Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Sa fie EDID-ul monitorului , sau alceva ?

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009
Am un monitor flatron w2442pe iar simptomele sunt :

Pe HDMI n-am sunet , unplugged imi arata orice whatever placa video folosesc (metoda aia cu , baga si scoate cablu din monitor nu merge)
Pe placile video NVIDIA, am video inca de la bootarea bios-ului, pe cand pe ATI, doar cand intra in windows, iar rezolutia e undeva la 640x860, fara
sa o pot schimba pana nu bag din Catalyst, HDTV Support...
Daca in timpul utilizarii, las calculatorul sa intre in standby, lookscreen..la revenire.. ecranul intra in power save -HDMI- si trebuie restartat...
Uneori rezolutia se strica, la bootarea sistemului, din 1920x1080 ajung la 640x860...
Uneori trebuie sa aprind sistemu, iar apoi monitorul dupa bootare in windows , dupa ce primesc semnal lla celelalte periferice (ca sa pot agata semnalul pe HDMI)
altfel monitorul ramane in Power Save Mode..
In Rezolutie ecran, in loc sa am numele monitorului imi apare o denumire generic GENERIC NON-PNP Monitor, si nu ma intrebati, am toate driverele la zi..etc..

Daca folosesc un Decodor TV, un Android TV,etc...am imagine si sunet ok pe HDMI, insa pe sisteme desktop nu merge cum ar trebui si am simptomele
de mai sus..

Attached Files


Edited by Shieu, 19 September 2018 - 19:22.


#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Ce set de driveri folosesti atat pe ati cat si pe nvidia?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate