Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

De ce credem in ceva fara sa cunoastem?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
101 replies to this topic

#91
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
Dumnezeu este mai mult un kim jong un decat un donald trump...imparatia cerurilor se aseamana mai mult cu un comunism, decat cu un capitalism, doar parerea mea

nu ma refer la crimele comunismului ci la modul ca toti suntem egali condusi de Dumnezeu si Isus..in imparatia cerurilor nu va exista gandirea critica ci toti vom fi obedienti lui Dumnezeu

#92
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 27.01.2016

View Postvalyvis10, on 15 septembrie 2018 - 20:10, said:

Am putea sa privim si asa, bisericile erau mai goale dar fără ipocrizie printre credincioși, preoții mai devotați.
Acum sunt pline dar găsim și multă ipocrizie.
Totuși, prin comparație cu acele vremuri, dacă le-ai trăit, constați cu surprindere că ateii comuniști și securiști care înainte stateau afară din biserică si notau pecine intră, acum sunt in primele rânduri la slujbă.
Deci per total este un câștig.
Judecata nu o facem noi.
Pai aia de-l slujeau pe Ceausescu, despre care vorbesti tu aici erau doar niste bieti prostanaci, asa au fost si asa sunt si in ziua de azi. Dar Ceausescu nu era prostanac.

#93
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,889
  • Înscris: 22.12.2005

View Postalex14dlk, on 14 septembrie 2018 - 11:31, said:

De ce? Eu nu l-am vazut pe Dumnezeu, nu m-a ajutat de ce sa cred in el ?

Da. Tu te tragi din maimuta. Un fel de "random" al universului..a jucat la ruleta si a iesit ADN-ul tau :))

cand iubesti cum e ? iubesti pentru ca te ajuta si pentru ca vezi?

Ce te ai face daca ar aparea ..ai crede?

come on,gradinita..

#94
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

View PostCrocodiluMereuVesel, on 15 septembrie 2018 - 20:26, said:

Dupa logica sa este de fapt un comunist ateu  cam intre 50 -70 ani. Este din aia....
Probabil colegii lui de partid, omorau in bataie preotii si crestinii marturistori in puscarile comuniste.
Comunist ateu? Prietene iar vorbesti aiurea, cum ai facut-o de cand am deschis topicul.

View Postfoxbat, on 16 septembrie 2018 - 09:23, said:


Da. Tu te tragi din maimuta. Un fel de "random" al universului..a jucat la ruleta si a iesit ADN-ul tau Posted Image)

cand iubesti cum e ? iubesti pentru ca te ajuta si pentru ca vezi?

Ce te ai face daca ar aparea ..ai crede?

come on,gradinita..
Si tu ai venit sa vorbesti aiurea? sa nu mai zic ca nu se intelege nimic din ce ai scris fiindca nimic nu e formulat logic.

#95
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 05.11.2005

View PostTestosteron, on 16 septembrie 2018 - 09:22, said:


Pai aia de-l slujeau pe Ceausescu, despre care vorbesti tu aici erau doar niste bieti prostanaci, asa au fost si asa sunt si in ziua de azi. Dar Ceausescu nu era prostanac.
Nu era "nemintos", ca tot suntem pe aria despre religie, nimeni nu i-a zis "nemintosule", a fost diabolic.

#96
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 27.01.2016

View Postvalyvis10, on 16 septembrie 2018 - 12:37, said:

Nu era "nemintos", ca tot suntem pe aria despre religie, nimeni nu i-a zis "nemintosule", a fost diabolic.
Ei diabolic, tocmai spuneam ca a facut cel putin un lucru bun. In rest e clar ca a facut si chestii diabolice, dar pe-asta cu religia l-a facut bine. Uite cel putin eu am trecut prin scoala fara sa fiu plictisit de orele de religie si pentru asta eu unul ii sunt recunoscator.

Edited by Testosteron, 16 September 2018 - 12:46.


#97
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View Postvalyvis10, on 15 septembrie 2018 - 18:46, said:

Numai creștinii cred in Dumnezeu?
Americanii îți plac?
Citește pe bancnota lor.

Probabil de-asta isi iau gatul unii la altii sa incasezeze asigurarle alea de viata....Posted Image

#98
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

View Postalex14dlk, on 14 septembrie 2018 - 12:45, said:

Tu doar incerci sa zici ceva, si nu zici nimic logic. Ce venire? Cand a mai venit Dumnezeu pe pamant ?
Iar incepi sa fabulezi ca si pe majoritatea posturilor tale, cum sa pot comunica eu cu tine cand tu crezi in mos craciun ?

Margineste-te sa combati un zeu inchipuit generic.
Ca sa discuti despre Dumnezeul crestin trebuie sa te documentezi.

View Postlegit10, on 16 septembrie 2018 - 09:20, said:

Dumnezeu este mai mult un kim jong un decat un donald trump...imparatia cerurilor se aseamana mai mult cu un comunism, decat cu un capitalism, doar parerea mea


nici gand de asemanare fundamentala cu oricare din ele

#99
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
fiecare om este diferit, fiecare isi doreste ceva in particular...Dumnezeu ar putea face o lume in care toti ne implinim fanteziile, ar putea face o lume in care criminalii in serie pot ucide si mortii ar invia, nicio problema...dar Dumnezeu nu e sclavul tuturor si este stapanul tuturor...o lume a fanteziilor este posibila dar sunt convins ca Dumnezeu nu vrea...eu am avut sanse sa imi implinesc fanteziile din cap, totul se intampla dupa cum imi doream, dar totul se oprea cand eram pus in fata inchinarii lui satan

Dumnezeu este un super dictator

#100
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
normalitatea nu exista, toti suntem bolnavi..dar e bine ca tanjim dupa normalitate, normalitatea este sa il asculti pe Dumnezeu, nu reguli impuse de societate

marsul normalitatii este cea mai mare absurditate..ne batem cu pumnii in piept ca ne plac femeile cand de fapt avem dreptul la una

#101
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 24 septembrie 2018 - 14:44, said:

Dumnezeu este un super dictator
corect. Posted Image

View Postoverseas, on 20 septembrie 2018 - 12:45, said:

nici gand de asemanare fundamentala cu oricare din ele
desigur ca Legit are dreptate aci. :)
In Imparatia lui Dumnezeu toti vor fi egali, robi ai lui Dumnezeu; suveranitatea NU va mai exista, va fi de domeniul trecutului, un vis urat la care oamenilor nici nu le va mai veni prin gand sa cugete. :)

#102
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postalex14dlk, on 14 septembrie 2018 - 11:31, said:

De ce? Eu nu l-am vazut pe Dumnezeu, nu m-a ajutat de ce sa cred in el ?

Nici nu cere Dumnezeu să crezi în ce nu cunoști. Dimpotrivă, cere să îl pui la încercare, abia apoi să crezi în El:

Maleahi 3:10 Aduceţi însă la casa vistieriei toate zeciuielile, ca să fie hrană în Casa Mea; puneţi-Mă astfel la încercare”, zice Domnul oştirilor, „şi veţi vedea dacă nu vă voi deschide zăgazurile cerurilor şi dacă nu voi turna peste voi belşug de binecuvântare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate