Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

De când a devenit Suedia o țară nasoală ?

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
312 replies to this topic

#217
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 ro_explorer, on 13 septembrie 2022 - 08:58, said:

Tot nu te-ai tratat încă de xenofobie?
Nu e nici o "xenofobie", e realism.
Nu budiștii se aruncă în aer!

#218
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 ro_explorer, on 13 septembrie 2022 - 08:58, said:

Eu am citit coranul...
#metoo.
Când ajung acasă îți spun exact versul

 Costel2014, on 13 septembrie 2022 - 09:22, said:

„Bine ați venit la bord cu un bilet dus dus. Următoarea oprire, Kabul”, a scris pe Twitter purtătorul de cuvânt al partidului, subliniind cererea SD de a elimina imigranții non-europeni.
And this is bad bcoz...?
Nu respectă îndelungatele tradiții afghane ale Europei? :lol:

 Costel2014, on 13 septembrie 2022 - 09:22, said:

... decisive vor fi voturile diasporei suedeze
Unde am mai văzut filmul ăsta? :D
O să fie ceva gen "Mihaela, dragostea mea" pe suedeză! :P

Edited by garett, 13 September 2022 - 09:51.


#219
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,221
  • Înscris: 02.09.2014

 garett, on 13 septembrie 2022 - 09:51, said:

#metoo.
Când ajung acasă îți spun exact versul


And this is bad bcoz...?
Nu respectă îndelungatele tradiții afghane ale Europei? Posted Image


Unde am mai văzut filmul ăsta? Posted Image
O să fie ceva gen "Mihaela, dragostea mea" pe suedeză! Posted Image
Pai cine a zis ca este "bad"? Nici macar aia de la The Guardian...

#220
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Nu de tine ziceam! :)

#221
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016

 ro_explorer, on 13 septembrie 2022 - 08:58, said:

Ba da. Se deporteaza mii/zeci de mii pe an.
Nu cred. Sunt o groaza care nu au deloc acte si sunt probleme de identificarea tarii de bastina, sunt care sunt protejati medical de expulzare, sunt care s-au opus juridic
expulzarii. Exista o serie de posibilitati legale ca cineva sa se opuna unei expulzari, pe langa problemele tehnice (lipsa de acte)

#222
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007
Eu sunt curios daca exista vre-o tara care sta bine din punct de vedere economic si nu e asaltata de necivilizati. Am vazut ca si Australia da pe afara de neintegrati...

#223
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009

 WestPoint, on 13 septembrie 2022 - 12:06, said:

Nu cred.
Tu ești liber sa crezi ce vrei. Eu îți spun ce se întâmplă de la fata locului.

#224
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

 scrisit, on 13 septembrie 2022 - 13:38, said:

Eu sunt curios daca exista vre-o tara care sta bine din punct de vedere economic si nu e asaltata de necivilizati. Am vazut ca si Australia da pe afara de neintegrati...
Coreea de Sud si Japonia.
Nici în bogatele tari din Golf, pătrunde doar cine vor autoritățile.Acolo nu tine minciuna ca nu ai cum sa împiedici accesul în tara ta, unor persoane care vor sa ajungă pentru ca autoritatile isi fac foarte bine treaba iar imigrantii ilegali nu sunt tolerati.

 ro_explorer, on 13 septembrie 2022 - 14:21, said:


Tu ești liber sa crezi ce vrei. Eu îți spun ce se întâmplă de la fata locului.
Nici eu nu te cred.
În urma cu circa 4-5 ani,un african, originar din Eritreea, din câte știu, a violat și apoi,  cu intenție, ucis o suedeza.Justitia suedeza cu mentalitate de woke, l-a condamnat pe violator și criminal, la circa 2 ani de închisoare,  respingând ideea de a-l deporta la ispășirea pedepsei.Criminalul a beneficiat de circumstanțe atenuante pentru ca provine dintr-o tara ca Eritreea unde mental ar fi suferit o trauma datorita căreia a comis omorul.S-a invocat faptul ca acel criminal nu poate fi expulzat în tara sa de origine deoarece nu este stabila.
Daca tara ar fi guvernata de Democratii Suedezi, atunci toți imigrantii inadaptati  care refuza sa se integreze în societatea și cultura suedeza, stau pe ajutor social, ar fi expulzați în masa, în baza unei legi adoptate de parlament.
La cât de spălați pe creier sunt suedezii de ideologia woke si multiculturalism Made în Africa și Orientul Mijlociu,cred ca niciodată DS-istii  nu vor ajunge sa formeze o majoritate parlamentara și guvernul.
Acum, circa 30% din cei născuți sunt extraeuropeni.Peste circa 60 de ani aceștia vor forma populatia majoritara in Suedia, dacă situația continua ca pana acum.In acel moment Suedia va înceta sa mai fie o boala mintala asa cum este acum datorita social democraților, adepților lor și ideologiei lor, woke.

Edited by max_01, 13 September 2022 - 20:41.


#225
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,195
  • Înscris: 08.01.2021

 garett, on 13 septembrie 2022 - 09:51, said:


#metoo.
Când ajung acasă îți spun exact versul



Vechiul Testament l-ai citit? În cazul asta ai grija să nu explodezi...


#226
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 ro_explorer, on 13 septembrie 2022 - 14:21, said:


Tu ești liber sa crezi ce vrei. Eu îți spun ce se întâmplă de la fata locului.
Că tu știi chiar tot ce mișcă prin Suedia, pesemne... S-au dat în media, TV, imagini cu expulzarea lor, sau doar la nivel declarativ și pe hârtie?

Edited by Vlad_22, 13 September 2022 - 21:53.


#227
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Eu locuiesc într-o regiune cu 85% imigranti, mai mult de 3 sferturi dintr ei de origine araba și africana. Implicit am dezvoltat și oarece relații în comunitate așadar indiferent dacă voi credeți sau nu, va spun sincer ca sunteți complet pe dinafara când vine vorba de evaluarea situației.
Unele chestii nu se dau un media, asta dacă nu știai încă.

#228
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Știm că locuiești acolo de ani buni, că nu pierzi ocazia să menționeze acest lucru, mai pe toate topicurile. În cazul de față are relevanță, în restul, prea puțin.

Edited by Vlad_22, 13 September 2022 - 23:06.


#229
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
In toate situatiile are relevanta, caci comportamentul meu este dictat in mare masura si de cultura locala din care acum fac parte. Experientele de aici de asemena sunt total diferite de cele din Romania din absolut toate punctele de vedere, de aia mentionez mereu, ca sa nu existe confuzii.

#230
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Bine, eu niciodată nu am pus o întreagă etnie în aceeași oală, doar că riscul este sporit când te afli printre ei, atâta tot. Ține și de educație, mulți dintre imigranți, nu prea sunt legați de carte și familiarizarea cu alte culturi.

Macar este ținut sub control fenomenul? Parcă da, că nu prea am mai auzit cazuri, cel puțin în ultimele luni, pe la nemți, francezi, englezi, legat de problemele cauzate de imigranți. La suedezi o fi la fel. Americani, na, acolo veșnic.

#231
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

 ro_explorer, on 13 septembrie 2022 - 22:41, said:

Unele chestii nu se dau un media, asta dacă nu știai încă.
Aici te cred.Chestiile foarte negative, destule,insa adevărate, despre imigranții originari din Orientul Mijlociu și Africa nu se dau în media suedeza pentru ca Corectitudinea Politica, ideologia woke si cancel culture nu permite asa ceva.Cenzura este la ea acasă în Suedia.Daca spui adevărul, ești acuzat de xenofobie, rasism, sovinism și incitare la ura rasiala.
Mizeriile mintale de ordin ideologic vor dispărea din Suedia abia atunci când musulmanii și africanii vor forma populatia majoritara, impunadu-si propriile valori, mai ales Sharia, care va arunca la coșul de gunoi al istoriei, ideologia woke, cancel culture, Corectitudinea Politica și agenda lgbtq.
În urma cu câțiva ani, circa 3-4 ani, conducerea tineretului social democrat suedez ar fi vrut sa legalizeze sexul cu cadavre umane.Pentru ei, asa ceva tine de progres.Iar viitorul va fi realizat de tineret.Asa zișii Moderați suedezi gândesc aproape identic ca și social democrați suedezi care mai ales începând cu anii 1980, prin implementarea si promovarea agresiva a multiculturalismului de sorginte extraeuropean(african și musulman), sinucid lent dar ireversibil, Suedia pe care au transformat-o, ideologic, într-o boala mintala.


 ro_explorer, on 13 septembrie 2022 - 23:48, said:

In toate situatiile are relevanta, caci comportamentul meu este dictat in mare masura si de cultura locala din care acum fac parte. Experientele de aici de asemena sunt total diferite de cele din Romania din absolut toate punctele de vedere, de aia mentionez mereu, ca sa nu existe confuzii.
Te cred.Esti un om bine intentionat insa  ai o predispoziție nativa pentru woke si cancel culture, asa ca si ideologic, impartasesti ca si majoritatea suedezilor, spalati ideologic pe creier, de social democrati, in cei 100 ani de conducere stangista, woke si cancel culture.
Unii romani care locuiesc în Suedia privesc cu oroare și dezgust woke, cancel culture si politicile fiscale nesabuite practicate de zeci de ani, de stangistii suedezi, în numele unui fals progres.

Edited by max_01, 14 September 2022 - 05:44.


#232
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Amuzant, românii din ultima țară din Europa la toate capitolele sunt ingrijorati și critici la adresa uneia din țările.din top că dezvoltare și nivel de trai

Boala mintală părerea mea este la cei care folosesc termeni livrați prin media conservatoare radicală.. precum woke, cancel.culture, stangisti etc.

#233
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

 Flat, on 14 septembrie 2022 - 05:45, said:

Amuzant, românii din ultima țară din Europa la toate capitolele sunt ingrijorati și critici la adresa uneia din țările.din top că dezvoltare și nivel de trai

Boala mintală părerea mea este la cei care folosesc termeni livrați prin media conservatoare radicală.. precum woke, cancel.culture, stangisti etc.
Când ești lgbtq-ist, un woke si cancel culture, 100% , Suedia este un model pentru tine.In caz contrar, nu este decât o mare mizerie.

#234
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Tu ai deficiențe de înțelegere a civilizației

Nu exista sa fii "lgbtq-ist", acceptarea oamenilor și diversității este o chestiune de umanitate și normalitate. Cei care inventează acești termeni în sens peiorativ sau disprețuitor sunt cei greșiti pe scara evoluției, fiindcă trăiți încă în evul mediu, când cei diferiți erau arși pe rug. Rasismul, homofobia, xenofobia, astea sunt adevăratele carențe de personalitate și nu "woke-ul".

Tratează întâi aceste deficiențe și lasă critica asupra societății suedeze, care cu tot cu sute de mii de musulmani este de 10x mai buna decât societatea românească

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate