Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Numarare voturi la referendum

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#1
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Imi pare rau, nu stiu cum se face un "poll pot "sau cum ii spune pe Softpedia la chestia aia cand un ...... asa, ma rog, pune o intrebare si ailalti pun un raspuns, dar vreau si eu sa aflu:
1-Cati credeti ca la referendum se vor numara separat buletinele cu "muoaie pesede"?
2- Credeti ca se vor afisa corect rezultatele , daca vor fi numarate separat?
Posted Image Posted Image Posted Image
Va rog, cei care nu au inteles corect intrebarile sa se obtina.

#2
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Eu zic ca n-ar fi bine sa fie nicio moue, pentru ca n-ar fi bine sa se duca lumea. Asta nu pricep multi.
Si de ce e pe Fun? Din cauza de m-pesede?

#3
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,108
  • Înscris: 30.04.2007

View Postmyshyk, on 22 septembrie 2018 - 13:18, said:

1-Cati credeti ca la referendum se vor numara separat buletinele cu "muoaie pesede"?
aceasta optiune va duce la anularea votului. LA MAI MULTE! ah ce m-ar bucura sa constituie o majoritate aceasta optiune, U-NA-NI-MI-TA-TE daca s-ar putea!

desi, eu as nuanta putin optiunea respectiva, particularizind din generalul pesede, in personal-punctualul nea' drag .. la nivel ideatic, desigur, altfel .. nu, pentru ca are botul rece .. pentru cine stie bancul :D :D :D

Edited by r_murphy, 22 September 2018 - 13:35.


#4
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostLaberta, on 22 septembrie 2018 - 13:27, said:

Eu zic ca n-ar fi bine sa fie nicio moue, pentru ca n-ar fi bine sa se duca lumea. Asta nu pricep multi.
Si de ce e pe Fun? Din cauza de m-pesede?
Imi pare rau ca gandesti asa. Pentru validarea referendumului, e nevoie de ceva mai putin de 6 milioane de participanti.  Din care jumatate +1 sa voteze "DA".  Daca punem la socoteala pesedei cu neamurile si cu  adeptii, facem cam 2 milioane. Daca ii mai adaugam si pe aia care freaca in 4 labe pietrisul din jurul manastirilor, se mai aduna 1 milion. +: cei pe care primarii pesedei,(aia care i-au imputernicit  pe reprezentantii lor in CPEX aseara sa-i ceara lu´ zdreanga sa "nici intr-un caz sa nu demisionati" vorba lu´zdreanga dupa sentinta) ii ameninta ca le maresc taxele daca nu se duc, +aia care nu stiu ce se intreaba, dar o tin cu "familia tipica", (si pentru care parintii singuri, din varii motive, buniciicacre-si cresc nepotii fiindca parintii alora mici muncest in strainatate  de dinainte de a se naste copilu´, nu sunt "familie"...)+pensionarii care stiu ca pentru ca ei sa se duca la vot si sa scrie prostii au murit aia din 89,+ epetroiu cu toate neamurile si prietenii lui subventionati de pesedei, se fac vreo 6 miloane de "participanti" ca atare, se va legaliza darea ordonatei de amnistiere.
De acee a se pune problema numararii buletinelor cu moaie pesedei. Care trebuie sa impiedice pe cei 2 958 345 de idioti sa le dea din nou castig de cauza lu´ zdreanga si cariceanu.
E cazul sa se iese masiv la vot si sa se dea mouie "angro".
Si ai dreptate ca nu e fun deloc, dar se ni pregateste o "fun ie" in toata regula.

Edited by myshyk, 22 September 2018 - 14:01.


#5
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
ar trebui mutat pe psiho nu pe fun

#6
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Ai tu pile pe acolo? Poate pui o vorba buna la pile.....

#7
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
as putea
stiu o invatatoare care te-ar putea ajuta

#8
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Voi va bateti joc de un referendum care este pentru normalitate.....
Ce treaba are psd cu familia ???

Edited by diegodanny, 22 September 2018 - 14:03.


#9
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Ai citit intrebarea? O consideri normala, pentru oameni normali?

#10
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Voi va bateti joc de un referendum care este pentru normalitate..... - Daca tie referendumul de pe 6/7 Octombrie ti-se pare NORMAL , la foarte multa lume li-se pare o inselatorie pe fata , citeste/vezi foto atasat
Ce treaba are psd cu familia ??? - Pai tocmai de acea te intreb si atunci de ce se face acest referendum legat TEORETIC de familie
Practic isi ascund viitoarele intentii/oug-uri ca apoi sa arate ca vezi doamne poporul a votat/vrut.........

Attached Files



#11
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postmyshyk, on 22 septembrie 2018 - 14:16, said:

Ai citit intrebarea? O consideri normala, pentru oameni normali?
Citeste aici : https://bit.ly/2xwHbLx
Referendumul este pentru familie.

View Postwather, on 22 septembrie 2018 - 14:19, said:

Voi va bateti joc de un referendum care este pentru normalitate..... - Daca tie referendumul de pe 6/7 Octombrie ti-se pare NORMAL , la foarte multa lume li-se pare o inselatorie pe fata , citeste/vezi foto atasat
Ce treaba are psd cu familia ??? - Pai tocmai de acea te intreb si atunci de ce se face acest referendum legat TEORETIC de familie
Practic isi ascund viitoarele intentii/oug-uri ca apoi sa arate ca vezi doamne poporul a votat/vrut.........
Cine va baga toate tampeniile in cap ? uite asa faceti fara sa vreti jocurile celor ce apara interesele altor tari la fel cum era si cu legea offshore prin care Romania castiga ceva bani din resurse....

Edited by diegodanny, 22 September 2018 - 14:25.


#12
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Attached File  link.JPG   121.97K   36 downloads
Bun am citit, care-i legatura?
Care familie? Ce lagatura are a 5-a nevasta a lui cariceanu cu Constitutia? Dar puradeii lu´ borceag? Ce PLM bagati in fat "familia traditionala" la "modificarea Constitutiei", Cf. intrebarii din formularul de vot? Din momentul inchiderii urnelor de vot, pana la validarea numaratorii, la validare referendumului,  cate noi rahaturi de OUG pot fi publicate in Monitorul Oficial ca fiind cuprinse in  textul intrebarii de pe buletinul de vot?
Cat despre legea aia, cam cu cat crezi tu ca o vei duce mai bine dupa aplicarea ei? Tu, ca simplu cetatean al Romaniei, fara  a fi om politic, om de afaceri, antreprenor, ci un simplu palmas, care din varii motive, refuzi sa-ti parasesti tara?
Si da ai dreptate referendumul e pentru
Attached File  La Famiglia.JPG   24.85K   27 downloads

Edited by myshyk, 22 September 2018 - 14:54.


#13
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postmyshyk, on 22 septembrie 2018 - 13:18, said:

Imi pare rau, nu stiu cum se face un "poll pot "sau cum ii spune pe Softpedia la chestia aia cand un ...... asa, ma rog, pune o intrebare si ailalti pun un raspuns, dar vreau si eu sa aflu:
1-Cati credeti ca la referendum se vor numara separat buletinele cu "muoaie pesede"?
2- Credeti ca se vor afisa corect rezultatele , daca vor fi numarate separat?
Posted Image Posted Image Posted Image
Va rog, cei care nu au inteles corect intrebarile sa se obtina.

Intrebari fara logica... Toate buletinele care nu contin un vot valid se numesc NULE, se pun deoparte si se numara separat, indiferent de ce scrie pe ele (nu intereseaza pe nimeni).

Crezi ca exista vreo rubrica separata pe Procesul verbal de consemnare a votului care sa consemneze "Injuraturi" ?

Cand se va implementa votul negativ, atunci da, va fi o rubrica separata in care sa se consemneze cata lumea  votat impotriva intregului sistem politic democratico-capitalist.

Pana atunci ... liber la aberat si spart seminte in spatele portii.

Edited by rosix, 22 September 2018 - 14:50.


#14
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Pai daca aveau logica, le postam in Poiana. Ma supraestimati "colegilor", da-mi place.

#15
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postmyshyk, on 22 septembrie 2018 - 14:44, said:

Attachment link.JPG
Bun am citit, care-i legatura?
Care familie? Ce lagatura are a 5-a nevasta a lui cariceanu cu Constitutia? Dar puradeii lu´ borceag? Ce PLM bagati in fat "familia traditionala" la "modificarea Constitutiei", Cf. intrebarii din formularul de vot? Din momentul inchiderii urnelor de vot, pana la validarea numaratorii, la validare referendumului,  cate noi rahaturi de OUG pot fi publicate in Monitorul Oficial ca fiind cuprinse in  textul intrebarii de pe buletinul de vot?
Cat despre legea aia, cam cu cat crezi tu ca o vei duce mai bine dupa aplicarea ei? Tu, ca simplu cetatean al Romaniei, fara  a fi om politic, om de afaceri, antreprenor, ci un simplu palmas, care din varii motive, refuzi sa-ti parasesti tara?
Si da ai dreptate referendumul e pentru
Attachment La Famiglia.JPG
Daca linkul ala nu a mers atunci citeste aici si te vei lamuri: https://www.digi24.r...familiei-998971

Edited by diegodanny, 22 September 2018 - 15:02.


#16
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Pai bine, eu ce "esplicam" mai sus? Ca la intrebarea de pe buletin, care suna asa:"Întrebarea la care vor răspunde alegătorii cu „da” sau „nu” este „Sunteţi de acord cu legea de revizuire a Constituţiei României în forma adoptată de Parlament?”, referendumul urmând să aibă loc pe parcursul a două zile, în 6 şi 7 octombrie.", ce garantii am ca pana la validare nu se vor mai baga ´spemii de "revizuiri"? Atata vreme cat guvernul poate da OG-uri de urgenta la ori la ce ora  din zi sau din noapte, cand are la dispozitie in permanenta Monitorul Oficial ca sa le publice chiar si inainte de a fi intocmite, cine ii poate opri sa modifice "forma adoptata de Parlament"?

Edited by myshyk, 22 September 2018 - 15:20.


#17
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View Postmyshyk, on 22 septembrie 2018 - 13:50, said:

Imi pare rau ca gandesti asa. Pentru validarea referendumului, e nevoie de ceva mai putin de 6 milioane de participanti.  Din care jumatate +1 sa voteze "DA".  Daca punem la socoteala pesedei cu neamurile si cu  adeptii, facem cam 2 milioane. Daca ii mai adaugam si pe aia care freaca in 4 labe pietrisul din jurul manastirilor, se mai aduna 1 milion. +: cei pe care primarii pesedei,(aia care i-au imputernicit  pe reprezentantii lor in CPEX aseara sa-i ceara lu´ zdreanga sa "nici intr-un caz sa nu demisionati" vorba lu´zdreanga dupa sentinta) ii ameninta ca le maresc taxele daca nu se duc, +aia care nu stiu ce se intreaba, dar o tin cu "familia tipica", (si pentru care parintii singuri, din varii motive, buniciicacre-si cresc nepotii fiindca parintii alora mici muncest in strainatate  de dinainte de a se naste copilu´, nu sunt "familie"...)+pensionarii care stiu ca pentru ca ei sa se duca la vot si sa scrie prostii au murit aia din 89,+ epetroiu cu toate neamurile si prietenii lui subventionati de pesedei, se fac vreo 6 miloane de "participanti" ca atare, se va legaliza darea ordonatei de amnistiere.



Numeri si tu ca pesedistii ieri la sedinta. Nu vor iesila vot oamenii cu scaun la cap, chiar unii votantii pesede. Din pacate, vor fi inlocuiti de cei antipesede, dar care sunt fanatici religiosi sau ai familiei, parca a dat strechea in ei. Toti analistii politici, toti formatorii de opinie sunt de parere ca referendumul asta ii ridica lui dracnea mingea la fileu.

https://www.digi24.r...dancila-1001069

Edited by Laberta, 22 September 2018 - 15:16.


#18
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postmyshyk, on 22 septembrie 2018 - 15:14, said:

Pai bine, eu ce "esplicam" mai sus? Ca la intrebarea de pe buletin, care suna asa:"Întrebarea la care vor răspunde alegătorii cu „da” sau „nu” este „Sunteţi de acord cu legea de revizuire a Constituţiei României în forma adoptată de Parlament?”, referendumul urmând să aibă loc pe parcursul a două zile, în 6 şi 7 octombrie.", ce garantii am ca pana kla validare nu se vor mai baga ´spemii de "revizuiri"?
Pai tu nu intelegi ca referendumul este pentru definirea familiei ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate