Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Dialoguri cu Dumnezeu

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
43 replies to this topic

#37
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View Postlight1, on 17 septembrie 2018 - 10:45, said:

Andreic, ai nimerit gresit interlocutorul. De-asta ti-am si spus ca tu discuti cu interlocutori imaginari,, proiectati de tine. Cu mine, persoana care este in spatele nick-name-ului nu discuti sigur. Ptr ca eu stiu ca bazaconiile in care crezi, nu sunt din psihopatologie. Tu habar nu ai ce scrie in psihopatologie, doar
crezi ca stii.

Cel mai probabil, din familie ai capatat deprinderea de a-i face pe altii nebuni, in baza unor simple presupuneri sau din auzite.
Neah, asa il atrage aria asta pe domnul andreic, nici el nu stie de ce, nu-ti face probleme, asa e el... :yes:
Pana nu-si plaseaza si el presupunerile, nu se lasa.


#38
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003
Vroiai sa adaugi ceva legat de dialogul cu imaginarul ? Posted Image Ca de parerologi presupunisti e suficient...

Edited by andreic, 17 September 2018 - 12:45.


#39
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View Postandreic, on 17 septembrie 2018 - 12:42, said:

Vroiai sa adaugi ceva legat de dialogul cu imaginarul ? Posted Image Ca de parerologi presupunisti e suficient...
Asa e, ai nimerit-o. :P

#40
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003
Pai spune, adauga (fara presupuneri ca la initiator, deci atentie) Posted Image

Edited by andreic, 17 September 2018 - 13:27.


#41
light1

light1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 07.10.2016

View Postandreic, on 17 septembrie 2018 - 12:15, said:


Tu esti imaginar ? :)


Faci atatea presupuneri in incercarea de a parea altfel decat esti... incat ai putea fi subiect de studiu :)
Pentru tine, da.... sunt. Cum spuneai in propria descriere, esti inchis aproape ermetic. Si nu prea te califici ptr un dialog.:)

Citeste mai cu atentie. Am spus ca SIGUR nu stii psihologie. Tot ceea ce stii sunt niste lucruri de acum 60 -70 ani, cand homosexualitatea si prietenii imaginari erau considerate manifestari ale unor boli psihice.

Apoi am spus, cel mai PROBABIL, ai invatat din familie. Pentru ca astea sunt convingerile cele mai puternice. Daca preluai de pe net, de pe forum, iti dadeai seama mai usor de greseala.

View PostXlander, on 17 septembrie 2018 - 12:29, said:


Neah, asa il atrage aria asta pe domnul andreic, nici el nu stie de ce, nu-ti face probleme, asa e el... :yes:
Pana nu-si plaseaza si el presupunerile, nu se lasa.
Nu stie de ce ii face placere ? Ii spun eu, daca vrea. :)

Edited by light1, 17 September 2018 - 16:05.


#42
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

View Postandreic, on 17 septembrie 2018 - 09:27, said:

Unul valid desigur...
Cine judeca desigur, poate determina daca o pretentie emisa se regaseste in explicatii si dovezi.
Din psihopatologie. Eu si preudostiinta, acidul si baza... Posted Image
Ce inseamna valid? Acceptat de tine? Despre ce fel de pretentie vorbesti?

#43
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View Postandreic, on 17 septembrie 2018 - 13:26, said:

Pai spune, adauga (fara presupuneri ca la initiator, deci atentie) Posted Image
Da, am de adaugat ceva.
Si foca asta la avatar e cool, dar cealalta era cea mai simpatica. :)

#44
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postlight1, on 15 septembrie 2018 - 19:20, said:

As dori ca acest topic sa contina diverse povesti despre dialogul cu Dumnezeu. Ma refer la povesti adevarate si sincere, nu propaganda religioasa.

Candva, i-am aruncat o provocare lui Dumnezeu. Pe vremea aceea doar eram curios daca exista sau nu, voiam sa cred, dar nu puteam. Numai ca, in pofida a ce ma asteptam eu sa fie, Dumnezeu mi-a raspuns. A inceput sa-mi vorbeasca si de atunci discut permanent cu El. Din toata lumea, El este persoana cu care discut cel  mai mult. Si imi si raspunde, de fiecare data, la fiecare intrebare, chiar daca nu mereu cum as dori eu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate