Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Terenuri in Ghimbav -Brasov

Masina noua 25000 euro pentru o p...

gps garmin-nu pot face update(you...

merita boxele 2.0 cu bluetooth ?
 IOS 12 - Screen Time (ce faci pe ...

Eroare instalare Windows 10

Ajutorr! Porumbel bolnav

Uite asa se pune pe butuci econom...
 Recomandare silicon capac culbutori

Amazon evita plata taxelor

EURO 2020 va scurta anul scolar

Probleme icloud
 Conectare microlab solo-7c la lap...

Sunteți de acord cu Legea de revi...

Achizitie TV 4k

Heinner

Copiere cheie Porsche

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

shpampy

shpampy

Member

• Grup: Members
Are cineva idee unde pot duplica o cheie de Panamera 2012, de preferat in Bucuresti?

Am google-it, olx-it... nimic. Cei care se lauda ca pot copia orice se pare ca pot copia orice in afara de Porsche.

Edited by shpampy, 14 September 2018 - 13:11.

waterman

waterman

Senior Member

• Grup: Senior Members
La reprezentanță ?

johnsmith07

johnsmith07

Member

reprezentanta nu te ajuta?
Centrul Porsche București
Bd. Pipera 1/x
077190 Voluntari
Phone: +40 21 9911
Fax: +40 21 409 04 58
E-Mail: porsche@porsche.ro

sau nu ai gasit-o pe gugal?

Edited by johnsmith07, 14 September 2018 - 13:21.

waterman

waterman

Senior Member

1. E drept că nu sunt din București https://www.cheiauto...ara.ro/contact/

2. http://www.gravura-c...he-cu-cip-.html

Cheie Porsche cu CIP
Model Chei auto cu cip

CIP (transponder) cheie Porsche

TP05 - Pret CIP cu copiere -100 LEI
TPX5 - Pret CIP cu copiere -150 LEi
TPM1 - Pret CIP cu copiere -150 LEi

Informatii despre magazin
  • Gravura Chei, B-dul Dimitrie Cantemir, Nr. 25, Bl 2, Sc.A, vis a vis de Dristor Kebap Tineretului 040237 Bucuresti Romania

• Sunati-ne acum: 0731 081 420

• E-mail: lucian.miholcea@yahoo.com

3. Serviciul mobil
‘CheieMasina’
Puteti sa conduceti masina dumneavoastra cu o noua cheie in aproximativ o ora de la sosirea noastra.
Telefon: 0740 555 867

4. https://ro-ro.facebo...82513905397281/

Dublura cheie Porsche Cayenne 2013! ������ Clientul a apelat la noi dupa ce a verificat si nu a gasit alta solutie in afara de reprezentanta, unde durata executiei era de 20 zile lucratoare si pretul mult mai mare! ������ A venit la noi si pana a terminat de baut cafeaua cheia noua a fost gata!!! ������ #cheiePorscheCayenne #cheicucip #cheiinconstanta #cheiautocuradiocomanda #NuFacemNoiNuFaceNimeni ������#copierecheiauto #oricecheiero ����0️⃣7️⃣2️⃣2️⃣ 3️⃣4️⃣2️⃣ 9️⃣0️⃣7️⃣ ����
www.orice-cheie.ro

5. Craiova

https://www.olx.ro/o...html#9685d71c54

Edited by waterman, 14 September 2018 - 13:25.

ro_explorer

ro_explorer

Senior Member

Eu nu mi-as copia cheia unei masini premium la nici un "Gigi SRL" ...
Mergi la reprezentanta sa iti genereze o cheie nou, nu copie.

JurasikMan

JurasikMan

Adevarata balanta a dreptatii

Si daca exazeeaza cu prețul, zi-le că la 5500 se gasesc in târguri Porsche Cayenne cu tot cu cheie .

shpampy

shpampy

Member

http://www.gravura-chei.ro/ - am fost acolo, mi-au spus ce-i drept de la telefon ca nu cred ca o sa se rezolve, dar sa trec totusi sa incerce  si nu au reusit

la reprezentanta cei >700 euro, si m-am gandit ca mai bine fac o vancata de banii astia

la timisoara e cam departe.

cred ca o sa merg la craiova - 300 lei cheia + 150 euro programarea ei

daca afla cineva concret de un loc mai aproape de casa, dau o bere

cheia e modelul asta: https://www.pieseaut...1458090295.html, cele clasice putand fi copiate cam oriunde

Edited by shpampy, 14 September 2018 - 13:57.

YOUR_GOD

YOUR_GOD

Not assigned

Esti prea adevarat. Mai mult am bagat eu in Skoda decat crezi tu ca este costisitor pentru Porsche. 700E pentru cheia masinii mi se pare, la Porsche, un pret bun. Sa nu mai spun ca esti econom, dar iti place riscul luand in calcul sa megi la baieti pentru o clona. Gj!
Sfatul meu: o sa ma injuri, dar vinde masina si ia-ti ceva ce-ti permiti sa intretii.

shpampy

shpampy

Member

View PostYOUR_GOD, on 14 septembrie 2018 - 14:08, said:

Esti prea adevarat. Mai mult am bagat eu in Skoda decat crezi tu ca este costisitor pentru Porsche. 700E pentru cheia masinii mi se pare, la Porsche, un pret bun. Sa nu mai spun ca esti econom, dar iti place riscul luand in calcul sa megi la baieti pentru o clona. Gj!
Sfatul meu: o sa ma injuri, dar vinde masina si ia-ti ceva ce-ti permiti sa intretii.

nu te injur. dimpotriva, iti multumesc ca m-ai luminat !

rog un administrator sa schimbe titlul post-ului cu "vand porsche cu o cheie lipsa - promotie ! reducere 700 euro"
in continut rog sa se scrie: "o vand pentru ca nu imi permit sa o intretin, daca nu pierdeam cheia o mai tineam"

scopul postului meu a fost sa solicit putin ajutor, nu cautam sa imi fie analizate finantele, iar acum simt un usor regret ca am postat, se pare ca am deranjat posesorii de skoda
nu mai e o masina atat de scumpa cat sa merite un upgrade de 700 euro pentru a avea 2 chei, dar as fi vrut-o si pe a doua pentru confortul meu, in cazul in care raman si fara unica cheie ramasa

PS: Serios, rog un administator sa inchida post-ul

Edited by shpampy, 14 September 2018 - 14:35.

uhu10uhu

uhu10uhu

Active Member

View PostYOUR_GOD, on 14 septembrie 2018 - 14:08, said:

Lasa ca oricum dupa ce fac aia o clona dupa clona nu o sa mai aiba nici masina. O grija financiara in minus.

shpampy

shpampy

Member

View Postuhu10uhu, on 14 septembrie 2018 - 14:35, said:

Lasa ca oricum dupa ce fac aia o clona dupa clona nu o sa mai aiba nici masina. O grija financiara in minus.

asta e din ciclul "ce prosti e aia care isi ia porsch si dupaia nu are bani de ele"

m-am hotarat brusc sa jignesc aici toti posesorii de skode la mana a doua pana imi sterge un administrator topicul. multumesc!

Edited by shpampy, 14 September 2018 - 14:40.

sorin147

sorin147

Active Member

Are GPL?

Incearca si la alti dealeri Porsche din tara, poate aia obtin un pret mai bun.

britneysbitch

britneysbitch

Member

PS: Serios, rog un administator sa inchida post-ul

Eu dimpotrivă rog un admin să-l pună la pinned să știe lumea că mașinile trebuiesc nu numai cumpărate, ci și întreținute.

shpampy

shpampy

Member

View Postsorin147, on 14 septembrie 2018 - 14:40, said:

Are GPL?

Incearca si la alti dealeri Porsche din tara, poate aia obtin un pret mai bun.

GPL ii pun cat de curand si apoi ii fac chip tuning la 780 cai .

idee buna cu alti dealeri. merci! Posted Image

View Postbritneysbitch, on 14 septembrie 2018 - 14:42, said:

Eu dimpotrivă rog un admin să-l pună la pinned să știe lumea că mașinile trebuiesc nu numai cumpărate, ci și întreținute.

de acord! sa-l puna imediat dupa postarile clubului posesorilor de skode din 2005 care stiu sa le intretina cu chei noi

Edited by shpampy, 14 September 2018 - 14:49.

caiuscorneliu

caiuscorneliu

Lazy Member

Mașină de lux, japcă de lux. Mă îndoiesc că Panamera aia are în cheie altceva decât un cip, ca la orice mașină cu imobilizator, plus cunoscutele butoane de deschis ușile și/sau portbagajul. Dar dacă mașina e de șapte ori mai scumpă decât una normală de ce să nu fie și cheia, nu? :)

shpampy

shpampy

Member

View Postcaiuscorneliu, on 14 septembrie 2018 - 14:46, said:

Mașină de lux, japcă de lux. Mă îndoiesc că Panamera aia are în cheie altceva decât un cip, ca la orice mașină cu imobilizator, plus cunoscutele butoane de deschis ușile și/sau portbagajul. Dar dacă mașina e de șapte ori mai scumpă decât una normală de ce să nu fie și cheia, nu? Posted Image

asta subliniam si eu. la dealer mi se pare japca si refuz sa platesc japca. dupa ce reusesc sa fac una in alta parte trec pe la ei sa ma laud  Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by shpampy, 14 September 2018 - 14:54.

ro_explorer

ro_explorer

Senior Member

Românul dacă nu-i fudul parcă nu-i român destul ...

YOUR_GOD

YOUR_GOD

Not assigned

View Postshpampy, on 14 septembrie 2018 - 14:46, said:

Se pare ca te-ai ofensat. Masina mea e 2012, ca sa dormi linistit. Si am luat Skoda ca sa nu ajung sa fac chei prin bazare, pentru ca da bine sa imping un Porsche.
Am prieteni cu masini bune, care le tin bune. Ii respect pentru asta. Este jignitor sa ai o masina buna si sa-ti bati joc de ea. Nu traim pentru masini, nu aruncam banii aiurea, dar sa te uiti la 700 E pentru cheia la Porsche, este maximum de....ma abtin.
Strict la subiect, iti recomand sa mergi ori in service oficial, ori sa te impaci cu o singura cheie.

Anunturi

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate