Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Cum se numește filmul?

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
Htngf

Htngf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 27.11.2017
Am vazut pe televizor un film vechi si sunt curios cum se numea.
Este vorba despre un grup de turisti care ajung cu autocarul intr-o statiune, cei de la hotelul la care au facut cazarea le-au dat un fel de teapa, hotelul este in constructie si ei trebuie sa isi faca vacanta printre cei care lucreaza la hotel.
Tin minte faze de prin film
- gen ca turisti se duceau la plaja printre cei care lucrau la hotel
-  intr-o dimineata turisti sunt treziti de cei care dau la lemnele de pe acoperis se vede in camere.
-  cred ca la sfarsit este o furtuna si vine apa de undeva de pe munte(sau ce era langa hotel) si se darama tot hotelul.


#2
sconxx

sconxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 06.08.2008
O fi Carry on Abroad (1972)?

#3
Htngf

Htngf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 27.11.2017
Da, mulțumesc frumos.

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,906
  • Înscris: 07.11.2006
Toata seria Carry on este de vazut:
https://www.imdb.com/list/ls058169674/

#5
change_me

change_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 25.11.2013
buna.poate stie careva cum se numeste filmul.era ceva despre fantome si razboi in care un copil este pus sa treaca peste un camp minat si il trece fara sa moara.
e tot ce imi amintesc fiindca am vazut filmul cand eram foarte foarte mic .

#6
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,791
  • Înscris: 17.01.2012
The Supernaturals (1986) - https://imdb.com/title/tt0092030/

#7
change_me

change_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 25.11.2013

View Postoctav727, on 06 octombrie 2018 - 20:59, said:

The Supernaturals (1986) - https://imdb.com/title/tt0092030/
omule esti super tare.cum ai reusit?o sa-mi fac timp sa-l revad zilele acestea ,sunt curios daca mai sunt asa de entuziasmat asa cum am fost cand eram mic Posted Image)

si daca va descurcati sa identificati filmele usor mai am o nelamurire in legatura cu un film.L-am vazut pe o caseta video,este vorba tot despre niste soldati (un comando) unde actorul principal este prins si pus la un test,i se pune pe cap un sac cu un sarpe in el,iar el reuseste sa omoare sarpele ceilalti nu

Edited by change_me, 07 October 2018 - 00:46.


#8
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,791
  • Înscris: 17.01.2012
Soldier Boyz

Pe primul mi-l amintesc pentru că-i singurul film non-Star Trek în care am vazut-o pe Uhura.
Pe al doilea l-am gasit cu ajutorul lui Gogu.

#9
2wo5ive

2wo5ive

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 02.04.2018
Bună ✌
Am văzut odată un film si acum as vrea sa il revăd dar nu mai stiu cum se numea.
Era vorba despre o mamă ce si-a pierdut copilul si un doctor l-a inviat si a inceput sa isi bântuie părinții
Mersii

#10
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
imi incerc si eu norocul aici cu un film de care incerc sa dau de foarte multa vreme, vazut la Tv pe vremea comunista: este despre WW2 si fortele aliate incercau sa scufunde un vas de razboi german, care statea la ancora in apropierea unui tarm dar era f bine aparat impotriva tuturor atacurilor aeriene, de artilerie navala si a lansarii de torpile. Pana la urma aliatii au gasit o metoda si au reusit sa il scufunde (nu stiu daca era inspirat de povestea lui Tirpitz).

De asemenea, tot din aceasi categorie, tot vazut la TV in aceasi perioada, tot despre WWII: era vorba de un vas de lupta geman, vopsit in negru, care iesea din port doar la adapostul intunericului si distrugea vasele aliate; filmul prezinta incercarile aliatilor de a il distruge

#11
larisadobreadi19561957

larisadobreadi19561957

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.04.2019
Buna ziua, caut si eu un film vazut la Pro Cinema, un thriller, horror, asa ceva, cu un grup de oameni intr-un avion ajuns undeva unde se afla niste entitati care inghit spatiul, practic il anuleaza, se numea ceva cu Gondoliers. Excelent film, as vrea sa il revad. Poate stie cineva cum se numeste??? Multumesc.

Edited by larisadobreadi19561957, 23 April 2019 - 09:54.


#12
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 11.10.2006
The Langoliers.

#13
larisadobreadi19561957

larisadobreadi19561957

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.04.2019
Multumesc mult, de cand ma chinui sa imi reamintesc, nu credeam ca voi reusi sa il gasesc!!!
Multumesc mult inca o data������

#14
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
Hello! As vrea sa revad un film de prin anii '90, fusese la TV - comedie.

Din cate tin minte, nu era vorbit in engleza, nici franceza, parca germana sau ceva limba nordica

erau vreo 4 tipe, pe la 40 ani, familie etc care, din motive care imi scapa (somaj?plictiseala?), s-au apucat de ceva infractiuni/furturi. Tin minte ceva cu o masina de spalat.

Suna oare cat de cat cunoscut cuiva? Posted Image
Merci!

Edited by irina2014, 29 October 2019 - 18:37.


#15
ovidiufgs

ovidiufgs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 17.04.2007
Salut.
Caut un film.
Din ce retin era frantuzesc. Cu un ins de avea ceva tehnologie prin care putea omora pe cineva prin intermediul TV-ului. Retin sfarsitul, cand politistul care se ocupa de caz merge acasa la el, nu gaseste nimic suspect, dar cand da sa plece arunca o moneda in sus si moneda se lipeste (magnetizeaza) de tavan si astfel isi da seama ca era o camera ascunsa acolo.

#16
ovidiufgs

ovidiufgs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 17.04.2007
L-am gasit intr-un final.
Pentru cine e interesat.
https://www.imdb.com...ref_=fn_al_tt_1
Si cum l-am gasit, pare util site-ul.
https://www.whatismymovie.com/

#17
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,182
  • Înscris: 08.12.2006
E un film scos , cred ca la inceputul anului acesta, in care joaca Kunal Nayyar (indianul din Big Bang Theory), actiunea e ceva de genul...indianul e sofer de taxi si dintr o oarecare intamplare, la el in masina se suie un ..spion parca...cu o fata de dur ...si impreuna trec printr o gramada de aventuri.

Nu il gasesc nicicum , am incercat si pe IMDB si nu adau de el.

Multumesc anticipat

#18
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 23.05.2003
Stuber? Da' e cu alt indian Kumail Nanjiani.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate