a canta toate bazaconiile si de a bate masura
Nu sunt chiar bazaconii. Dacă te referi la linia melodică sau la text, poate - şi astăzi, multe melodii fără noimă ajung în mainstream, nu numai la noi - însă "a bate măsura" nu este deloc o bazaconie. Am trecut prin două şcoli de muzică, atât în perioada marilor demolări (1985-1987), cât şi în vremurile mai noi (2000-2002) şi "a bate măsura" este/era o chestie obligatorie.
Mă refer la şcoli de muzică, dedicate acestei arte, nu la şcoli generale unde se făcea muzică printre picături. Sau, altfel spus, se studia totul despre nimic.
Testul meu, prin care am fost admis la prima şcoală de muzică, în 1985, a fost acela de a bate din palme în ritmul şi-n secvenţa pe care o făcea profesorul, inclusiv "a bate măsura". În felul ăsta am ştiut că am fost născut cu ureche muzicală.
Cine vrea să dea bac-ul la muzică înseamnă că are gânduri mari în această direcţie şi nu trebuie criticat.

#148
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,027
  • Înscris: 03.02.2014
Bac-ul e o tampenie doar prin importanta pe care o are in cadrul admiterii la facultatile unde admiterea e pe baza de dosar. Prin 2008 cand am dat eu admitere, atat la poli, cat si la ASE bac-ul conta doar 20% la media de admitere.

In rest, daca nu treci bac-ul esti destul de batut in cap. Nu zice nimeni sa iei 10 la toate materiile, dar sa nu iei nici un 5 mi se pare ca ai fost degeaba la liceu.

#149
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
În 1992, când am dat Bac-ul, era o absurditate: puteai să iei 5 la toate materiile, însă nota finală trebuia să fie minim 6, altfel veneai la toamnă.
Bac-ul ar trebui să fie o încununare a materiilor de bază învăţate în liceu, atât pentru cultura generală, cât şi cele care au tangenţă cu pasiunile tale.
Dar, la cât de aiurea e făcută programa şcolară şi la cât de aiurite sunt manualele, este chiar un miracol că unii pot lua Bac-ul în ziua de azi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate