Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

DIGI cartela prepay

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
flash98

flash98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 16.02.2017
A achizitionat cineva o cartela prepay de la Digi de 4 euro - valabila 3 luni ?

Extraoptiunea "Bashtanov "

3 luni
valabilitate
Nelimitat
SMS în rețeaua Digi
450 minute
naționale (inclusiv Digi)
4 GB
trafic internet mobil

?

As avea cateva intrebari.

3 luni valabilitate , dar in fiecare luna se primeste din nou 4 GB de net si etc sau toate tin 3 luni ? Cum este mai exact ?

Parere semnal ?

#2
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 27.11.2007
Resursele le primești o dată la activare. Semnal ai în oraș pe câmp mai puțin.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Semnalul il poti verifica pe harta. Cat despre optiune, platesti cei 4 euro, se activeaza optiunea si ai 3 luni in care poti folosi resursele. Nu primesti lunar alte resurse fara sa reincarci, logic.

Edited by MembruAnonim, 16 September 2018 - 20:58.


#4
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Semnal ai cam peste tot, faptul ca digi nu are semnal e doar un mit. Problema e ca e mai slab decat la ceilalti (in general dar asta nu-i o regula), dar este! Pentru voce e bun. Dar internetul e praf pe la sate...
In oras nu cred ca o sa ai probleme.
Ca viteze asteapta-te la maxim 2-3mbps la sate si 3-5 in oras.


#5
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

Quote

Semnal ai în oraș pe câmp mai puțin.
Pe câmp da - e parfum, dar nu și în sate/comune(oficial: "din cauza vegetației")

#6
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Eu nu prea vad rostul cartelei, doar, eventual, pt turistii straini, cand ai abonamente sub 2 euro, cu 4G.

#7
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Poate vrea sa testeze reteaua

Edited by heinz, 17 September 2018 - 06:26.


#8
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Testul nu e elocvent, din moment ce digi nu ofera 4g la prepay, am vazut aici pe forum ca unii se plang de semnalul 3g in zonele cu acoperire buna in 4g.

#9
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
el vrea sa reincarce odata la 3 luni dar sa primeasca resurse lunar. :)

#10
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Si daca le-ar primi, tot e putin fata de abonament, 4 giga prepay, minim 30-40 giga lunar plus nelimitat la viteza mica, pe abonament. Acum, depinde si la ce are nevoie, dar oricum, nu cred ca merita pt 1 pachet de tigari pe luna sa te zgarcesti.

#11
flash98

flash98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 16.02.2017
Doresc sa testez acesta cartela deoarece in perioada urmatoare as dori sa renunt la abonamentul la Telekom.

Daca la DIGI tot aud ca semnalul este slab , pot spune ca mai rau decat este acum la Telekom nu se poate. Abia prind net si de semnal nu mai spun. Ma suna cineva si imi intra mesaj peste 15 minute. Intr-o zona in care mergea bine.

Doresc sa testez in Constanta ,dar calatorind des cu trenul sa vad cum este treaba la Digi prin tara.

#12
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Am zis ca nu e elocvent, din moment ce pe cartela ai doar 3g. In rest, sunt totfelul de legende ca digi sta prost la acoperire. Depinde f mult de zona. Eu am portat in digi de pe orange, tocmai ca la 10km de oras, unde stau cel mai mult, digi era singurul care are acoperire 4g, pe orange, telekom, vodafone, era greu de multe ori si sa vorbesti, trebuia sa ies in curte, ca fie sughita, fie se intrerupea. Apoi, avand abonamente f ieftine, e normal sa apara probleme in zonele f aglomerate, cand toti copiii stau agatati de aceiasi celula, ba mai si transmit toti live pe facebook, daca sunt la un concert.

#13
sergiu_psc

sergiu_psc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 08.01.2008

View Postflash98, on 17 septembrie 2018 - 08:46, said:

Doresc sa testez in Constanta ,dar calatorind des cu trenul sa vad cum este treaba la Digi prin tara.
Testeaz-o, pot sa iti spun ca acum vreo 2 ani erau varza la semnal in Constanta. Daca nu esti multumit de Telekom, atunci iti raman doar 2 variante: Orange si Vodafone.

Edited by sergiu_psc, 17 September 2018 - 09:06.


#14
flash98

flash98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 16.02.2017

View Postrumegus, on 17 septembrie 2018 - 08:58, said:

Am zis ca nu e elocvent, din moment ce pe cartela ai doar 3g. In rest, sunt totfelul de legende ca digi sta prost la acoperire. Depinde f mult de zona. Eu am portat in digi de pe orange, tocmai ca la 10km de oras, unde stau cel mai mult, digi era singurul care are acoperire 4g, pe orange, telekom, vodafone, era greu de multe ori si sa vorbesti, trebuia sa ies in curte, ca fie sughita, fie se intrerupea. Apoi, avand abonamente f ieftine, e normal sa apara probleme in zonele f aglomerate, cand toti copiii stau agatati de aceiasi celula, ba mai si transmit toti live pe facebook, daca sunt la un concert.

Multumesc mult . Nu am fost atent ca nu ofera 4G la cartelele respective.

#15
plete

plete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 03.01.2006
de wowifi ati auzit? la digi sau orange?  ce daca ai semnal slab, stai pe wifi si termini balciul de a iesi in curte, te duci pe varful dealului...
bine, asta daca ai si internet, altfel....

#16
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Tu de unde ai picat? E chiar asa greu de priceput despre ce e vorba in topicul asta? Cand s-a predat cititul la scoala, tu aveai pojar?

#17
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
@flash
Cam asa merge 3G-ul la mine in Slatina

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? http://www.speedtest...lt/a/4255431657

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? http://www.speedtest...lt/a/4255444541

Edited by heinz, 17 September 2018 - 11:50.


#18
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
4E si doar 4GB? Pana si Vodafone da mai mult, vreo 30 parca din care 1.4GB in roaming... tot pentru 4E (pe luna)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate