Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Ajutorr! Porumbel bolnav

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Diana06pp

Diana06pp

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.09.2018
Am gasit un porumbel acum o luna cu niste umflaturi la ochi , unul dintre ei fiind deja acoperit. Am fost la veterinar si in urma tratamentului dat nu se observă îmbunătățiri ,ba chiar i s a acoperit si celalalt ochi. Zilele trecute am fost la alt veterinar care mi a spus ca nu se pot trata , fiindca e o boala cronica, specifică lor si nu ramane decat sa l eutanasiez. As vrea sa stiu totusi si alte pareri ptc porumbelelul e vioi , mananca si mi ar parea rau sa eutanasiez.  Tin sa precizez ca bubele sunt rau iesite, par ca o carne crescută , dar in rest nu s a extins la cioc sau in alte parti. Imi doresc foarte mult sa l salvez.

Edited by Diana06pp, 18 September 2018 - 22:19.


#2
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
stii povestea lui daredevil? un tip  care a ramas orb si s-a antrenat, a dezvoltat puteri supraomenesti si acum salveaza lumea de oameni rai.

La fel si porumbelul...poate il inveti sa devina liliac

#3
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,998
  • Înscris: 16.09.2014

View PostDiana06pp, on 18 septembrie 2018 - 22:18, said:

As vrea sa stiu totusi si alte pareri ptc porumbelelul e vioi , mananca si mi ar parea rau sa eutanasiez.  

Daca tu crezi ca e ok si nu are dureri, mai tine-l asa. Nu-l lasa insa sa se chinuie, curma-i suferinta la primul semn.

#4
H6D-100c

H6D-100c

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 27.01.2017
E o afectiune specifica, produsa de o bacterie-lasa porumbelul in pace, se va vindeca sigur...

#5
CrocodiluMereuVesel

CrocodiluMereuVesel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 23.07.2018
Exact, daca singura solutie care ti se recomanda este omorarea lui, atunci lasa-l in pace, se va vindeca singur.

#6
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,569
  • Înscris: 16.03.2014
Ma duce cu gandul la o boala ce o au gainile, li se acopera ochii cu niste bube, bube care le cresc si in gat. Este ceva infectios, se administreaza un antibiotic, cloramfenicol, si o solutie albastra se badijoneaza peste bube. (nu stiu daca-i albastru de metyilen). Schimba veterinarul, ma tem ca ai nimerit un idiot.

#7
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Ornitoza?

#8
Diana06pp

Diana06pp

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.09.2018

View PostFreddy12, on 20 septembrie 2018 - 10:09, said:

Ornitoza?

Parca la ornioza se facea si in gat din cate stiu.

Edited by Diana06pp, 22 September 2018 - 15:28.


#9
Diana06pp

Diana06pp

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.09.2018

View Postioana1973, on 20 septembrie 2018 - 05:37, said:

Ma duce cu gandul la o boala ce o au gainile, li se acopera ochii cu niste bube, bube care le cresc si in gat. Este ceva infectios, se administreaza un antibiotic, cloramfenicol, si o solutie albastra se badijoneaza peste bube. (nu stiu daca-i albastru de metyilen). Schimba veterinarul, ma tem ca ai nimerit un idiot.
Prima data asta am zis si eu ca este numai ca nu are si in gat ,iar bubele sunt foarte uscate asemeni unor coji.

#10
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,569
  • Înscris: 16.03.2014

View PostDiana06pp, on 22 septembrie 2018 - 16:06, said:

Prima data asta am zis si eu ca este numai ca nu are si in gat ,iar bubele sunt foarte uscate asemeni unor coji.
Am avut in decursul anilor gaini care faceau doar la ochi, deloc la gat, probabil sant diverse manisfestari a bolii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate