Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Huawei Mate 10 Lite Display Problem

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
adorian2001

adorian2001

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.09.2018
Salut ! Din greseala mi-am scapat telefonul si mi s-a crapat display-ul.L-am schimbat la un GSM de la mine din oras dar observ ca in momentul cand scriu un mesaj sau tastez un mesaj imi dubleaza anumite litere (ex: sallut ). L-am dus din nou sa mi-l schimbe si pe acesta care se presupune a fi bun insa tot la fel se intampla. Stiti de ce ?Ati avut o astfel de problema ? Pe langa asta mi se blocheaza si ecranul cand vreau sa glises pentru a accesa telefonul. Ce pot face ?

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Să soliciți un display original.

Sau să renunți la acest telefon și să iei altul nou.

#3
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Pentru inceput poti sa iti incasezi pierderea pe display-ul care l-ai montat la un service de cartier si apoi sa mergi la un service autorizat care iti va pune un display original.

#4
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Cel mai probabil ecranul, modulul display + touch este defect ori prost montat.
Eu cred ca nu ti l-au schimbat, ca ma indoiesc ca amandoua ecranele sa fie cu aceeasi problema.
Lor, la service le poti arata erorile de genul asta?
Sa le arati ce-i in neregula si sa-l verifici dupa "reparare" daca mai face sau nu aceeasi problema.

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

 Ciubex, on 17 septembrie 2018 - 10:38, said:

Cel mai probabil ecranul, modulul display + touch este defect ori prost montat.
Sau pur si simplu vapormade luat de pe aliexpress cu 10$ si vandut la client cu 250 Ron plus montaj.

#6
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,377
  • Înscris: 08.02.2011
Problema e intotdeauna aceea ca se doreste display "original", dar la pret de "aliexpress". Daca-i fake si ieftin pot aparea unele probleme, daca-i original si scump clientul zice "pai e 10$ pe aliexpress, de ce sa platesc atat ? "

#7
Dorinu2005

Dorinu2005

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.12.2018
Salutare am și eu o problemă mi-a apărut o pată galbena in partea dreaptă a mai pățit cineva? Telefonul are 1 an dar pata este de câteva luni
Ca sa nu mai zic când activam bluetooh se bloca telefonul

#8
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017

 adorian2001, on 17 septembrie 2018 - 10:34, said:

Salut ! Din greseala mi-am scapat telefonul si mi s-a crapat display-ul.L-am schimbat la un GSM de la mine din oras dar observ ca in momentul cand scriu un mesaj sau tastez un mesaj imi dubleaza anumite litere (ex: sallut ). L-am dus din nou sa mi-l schimbe si pe acesta care se presupune a fi bun insa tot la fel se intampla. Stiti de ce ?Ati avut o astfel de problema ? Pe langa asta mi se blocheaza si ecranul cand vreau sa glises pentru a accesa telefonul. Ce pot face ?

Sigur nu ai autocorecția activata?

#9
vivilica

vivilica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.06.2007

View PostDorinu2005, on 08 decembrie 2018 - 21:52, said:

Salutare am și eu o problemă mi-a apărut o pată galbena in partea dreaptă a mai pățit cineva? Telefonul are 1 an dar pata este de câteva luni
Ca sa nu mai zic când activam bluetooh se bloca telefonul

Da, și eu am aceeași problemă. La 3 luni de când l am cumpărat. L am trimis în service mi l au reparat și a fost ok pt încă aprox 3 luni. Acum petele au reapărut și sunt și mai multe. Și pe stânga sus unde au apărut inițial și pe dreapta. Cred ca sunt de la baterie care se încălzește cumva. E mai mult ca o arsură.

#10
MarkTyson

MarkTyson

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.05.2019
Buna prietene. Folosesc Huawei Mate 10 lite din ultimele 14 luni. Acesta este un telefon fantastic cu rază medie. Din fericire, nu am confruntat niciodată această problemă până acum.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate