Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Xiaomi Redmi Note 6 Pro - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
ga8r13llitt05

ga8r13llitt05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 09.10.2009
Nu cunosc radiatia, dar telefonul e superb. Merita toti banii. 1099, la emag, pentru ca din china vine greu (sunt fan aliexpress, dar nu puteam astepta 1 luna sau 2)

#20
cipry022

cipry022

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 18.04.2008
E mai ieftin pe garage. 1000 lei varianta 4/64 Gb și 900 3/32Gb.

#21
ga8r13llitt05

ga8r13llitt05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 09.10.2009
A reusit cineva sa puna twrp si root?

#22
skilton

skilton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 05.08.2011
De curand am trecut la Redmi Note 6 Pro si voiam sa stiu daca voi utilizati deja MIUI 10. Update-ul imi apare disponibil de peste o saptamana, insa ezit sa il instalez deocamdata. Am avut Redmi Note 4 inainte si am observat ca pe MIUI 10 "papa" mai multa baterie decat pe MIUI 9. Daca cineva a testat ambele variante, astept pareri despre cum se comporta bateria cu MIUI 10.

#23
ga8r13llitt05

ga8r13llitt05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 09.10.2009
Merge foarte bine. Al meu are deja miui 10, unlock, twrp si root.

#24
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Ceva păreri după utilizare? Cum sunt pozele? Ce autonomie ofera bateria?

#25
ga8r13llitt05

ga8r13llitt05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 09.10.2009
Nu stiu sa-ti spun in zile autonomia, dar dupa o zi de munca folosit la greu cu date si bt active, apeluri, mail-uri si watsapp si waze la greu imi ajunge bateria sa-l omor cateva ore bune pe bia3 Si candycrush. Alte teste nu cunosc🤣🤣🤣. In princioiu pe mine ma intereseaza sa am un telefon dual sim, sa nu fiu nevoit sa-l tin la incarcat in masina, si sa am o conectivitate buna, iar acest telefon ma multumeste pe deplin. Inaintea lui am avut un rn4 helio x20, si sincer imi lipseste mobileuncle tools, care nu e compatibil cu snapdragon si caruia nu ii gasesc inlocuitor pentru snapdragon. Oricum de ani buni sunt fan lenovo sau xiaomi. Pentru mine astea sunt telefoane, nu firma de pe samsung sau iphone.

#26
muresan

muresan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 30.08.2006
Ati cumparat careva Note 6 pro de la quickmobile?Daca da,este varianta globala ,si cu ce soft vine?Multumesc.

#27
balhas

balhas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 25.04.2010
Am vrut sa achizitionez de la ei note 5,le am dat email sa imi confirme ca este varianta globala si mi au raspuns ca nu stiu ce varianta eatw deaorece ei il comanda de la un furnizor din afara tarii si  afla doar atunci cand ajunge la ei

#28
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,821
  • Înscris: 30.03.2009

View Postmuresan, on 17 ianuarie 2019 - 08:46, said:

Ati cumparat careva Note 6 pro de la quickmobile?Daca da,este varianta globala ,si cu ce soft vine?Multumesc.

Ia-l de la Pcgarage sau Auchan(prețul e bun și mai vezi și telefonul) și ai scăpat de belele.

#29
muresan

muresan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 30.08.2006
La qm au 10% reducere saptamana asta,ar ieși la 900,dar și eu mă gândesc că pt 100 de lei mai bine de la garage.

#30
skilton

skilton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 05.08.2011
Daca sunteti pe MIUI 10, as recomanda sa nu treceti la ultima versiune MIUI 10.2.2.0 ci ramaneti cu cea anterioara pana la un nou update. Se pare ca sunt ceva issues cu amprenta si senzorul de proximitate care sper ca vor fi rezolvate intr-un viitor update. Si bateria parca se descarca usor mai repede dupa acest update Am incercat cu reset imediat dupa update, dar problemele persista. Nu avem altceva de facut decat sa asteptam viitorul update. Cat timp am avut ceelalte versiuni de la MIUI 10, totul a functionat perfect (baterie, hotspot, senzor de proximitate, etc).

#31
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006
Se poate reveni la versiunea anterioară din system update.

#32
ga8r13llitt05

ga8r13llitt05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 09.10.2009

View Postskilton, on 30 ianuarie 2019 - 13:27, said:

Daca sunteti pe MIUI 10, as recomanda sa nu treceti la ultima versiune MIUI 10.2.2.0 ci ramaneti cu cea anterioara pana la un nou update. Se pare ca sunt ceva issues cu amprenta si senzorul de proximitate care sper ca vor fi rezolvate intr-un viitor update. Si bateria parca se descarca usor mai repede dupa acest update Am incercat cu reset imediat dupa update, dar problemele persista. Nu avem altceva de facut decat sa asteptam viitorul update. Cat timp am avut ceelalte versiuni de la MIUI 10, totul a functionat perfect (baterie, hotspot, senzor de proximitate, etc).
Sunt pe 10.2.2.0 de cand a aparut. Totul merge perfect

Edited by ga8r13llitt05, 17 February 2019 - 19:00.


#33
fabian7ro

fabian7ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 961
  • Înscris: 13.01.2011
Eu am redmi 6pro dar scriu aici că la mine bate vântul. Am ultimul xiaomi.eu cu android 9. Am o problemă cu înregistrarile apelurilor...se aud foarte rău...e un bug de compresie ceva....la voi merge ok? Am dat și wipe dar tot asa. S-a întâmplat doar când am trecut la android pie. Cat a stat pe 8 a mers ok.

#34
candreifx

candreifx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,878
  • Înscris: 05.06.2013
Android 9 nu permite înregistrarea apelurilor, probabil de aici calitatea slabă.

#35
alchimistul2100

alchimistul2100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 03.05.2006
Salutare! Am telefonul Redmi Note 6 Pro de cateva zile si nu am ce sa-i reprosez, se misca bine, bateria nu-i usor de descarcat, viteza netului e excelenta pe Wi-Fi 5 Ghz (am prins si 300 Mbps, down si up pe net fix de la Digi). Sa nu uit ca suporta 4G concomitent, pe ambele cartele, si cred ca ii merge modulatia superioara (256qam) pe 4G (am obtinut peste 50 Mbps la upload pe Orange si Telekom, fara agregare).

O singura nedumerire am, si v-as ruga sa verificati si voi daca vede satelitii de pozitionare Beidou (GPS-ul chinezesc, sa-i zic asa). Mie imi vede doar sateliti GPS (Navstar), Glonass si Galileo. Puteti vedea asta in aplicatia Cellular-Z, in tab-ul Location, evident, sub cerul liber si lasat telefonul 2-3 minute sa caute satelitii. Telefonul meu este varianta cu 32 GB stocare si 3 GB de RAM. Multumesc Posted Image

#36
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,821
  • Înscris: 30.03.2009
Sateliții chinezești cel mai probabil deservesc zona asiatică și mai puțin Europa de aceea telefonul se conectează la cei care-i oferă cel mai bun semnal. Dacă mergi in China nu vei mai vedea Galileo și se va conecta la beidou

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate