Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Karma si alegerile din viata

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
rodica1978

rodica1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 23.09.2018
Bine faci. Bafta multa in viata!

#56
thebestversionofmyself

thebestversionofmyself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.01.2019

View PostMr_nobody_, on 27 ianuarie 2019 - 09:39, said:



Dacă gândiți așa, karma e prea bună cu voi. Eu apreciez baba, dar cred că s-ar răsuci Ă®n mormânt să știe că altcineva Ă®și asumă meritele pentru altruismul ei. Pentru babă jos pălăria, pentru voi Posted Image
Lucrurile nu sunt mereu alb sau negru. Viata e plina de nuante.

View PostMr_nobody_, on 27 ianuarie 2019 - 12:32, said:


Fix de asta nu pot dormi eu noaptea. Mi se pare tristă lipsa de recunoștință, dar e o vorbă: nicio faptă bună nu rămâne nepedepsită.

Eu mă retrag, mă deprimă prostia umană Ă®n acțiune, numai bine.
Era o vorba, cu cei care se grabesc sa demonstreze ceva... imi scapa.

#57
rodica1978

rodica1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 23.09.2018
Buna seara! Ma tot gandesc ce greseli oi fi facut in viata anterioara de asta imi e zbuciumata... Unul dintre copii mi-a tot facut crize de o saptamana iar medicul nostru are loc liber sa ne primeasca abia spre sfarsitul saptamanii viitoare. Am plans zilele astea cat pentru un an. Am adormit cu frica ca eu si celalalt copil sa nu fim atacati in somn. Am pitulat tot ce era ascutit in casa sau cu ce se putea da foc. Ma simt neputincioasa. Prietenului meu nu ii pot spune toate problemele caci barbatii sunt lasi. Ma doare sufletul, ma simt singura si neputincioasa

#58
rodica1978

rodica1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 23.09.2018
Salutari la toata lumea! Peste doua zile incep o viata noua. Ma mut in Italia cu gemenii si prietenul. Am aranjat cu cazarea si munca acolo, vrem sa strangem ceva bani sa putem schimba apartamentul cu doua camere in unul cu trei. Ma bucura schimbarea dar in acelasi timp imi e teama. Pana acum nu am locuit cu prietenul sub acelasi acoperis, omul ma iubeste si mi-a demonstrat asta, dar imi e teama ca poate o sa dau gres, ca nu voi fi capabila sa intretin aceasta relatie care devine un concubinaj si nu mai ramane la stadiul de prietenie. Imi doresc dar in acelasi timp imi e teama. Imi mai e teama caci imi pierd echilibrul ce l-am avut cativa ani buni cu gemenii, adica scoala si terapie. Termina clasa a zecea si s-a cam terminat cu scoala. Ma doare ca uite ar fi trebuit sa fie si ei ca alti copii de 17 ani. Ma doare ca nu intrezaresc un viitor luminos in privinta lor. Ei sunt incantati de plecarea asta, sunt prietenosi si se vor adapta usor la schimbare. Poate ar trebui sa fiu mai fericita dar nu sunt...

#59
floridegheata_15

floridegheata_15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 26.07.2012

View Postrodica1978, on 08 mai 2019 - 20:52, said:

Salutari la toata lumea! Peste doua zile incep o viata noua. Ma mut in Italia cu gemenii si prietenul. Am aranjat cu cazarea si munca acolo, vrem sa strangem ceva bani sa putem schimba apartamentul cu doua camere in unul cu trei. Ma bucura schimbarea dar in acelasi timp imi e teama. Pana acum nu am locuit cu prietenul sub acelasi acoperis, omul ma iubeste si mi-a demonstrat asta, dar imi e teama ca poate o sa dau gres, ca nu voi fi capabila sa intretin aceasta relatie care devine un concubinaj si nu mai ramane la stadiul de prietenie. Imi doresc dar in acelasi timp imi e teama. Imi mai e teama caci imi pierd echilibrul ce l-am avut cativa ani buni cu gemenii, adica scoala si terapie. Termina clasa a zecea si s-a cam terminat cu scoala. Ma doare ca uite ar fi trebuit sa fie si ei ca alti copii de 17 ani. Ma doare ca nu intrezaresc un viitor luminos in privinta lor. Ei sunt incantati de plecarea asta, sunt prietenosi si se vor adapta usor la schimbare. Poate ar trebui sa fiu mai fericita dar nu sunt...
De ce sa nu fii fericită? Astrele pare ca s-au aliniat pentru tine, nu mai esti singura, ai un prieten.Mult noroc si toate cele bune iti doresc! :)

#60
rodica1978

rodica1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 23.09.2018
Multumesc! La cate palme mi-am luat de la viata, imi e teama sa ma mai bucur

#61
Emazio

Emazio

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 12.02.2016
Astrele, viață anterioara, Dumnezeu, toate creditele la o lalta vad.
Mda, sunt curios, de ce nu ai facut avort cand ai aflat ca o sa ai copii cu probleme? Ai trait o conjunctura nefericita, nu permite nimănui sa te mai sileasca in asa ceva. Nici Dumnezeu, si nici vreo viata din urma nu sunt de vina. Cred ca ar trebui sa iti analizezi mai bine deciziile si experientele.

#62
rodica1978

rodica1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 23.09.2018
Nu am stiut ca au down pana in momentul nasterii. Sper sa fiu mai inteleapta de acum inainte. Multumesc pentru timpul acordat

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate