Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Ce parere aveti?

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View PostMunst, on 11 octombrie 2018 - 09:07, said:

imi trebuie o diploma, Toefl,
TOEFL nu e diploma e o certificare, adica e valabil doi ani, daca nu s-a schimbat ceva intre timp

#38
ffdish17

ffdish17

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.09.2018

View PostMunst, on 11 octombrie 2018 - 09:07, said:

Sincer eu as pleca si acum, dar matusa, imi tot reproseaza ca imi trebuie o diploma, Toefl, care ajuta la intrarea unei facultati de acolo. La fel  am zis si eu, ca ii mai bine, daca ma duc acolo si invat limba, decat aici in tara pentru 6 saptamani, in care da-i 600 de lei si zic ca nu se prinde nimic de tine. Acolo ii altceva daca inveti limba, o auzi la orice pas, acum nu stiu poate ea are dreptate poate nu.
prostii, sint acolo cursuri de limba gratuite, nu pierde timpul, inveti limba intr-un an de zile fara probleme, si faci Toefl acolo daca  inca il mai cer, e mai usor

#39
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
nu sunt cursuri gratuite pentru el. el va avea alt statut, nu beneficiaza de gratuitatile localnicilor sau a rezidentilor permanenti, ai celor ce sunt landed emigrant etc. el nu va putea intra in acea tara spunand ca merge sa faca cursuri gratuite.
dar daca se prezinta ca vrea sa faca scoala acolo si ca isi va plati studiile, poate va primi viza de student. si tot pe aceasta cale am aratat, sa exploreze posibilitatea sa mearga intai sa invete limba acolo intr'un cadru formal. doar ca si pt acestea cineva va plati.

#40
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016

View Postargentum, on 11 octombrie 2018 - 19:32, said:

nu sunt cursuri gratuite pentru el. el va avea alt statut, nu beneficiaza de gratuitatile localnicilor sau a rezidentilor permanenti, ai celor ce sunt landed emigrant etc. el nu va putea intra in acea tara spunand ca merge sa faca cursuri gratuite.
dar daca se prezinta ca vrea sa faca scoala acolo si ca isi va plati studiile, poate va primi viza de student. si tot pe aceasta cale am aratat, sa exploreze posibilitatea sa mearga intai sa invete limba acolo intr'un cadru formal. doar ca si pt acestea cineva va plati.

Zici tu ceva acolo, si eu ziceam ca este mai bine sa invat limba de acolo, decat de aici.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate