Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Ciobanesc Caucazian ataca stapanul, ajutor va rog

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#73
Toto1

Toto1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.07.2018

View Postsilesax, on 27 februarie 2019 - 08:34, said:

toto  dar te ai gândit ca si tu tot asa esti cum i ai facut pe unii mai sus daca a ajuns sa te manance câinele crescut de tine? Posted Image

View Postsilesax, on 15 septembrie 2018 - 21:58, said:

aoileuu, ce am mai ras... :))
solutia este sa scapi de el cat mai repede pana nu scapa el de tine. si eu am patit la fel, si l am omorât.


#74
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
si ce? am zis eu ca īs deștept? :)

#75
Toto1

Toto1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.07.2018

View Postsilesax, on 27 februarie 2019 - 08:43, said:

si ce? am zis eu ca îs deștept? Posted Image

nu cred ca a fi destept inseamna ca si stii/poti sa stapanesti un caine foarte dominant Posted Image (mai ales la prima experienta)
eu nu am venit aici sa fac pe nimeni prost ....dar cand vezi ce exista....sincer prost este ca un compliment pentru unii

View Postvinciun, on 17 septembrie 2018 - 17:39, said:

Ok, cu asta inchei oftopic-ul. Vreau sa stiti ca nu fac parte din acei care isi pun cainele la bataie si nici nu agreez deloc aceasta practica. Nici macar nu ma mai pasioneaza sa privesc lupte cu caini in ultima vreme. Inainte aveam si casete video, aveam legaturi cu baietii care imi trimiteau cd-uri cu lupte... In ultima vreme mi-e mila sa vad cum sunt exploatati sarmanii caini.
Astept noutati despre caucazianul nazdravan.


lucrurile s-au schimbat mult...inca mai am probleme cu el, cand e vorba de paine,branza sau oase maraie la mine, le lasa jos din gura si incepe sa ma maraie...dar multumesc pt. sfat am stat in fata lui pana sa saturat de marait la mine dupa care se apuc si le mananca ( asta am facut cand el era inchis intr-un tarc )
am urmat unele dintre sfaturile de la voi plus ce am mai gasit pe net si relatia noastra sa imbunatatit... acum pot din nou sa ii bag mana in gura si sa ne jucam Posted Image

chiar daca tu iubesti cainele si vrei tot timpul sa te joci cu el , sa il mangaii etc...de multe ori e mai bine sa il lasi in pace si sa o faci doar cand vine el la tine....eu greseam mult pentru ca pe unde il vedeam mergeam la el si il mangaiam/scarpinam

mai face figuri cand vine sora`mea sau frate`miu in concediu si mergem amndoi la el....incepe sa maraie dar in rest este ok ii spun sa sara sus pe umerii mei si stam fata in fata fara probleme...

inca mai caut solutii sa termine cu maraitul in orice conditii...sper sa si reusesc Posted Image

PS bataia nu este o solutie pentru un caucazian, el nu da niciodata inapoi oricat il bati ....am sunat si la canisele de caucazieni din Romania si mai multi mi-ai spus ca au intalnit si ei astfel de probleme ba chiar au fost muscati de "cainele pe care l-au crescut"...cam majoritatea care au avut astfel de probleme mi-au spus ca ei cred ca este din genetica....si ca i-au impuscat si sa nu mai iau caucazian fara pedigree data viitoare ca nu stii la ce sa te astepti

Edited by Toto1, 27 February 2019 - 09:13.


#76
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
mai din ce am īnțeles eu, trebuie crescuti de mici tu interpretand rolul de stapan sever. fara joca si alte alintaturi si necajiri.. etc.

#77
borreddog

borreddog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 28.03.2005

View Postsilesax, on 27 februarie 2019 - 09:26, said:

mai din ce am înțeles eu, trebuie crescuti de mici tu interpretand rolul de stapan sever. fara joca si alte alintaturi si necajiri.. etc.

:)))))

nu stiu cum e caucazianul, dar carpatinul meu nu a avut inclinatii spre a se juca. greu, greu de tot, am reusit sa jucam ceva cu o minge...pur si simplu nu e genul si nu e interesat. nu e genul de pet sociabil...

cel pe care l-am avut inainte, tot asa era. ambii luati din canisa.

#78
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
mioriticul meu se jucaaa.. era fain tare. pana o sarit la gāt :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate