Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Amazfit Verge

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
[ https://www.androidcentral.com/sites/androidcentral.com/files/styles/xlarge/public/article_images/2018/09/amazfit-verge-1%20cropped.jpg?itok=d-VNWIpM - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Quote

The Amazfit Verge has a circular 1.3-inch AMOLED display with a resolution of 360 x 360. The display is protected by Gorilla Glass 3 and the watch's body is 46g heavy and 12.6mm thick. It's powered by Huami's own operating system (no Wear OS, here) that should run just fine with a dual-core processor and 512MB of RAM.
When it comes to features, the Amazfit Verge has just about everything you could ask for — including:
  • NFC for mobile payments via AliPay
  • Built-in GPS
  • Heart-rate sensor
  • IP68 waterproofing
  • Xiao voice assistant
  • Integration with Mija smart home ecosystem
Even with all of that tech crammed inside the Amazfit Verge, Huami is still promising around 5-days of battery life on a single charge.


Vine la un pret de 120 dolari. Nu imi pare deloc un upgrade la Pace/Stratos, e mai mult un nou Bip.

#2
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 20.09.2010
A apărut în Europa?
De unde se poate cumpăra?

#3
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
[ https://scontent.fotp3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/41954797_2565469303467123_2097212846801682432_n.jpg?_nc_cat=0&oh=581b72a2de46fcc4d111d74bae577e5a&oe=5C242F3B - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Inca nu a ajuns in UE.

#4
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 20.09.2010
De la 120 $ cit era vehiculat la început pina la 169 $ de pe Ali este o mică diferență. Plus taxe, timp de așteptare...

#5
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
O sa scada, dar dureaza cateva luni. MiBand3 se vindea la pret dublu fata de recomandat, acum a scazut mult.

Edited by lucifer76, 12 July 2019 - 07:29.


#6
silwer

silwer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 30.05.2008

View Postlucifer76, on 19 septembrie 2018 - 06:25, said:

... e mai mult un nou Bip.
pana la urma asta e Bip 2? au fost ceva zvonuri, dar a iesit asta pana la urma Posted Image

#7
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,460
  • Înscris: 17.05.2004
Am deja un Bip, si am comandat un Verge la 157 euro de pe amazon.de,  sa vedem daca merita!
Totusi Verge este mai barbatesc mai impunator dar si sportiv
Am fost nehotarit ce sa aleg Stratos sau Verge, si am zis Verge este model mai nou si am vazut ceva prezentari pe youtube.

Edited by dannek, 12 January 2019 - 18:20.


#8
razvan_3asy

razvan_3asy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 19.03.2008
Se pot efectua plati prin nfc cu ceasul ?

#9
avv15

avv15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 02.05.2008
Vad ca e liniste si pace pe aici. Am cumparat ieri un Verge, de la PC Garage, deocamdata mi se pare genial ceasul, eu avand inainte un Amazfit Bip care a decedat din cauza apei. @Razvan: nu apare nciio optiune de NFC pe varianta europeana, nu cred ca are.

#10
thor29b

thor29b

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 17.01.2007
Aveti idee cum se dezactiveaza alertele de miscare?
Acele "motion alerts" care pot fi dezactivate pe amazfit pace si stratos, aici nu am gasit nimic nici in ceas nici in aplicatie.....

#11
thor29b

thor29b

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 17.01.2007
Rezolvat cu un reset la setarile de fabrica.

#12
musiu

musiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 08.07.2004
Salut.. pentru cei care aveti deja un Verge.. imi puteti spune daca functia always display on afiseaza full fata aleasa sau doar o versiune redusa.. si cat tine bateria..multumesc

#13
thor29b

thor29b

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 17.01.2007

View Postmusiu, on 16 iulie 2019 - 08:22, said:

Salut.. pentru cei care aveti deja un Verge.. imi puteti spune daca functia always display on afiseaza full fata aleasa sau doar o versiune redusa.. si cat tine bateria..multumesc
Bateria tine mai mult de o zi, acu depinde si cat il butonezi. Doar cu bluetooth conectat pt notificari duce pana la 5 zile.
Cu always display din ce am vazut ramane o umbra din fata curenta...

#14
avv15

avv15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 02.05.2008
Da, cu always on display apare un fel de contur al fetei pe care o ai tu aleasa pe ceas, nu apare full. Legat de baterie, cam 4-5 zile ma tine si pe mine, conectat la telefon non-stop + monitorizare somn, dar fara always on display.

#15
adriell

adriell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 24.06.2009
Care ar fi autonomia cu always on display?

#16
thor29b

thor29b

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 17.01.2007
FETE pentru VERGE
https://amazfitwatch....com/verge/?wfz

downloadati WFZ  si le puneti in dosarul WatchFace pe ceas......conectat la PC

#17
mokolino29

mokolino29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 10.03.2014
Salut!

De 1 zi il am si eu, l am comandat de pe olx, full box, cu tot cu transport 380 lei, arata ca nou.

Pana alaltaieri am avut un Amazfit Pace care l am folosit in jur de 2 ani, si de care am fost extrem de multumit, dar din cauza uzurii excesive a pinilor de la incarcare, m am hotarat sa il vand.

Cele mai mari temeri imi erau legat de trecerea de la ecranul transreflectiv la ecranul amoled, si de grosimea lui Verge, care este o idee mai gros dar mult mai usor, dar dupa doar 1 zi pot sa spun ca deja m am obisnuit.

Pace si Verge sunt foarte diferite in primul rand la aspect, in al doilea rand la functionalitate, cu plusuri peste tot la Verge, de exemplu Verge imi arata foarte exact cate etaje urc, pe cand Pace arata total gresit, de asmenea am vazut ca si somul mi l a monitorizat foarte exact, Pace imi arata cateva minute ca s treaz in fiecare noapte, desi nu eram.

Am setat sa se lumineze ecranul cand rasucesc incheietura, si functioneaza impecabil, si este mult mai placut ochiului sa vezi (atunci cand te uiti la ceas) un ecran luminos si colorat, decat sa vezi ca la Pace mereu un ecran intunecat.

Am avut un update de facut - 3.2.6.0, iar fata de Pace cand il butonez, merge foarte fluid, fara rateuri, fara lag deloc.

Am testat si apelurile si cei cu care am vorbit au spus ca ma aud bine, la fel si eu ii auzeam bine, dar totusi nu ca si la un telefon.

Legat de baterie, ieri l am scos din cutie cu 96% iar acum are 66% si l am butonat extrem de mult ieri dupa masa pana seara tarziu, si de dimineata pana acum, deci nu mi fac griji ca nu ma va tine 5 zile asa cum ma tinea si Pace cu HR continuu, si notificari active.

Am vazut ca a aparut si Verge 2 sau Nexo, dar inca nu la noi, care imi place foarte mult cum arata, acela seamana foarte mult cu Pace, doar ca e mult mai gros, numai ca din ce am citit pe youtube la recenzii, bateria lui tine in realitate o zi maxim 2, si asta nu ma incanta deloc.

Pentru cei care stau pe ganduri daca sa isi comande Verge, eu le spun ca il recomand cu tot dragul, sigur vor fi multumiti.

#18
florinlei

florinlei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 06.04.2008
Cum se activeaza Alexa pe acest ceas? Merge doar pe ultimele modele sau merge activat pe toate modele Amazfit verge?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate