Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Detoxifiere

* * * * - 1 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,062
  • Înscris: 04.03.2014

View PostDANANDREI2001, on 12 noiembrie 2018 - 12:53, said:


Oricum sa fac o pauza de baut pana la craciun e detoxifiere 100%Posted Image

Asta e cea mai buna:)

#20
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,590
  • Înscris: 10.08.2009
Postul intermitent: beneficii
Studiile arată că postul intermitent vine la pachet cu numeroase beneficii, de la controlul asupra greutăţii, până la un corp sănătos şi un metabolism reglat. Totodată, acesta are beneficii şi asupra creierului şi reduce riscul apariţiei diabetului de tip II, a cancerului sau a bolilor de inimă.
Te scapă de kilogramele în plus: Aşa cum am menţionat anterior, postul intermediar te ajută să slăbeşti şi să scapi de grăsimea de pe abdomen, fără să-ţi impui resticţii calorice.
Îmbunătăţeşte starea de sănătate: Studiile au arătat că în urma acestui stil de viaţă sunt reduse valorile colesterolului, dar şi a concentraţiilor de insulină din organism şi a trigliceridelor. Mai mult, previne cancerul şi creşte nivelul hormonilor la nivelul creierului, ceea ce duce la crearea de noi celule nervoase. În acest sens, te fereşte de apariţia bolii Alzheimer.
Are efect anti-aging:  Studiile care au fost făcute pe şobolanii de laborator au arătat că postul intermediar prelungeşte viaţa, şansele acestora de a trăi mai mult fiind cu 36-83% mai mari.
Oferă o stare psihică mai bună: În urma postului intermediar, nivelul de stres, furie sau oboseală sunt scăzute, ceea ce duce la o stare de bine şi, cel mai important, pentru că înveţi cum să-ţi stăpâneşti poftele, creşte încrederea în sine şi gradul de optimism.

#21
casuta__papusilor

casuta__papusilor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 14.11.2018

View PostStarcraft11, on 18 septembrie 2018 - 18:52, said:

Careva un tabel zilnic de retete tinut cu strictete pentru detoxifierea ficatului?
Mi-am cumparat acest storcator https://www.emag.ro/...6/pd/D5G5QBBBM/
Dar nu vreau sa o tin doar cu sucuri

detoxifiere cu sucuri din fructe?
poate.
dar americanii au constatat, ca, la copiii care au primit sucuri stoarse din fructe, pentru a-si face norma zilnica de fructe, deci au constatat ca acei copii au capatat ficat gras, precum alcolicii.
explicatia?
simpla.
prin sucurile naturale primite, prin stoarcerea fructelor pe care nu le mai puteau manca, ficatul a primit doze prea mari de fructoza, pe care ficatul le-a transformat asa cum stie el, in grasimi.
fiindca n-au mancat fructele intregi, copiii n-au mai bagat in ei si fibre, ci numai zaharul din acestea.
da cautare pe gogu despre pericolul si bomba pe care o reprezinta sucurile din fructe stoarse pentru ficat. Posted Image
deci, daca vei exagera cu sucuri din fructe stoarse, te vei ingrasa si vei face ficat gras, precum bautorii de bere.
de la nutritionisti citire.

Edited by casuta__papusilor, 15 November 2018 - 07:11.


#22
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,062
  • Înscris: 04.03.2014
Cum naiba sa faci detoxifiere cu sucuri de fructe? 2,3 fructe pe zi sunt bune pentru sanatate daca-s mancate integral si cu un continut de fibre decent.

Cred ca-i industria storcatoarelor de fructe care impinge spre asa ceva:)

#23
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View PostStarcraft11, on 18 septembrie 2018 - 18:52, said:

Careva un tabel zilnic de retete tinut cu strictete pentru detoxifierea ficatului?
Mi-am cumparat acest storcator https://www.emag.ro/...6/pd/D5G5QBBBM/
Dar nu vreau sa o tin doar cu sucuri

Poți băga zahăr tos. E la vreo 2 lei kilu', mai ieftin decât fructele.
Eu nu știu cum poți numi "detoxifiere" ceva ce necesită ingerarea de cantități industriale de zahăr. Mă aștept să înceapă să se facă treaba asta și cu alcool sau țigări.

Dacă ai dinți în gură, storcătorul e inutil. Dacă nu ești copil sau nu te zbengui toată ziua, excesul de fructe e dăunător.

Vrei să te "detoxifiezi", mănânci normal, echilibrat, fără să mai faci excese. Ori băutul de suc de fructe toată ziua e fix opusul.

#24
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,458
  • Înscris: 04.05.2006
Nu doar ca e inutil storcatorul, e chiar dăunător, pentru ca in loc sa iei și avantajele fructelor (fibre, pulpa, nutrimente, tu practic scoți doar apa și zaharul.

#25
casuta__papusilor

casuta__papusilor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 14.11.2018

View Postrichelieu, on 20 noiembrie 2018 - 14:52, said:

Nu doar ca e inutil storcatorul, e chiar dăunător, pentru ca in loc sa iei și avantajele fructelor (fibre, pulpa, nutrimente, tu practic scoți doar apa și zaharul.

deci, sa nu mai foloseasca lumea toamna la tara teascu de struguri?!
si io cum ma mai detoxifiez cu suc fermentat de struguri, iarna?

#26
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
:)))

#27
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,458
  • Înscris: 04.05.2006

View Postcasuta__papusilor, on 21 noiembrie 2018 - 17:44, said:



deci, sa nu mai foloseasca lumea toamna la tara teascu de struguri?!
si io cum ma mai detoxifiez cu suc fermentat de struguri, iarna?
Acu....dacă e sa fim corecți, cu sucul ăla fermentat...numai detoxifiere nu facem noi :)

#28
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,590
  • Înscris: 10.08.2009
M-am uitat aseara pe digi life, interesant :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/teR_5Klx86w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Fac baietii miliarde din zero.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate