Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte
 unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan
 ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...
 Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...
 

Publicatie online

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
bhnvlad

bhnvlad

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.03.2017
De ceva timp ma gandesc sa deschid un cotidian online cu informatii utile din aproape toate domeniile (administratie, afaceri, politica, cultura, etc.). Am lucrat in domeniu acum vreo 10 ani (precizez ca am fost redactor timp de 2 ani), insa nu mai cunosc pulsul pietii. merita sau mai bine imi vad de treaba?

Ce sfaturi imi puteti da? sau ceva idei pentru constructia lui!!!

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,014
  • Înscris: 22.05.2003
Cred ca esti foarte/extrem de optimist si utopic.

Tot printul si juma de TV s-a mutat pe online si se vinde mia de afisari cu 5 centi prin Romania.

Fa calcule si vezi daca iti iese de o cola.

#3
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 15.05.2010
daca vrei sa faci bani din asta, las-o balta...asa, just for fun, da, de ce nu :)

#4
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Cateva sfaturi utile pentru dumneavoastra.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uVXSdIG2tDI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,558
  • Înscris: 30.07.2003

 bhnvlad, on 21 septembrie 2018 - 10:09, said:

un cotidian online cu informatii utile din aproape toate domeniile (administratie, afaceri, politica, cultura, etc.).
Ai forta financiara de a plati colaboratori astfel incat sa aduci ceva in plus fata de ce exista pe la altii? Altfel n-are haz.

Edited by neagu_laurentiu, 21 September 2018 - 10:19.


#6
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,666
  • Înscris: 13.07.2011
Daca faci content bun, o sa castigi din reclame (pe stilul unui blog), sau ai posibilitatea unui abonament lunar (cum erau fostele abonamente la ziare print). Afacerea nu prea merge, deoarece exista mult prea mult content pe gratis. Sa nu uitam cate redactii s-au inchis in Romania in 10 ani de zile.

#7
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,414
  • Înscris: 01.08.2006
Cred ca ponderea celor pe care-i intereseaza subiectele alea: administratie, afaceri, politica, cultura, etc., e desult de mica. Cred ca e o nisa grupul celor care vor sa citeasca stiri din astea in fiecare zi. Ca poate intra din greseala la tine pe site, de pe google, cand cauta cineva ceva specific, asta e altceva. Dar nu cred ca o sa ai extrem de multi "abonati" zilnic la site.

Deci pe nisa asta, eu vad ca poti sa faci bani doar daca faci ceva ca lumea, diferit de restul lumii.

Edited by bai3tzash, 21 September 2018 - 10:22.


#8
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,014
  • Înscris: 22.05.2003
Vezi ce se cauta.

#9
bhnvlad

bhnvlad

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.03.2017
Ma gandeam la un content original de buna calitate cu stiri doar utile si de bun simt (fara can can-uri) pentru utilizatorii site-ului, cu informatii din mediul de afaceri, inclusiv foto reportaje cu diferite activitati de productie, comert, etc. Interviuri cu oameni de afaceri ce au reusit sa acceseze fonduri europene sau sa puna pe roate o afacere viabila, interviuri cu politicieni pe teme de administratie locala, judeteana, inclusiv nationala daca suscita interes, interviuri cu oameni de cultura, etc.
Consider ca e o nisa care inca poate fi exploatata, iar investitia initiala nu ar fi foarte mare. Problema e ca trebuie sa ai rabdare sa te faci cunoscut, iar un content original genereaza cheltuiala si nu stiu cat timp va trebui sa sustin afacerea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate