Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Prima zi de chiul de la școală

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,520
  • Înscris: 25.04.2007

 zzhunt, on 14 septembrie 2018 - 12:06, said:

Vă aduceți aminte de prima zi in care ați chiulit de la școală?

..........
Cea mai mare performanță a mea in materie de chiul a fost în liceu când parca prin a 10 am lipsit tot semestrul 1

Alta performanta era la fizica nu știam nimic, luam note numai la lucrări pe copiat

In rest când știam că ascultă chiuleam.

In ultimul an ii vine lu asta obligatoriu 3 note că să facă media.

Dar nu la lucrare ci la tabla.
Din toata clasa mai erau vreo 3 fara 3 note, aia mai învățau dar eu eram bată

Când începe să mă asculte eu ii transmit că nu știu nimic , ea îmi zice sa spun și eu ceva acolo că îmi dă 3.

Eu ii transmit că poate să îmi dea și 0 că îmi iese media.

Pe la urma mi-a dat 7

La sport iar nu m-am dus aproape deloc, chiuleam cat de.mult puteam și în școală generală și în liceu.

Acum se explica multe....

#20
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
In clasele I-IV nu am chiulit deloc. Doar stat acasa pe caz de boala. Altfel nu aveam nici o sansa, trebuia sa invat ca altfel o luam pe coaja. Eram intre primii 10 din scoala si intre primii 3 din clasa la note.
In clasa a V-a am schimbat scoala, una din centrul orasului de fitosi cu una de la margine la vremea respectiva, acum se cheama 13 Septembrie si e tot zona de fitosi. Pe vremea aia era mai de muncitori. Eram primul in clasa si al treilea in scoala ca note fara sa ma chinui. Nu am chiulit deloc in a V-a dar din a VI-a  am inceput sa ma iau dupa colegi si am inceput chiulul. Mama ce mi-am luat-o in a VII-a cand am luat doar premiul III, ai mei credeau ca inca sunt ala silitor. In a VIII-a deja chiuleam aproape zilnic dar si invatam cand trebuia asa ca am luat premiul II si nota peste 9 la admiterea in liceu. Si am cazut ca dadusem la politie la Campina si s-a intrat cu 9,73. Eu zic ca erau si smecherii la mijloc, oricum erau 10/loc. M-a trimis tata la unul industrial la al doilea examen, am intrat primul  Posted Image
La liceu am zis in a IX-a ca nu chiulesc, ca ma fac om serios si invat ca e pentru mine. Am rezistat 2 trimestre si dupa aia am intrat in vartej. In a XII-a deja ajunsesem un elev aproape mediocru, undeva in jurul notei 7. Cred ca mai mult chiuleam decat eram la scoala, dar na, daca simti gustul libertatii dupa ce aproape toata viata ai fost controlat de ai tai asa se intampla. Oricum la BAC (ala naspa cu 7 materii) am luat un 9,63  asa ca m-am scos si am intrat destul de usor la POLI.

Edited by IpsilanteCucuruz, 14 September 2018 - 14:18.


#21
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,504
  • Înscris: 13.06.2004
M-a obligat un unchi (cu 2 ani mai mare) să chiulesc într-a 9-a. Nu mi-a plăcut. Nu chiuleam! (din proprie convingere; dar îmi plăcea să mai stau acasă după răceală - ăsta tot un fel de chiul era). Într-a 10-a sau 11-a am chiulit cu un coleg... şi mi-a plăcut. Chiuleam la orele care nu-mi plăceau. Am acumulat ceva absenţe - nu multe, dar nici puţine.
Am chiulit şi cu clasa. De la vreo 2-3 ore am reuşit să scăpăm aranjând neoanele (tuburile fluroescente) - le roteam puţin şi nu se mai aprindeau. La orele 18-19 nu mai stăteau să caute chei să deschidă alte săli de clasă (multe clase erau încuiate după terminarea orelor).

Edited by djl, 14 September 2018 - 15:17.


#22
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Prin a saptea, prima zi in care am chiulit ! Mergeam pe un teren de rugby si jucam fotbal pana la sfarsitul orelor. M-am trezit cu peste 80 de absente si 8 la purtare. Proful de romana se uita pe geamul de la clasa si ii intreba pe colegii mei : Aia sunt ai mei ? Da !!!
Daca aflau ai mei de ce scoala faceam...ajungeam inginer la NASA ! Ma rupeau in bataie pana imi aminteam absentele din viata anterioara.

#23
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
prin cls V-a am avut o colega de clasa perversa si cand m-a invitat la ea acasa sa ne facem temele, am inceput sa ne apucam de alte teme si uite asa am uitat ca trebuia sa si plecam la scoala in ziua respectiva...

#24
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Prin clasa  a X-a am chiulit cateva luni bune :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate