Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Recomandare VPS Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
f0rta

f0rta

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 08.07.2018
Dupa cum spune si titlul, am nevoie de un VPS pentru un site node.js cu baza de date.
Imi poate recomanda cineva ceva firme (am nevoie romanesti) care sa nu fie firme fantoma si sa aiba servicii/preturi ok?
As merge pe BTS, am mai avut de la ei si inca mai am niste site-uri shared, dar 6€ pt 10gb SSD + 1gb ram mi se pare mult comparat cu ce e in afara. (dar in situatia mea imi trebuie neaparat din Romania)
Multumesc.

#2
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
hetnix, mxhost, clausweb, romarg si hosterion

Edited by bobo323, 16 September 2018 - 10:15.


#3
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Poti sa te uiti si peste ce ofera NewHost.

Quote

mi se pare mult comparat cu ce e in afara
Sper ca nu compari ofertele firmelor din SUA cu cele din RO unde mai apare cel putin un 19% extra + ca sunt in euro.

#4
f0rta

f0rta

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 08.07.2018
Ba cam asta am facut.
Pe langa ca mai dai 2-3€ in plus, nici macar nu se apropie de cele din afara ca si specificatii, mi se pare sincer ciudat.
Multumesc amandurora pt firme. O sa ma uit pe toate si o sa ma hotarasc.

@bobo323
Cat de ok sunt serviciile romarg? Au vps la 5€ cu 2gb ram si 20gb SSD si m-ar tenta, dar nu stiu cat de ok sunt ca firma.

#5
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
5 +TVA  Posted Image
Sunt ok, au vechime in domeniu.

Compari mere cu pere. Peste tot gasesti diverse oferte, nu ai cum sa gasesti o oferta la X in SUA si aceeasi oferta la Y in RO si ambii sa ofere aceeasi calitate.

Edited by tigerheart, 16 September 2018 - 10:42.


#6
f0rta

f0rta

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 08.07.2018
Da.. cu TVA se ajunge la 6, in sfarsit :))
O sa iau pe 12 luni VPS-ul si mi-e sa nu am probleme cu ei. Cum e suport-ul/uptime-ul? Ai vreun VPS la ei?

#7
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
De ce romanesti?

#8
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Hai sa iti zic o chestie: tu poti avea unele probleme cu ei, iar altul poate nici jumate. Depinde de prea multi factori. Stau destul de bine la partea de suport, dar nu stiu ce sa suport iti trebuie cand tu iei un vps unmanaged. Am administrat niste site-uri cu gazduire la ei, iar in unele cazuri a trebuit sa apelez si la suport, s-a rezolvat destul de rapid cand a fost cazul.

#9
f0rta

f0rta

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 08.07.2018
@easy90rider: cheltuieli eligibile :)
@tigerheart: sincer nu am mai avut un VPS. tot ce am avut a fost numai shared, insa acum am nevoie de ceva cu SSH pt node si NPM, de asta nu stiu ce si cum. Cu configuratul ma descurc, google e mare. Cred ca o sa merg pe romarg atunci. Mersi.

#10
whiteboy

whiteboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 18.12.2007
Colaborez cu romarg de cativa ani buni si ma pot declara multumit pe partea de suport. Nu am avut probleme mari niciodata, insa orice problema am avut au fost foarte rapizi. Am avut si VPS la ei si m-au ajutat cu toate informatiile necesare pentru configurare. Chiar VPS-ul cu 5€ l-am avut si eu. Singura chestie de care cred ca ar trebui sa tii cont este ca noaptea nu cred ca au support sau sunt putini oameni. Insa incep destul de devreme dimineata si totul se rezolva rapid. Cred ca cel mai mult am stat in queue 2 minute.

#11
f0rta

f0rta

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 08.07.2018
@whiteboy:
Mersi mult.

#12
gomezzz

gomezzz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.01.2017
vezi configuratorul de aici: https://hostico.ro/vps/

poti selecta fix resursele de care ai nevoie

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate