Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Cum arata Dumnezeu ?

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
149 replies to this topic

#109
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
ai vazut tu un creier gandind ? ce te face sa crezi ca gandirea are legatura cu creierul ?

#110
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Nici nu ma chinuii sa iti raspund. Esti la un nivel prea jos.

#111
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,545
  • Înscris: 07.02.2003

View Postlegit10, on 20 septembrie 2018 - 17:59, said:

ai vazut tu un creier gandind ? ce te face sa crezi ca gandirea are legatura cu creierul ?
Da, in fiecare zi vedem si simtim creierul gandind. A doua propozitie nu stiu cum sa o iau, gluma sau ignoranta ?

Edited by andreic, 20 September 2018 - 18:38.


#112
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
cum iti explici accidentele ? de masina, oricare..cum iti explici cand nu sunt accidente ?

creierul ia o pauza ? sunt pregatit sa spun ca pacatele din viata sunt cauza...Dumnezeu nu te mai apara,

daca ai creierul mai mare nu suferi accidente ?

#113
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
https://i.postimg.cc...7rs/Capture.png


crezi ca acest om care avea tot corpul o leguma, creierul nu era afectat ?

tot corpul era deformat dar creierul era intact ?

Edited by legit10, 20 September 2018 - 19:17.


#114
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
poate ca drogurile  este raspunsul , creierul este responsabil de gandire, dar eu spun ca nu numai creierul

Edited by legit10, 21 September 2018 - 05:36.


#115
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
drogurile sunt raspunsul, am gresit

Edited by legit10, 21 September 2018 - 06:06.


#116
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Eu inca nu realizez daca tu esti un om care ma trollezi frumos, un nebun sau un drogat.

#117
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
daca ma jignesti, sau incerci , crezi ca ma doare undeva ? oricum esti neinformat

#118
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
nu pot sa inteleg cum oameni care scriu atat de bine pot fi atat de neinformati,ma face sa cred ca e un teatru ...am intrat intr-un soi de paranoia, vad conturi facute de softpedia peste tot

sunt sigur ca acest site face ceva sa prospere cum ar fi conturi atragatoare dar nu bag mana in foc ca asta face

Edited by legit10, 22 September 2018 - 07:26.


#119
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,545
  • Înscris: 07.02.2003

View Postlegit10, on 20 septembrie 2018 - 18:51, said:

cum iti explici accidentele ? de masina, oricare..cum iti explici cand nu sunt accidente ?
Doar nu crezi ca un zeu umbla cu telecomanda si controleaza masinile ? Hai ca doar ai trecut de scoala... sper.

View Postlegit10, on 21 septembrie 2018 - 10:16, said:

daca ma jignesti, sau incerci , crezi ca ma doare undeva ? oricum esti neinformat
Tu ne jignesti grosolan chiar, as spune ca trollezi ca ar fi prea de tot sa si crezi ce spui...

View Postlegit10, on 20 septembrie 2018 - 19:18, said:

crezi ca acest om care avea tot corpul o leguma, creierul nu era afectat ?
tot corpul era deformat dar creierul era intact ?
Bineinteles ca e a fost intact in ceea ce priveste gandirea, boala degenerativa de care suferea este ALS si nu afecteaza decat partea motorie care la randul ei are efect si asupra corpului prin lipsa exercitiului functiei.

View Postlegit10, on 21 septembrie 2018 - 05:28, said:

poate ca drogurile  este raspunsul , creierul este responsabil de gandire, dar eu spun ca nu numai creierul
Creierul este 100% responsabil de gandire. Factorii de mediu doar determina variabile suplimentare.

View Postlegit10, on 21 septembrie 2018 - 06:05, said:

drogurile sunt raspunsul, am gresit
Niciodata nu sunt un raspuns bun.

Edited by andreic, 22 September 2018 - 09:02.


#120
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
sunt convins ca nu este random in nimic, dar m-am saturat sa ma ascult, mi se pare ca vorbesc prea mult...eu mi-am facut treaba, v-am anuntat vestea cea buna, Dumnezeu exista, restul depinde de voi

#121
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 22 septembrie 2018 - 09:17, said:

...eu mi-am facut treaba, v-am anuntat vestea cea buna, Dumnezeu exista,
daca existenta lui Dumnezeu ar fi aceea veste buna, omului nu i-ar folosi la nimic.
in fapt, orice om stie acolo in interiorul sau ca El exista.
veste buna este aceea ca intr-o zi, El va instaura Imparatia Sa pe acest pamant condus astazi cu pasi repezi spre distrugere de catre Fiara cu cele (G)7 capete si 10 coarne. Posted Image

"El va sterge orice lacrima din ochii lor. Si moartea nu va mai fi. Nu va mai fi nici tanguire, nici tipat, nici durere, pentru ca lucrurile dintai au trecut." (Apoc.21:4)Cel ce sedea pe scaunul de domnie a zis: "Iata, Eu fac toate lucrurile noi." Si a adaugat: "Scrie, fiindca aceste cuvinte sunt vrednice de crezut si adevarate."

Edited by Dude_2nd, 22 September 2018 - 10:03.


#122
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
2. In mijlocul pietei cetatii si pe cele doua maluri ale raului era pomul vietii, rodind douasprezece feluri de rod si dand rod in fiecare luna; si frunzele pomului slujesc la vindecarea neamurilor.


nu exista un neam bun sau un neam rau, toate sun rele dar au sanse in imparatia lui Dumnezeu...illuminati este o alta problema, crema din neamuri, nu neamurile in sine

fiecare om va fi judecat individual, nu impreuna cu neamul sau...daca eu ca rrom respect ce zice Dumnezeu dar rromii mei fac prapad , eu nu am de suferit

Edited by legit10, 23 September 2018 - 15:04.


#123
WIRUS1111

WIRUS1111

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 22.12.2018
Cam asa arata daca cititi despre crimele si razboaiele duse in numele religiei, fie ca vorbim de iudaism, crestinism sau islam, toate catalogate drept religiile pacii.

Asa arata Isus.
[ https://swordattheready.files.wordpress.com/2008/01/jesus-mask.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]





Si asa arata tacsu' aka Dumnezeu aka Yahwhe aka Elohim aka Allah :

[ https://vignette.wikia.nocookie.net/marvelcinematicuniverse/images/a/ae/Thanos_GOTG.png/revision/latest?cb=20140809162920 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]













Cum arata Lucifer aka Diavolul/Satana cel cu coarne si ispititorul suprem care a vrut sa duca omenirea spre PROGRES ?
[ https://i.ytimg.com/vi/Y5bDLMZc6iQ/maxresdefault.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by WIRUS1111, 27 December 2018 - 14:31.


#124
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
prietene unui satanist daca ii ceri un pahar cu apa, iti da si pipi sa bei

el considera ca esti slab si ai venit la mana lui, evolueaza cand iti da pipi

Edited by legit10, 30 December 2018 - 21:43.


#125
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 23 septembrie 2018 - 15:03, said:

nu exista un neam bun sau un neam rau,
asa e.
numa ca exista neamuri care se inchina Fiarei(Imparatu Sesacului[Rosului]).
astea vorm merge in iazu de foc:
"Eu am luat potirul din mana Domnului si l-am dat sa-l bea toate neamurile la care ma trimitea Domnul:Ierusalimului si cetatilor lui Iuda, imparatilor si capeteniilor sale, ca sa le prefaca in daramaturi, intr-un pustiu, sa-i faca de batjocura si de blestem, cum se vede lucrul acesta astazi; lui faraon, imparatul Egiptului, slujitorilor lui, capeteniilor lui si tot poporului lui;la toata Arabia, tuturor imparatilor tarii Ut, tuturor imparatilor tarii filistenilor, Ascalonului, Gazei, Ecronului si celor ce au mai ramas din Asdod;Edomului, Moabului si copiilor lui Amon;tuturor imparatilor Tirului, tuturor imparatilor Sidonului si imparatilor ostroavelor care sunt dincolo de mare;Dedanului, Temei, Buzului si tuturor celor ce isi rad colturile barbii; tuturor imparatilor Arabiei si tuturor imparatilor arabilor care locuiesc in pustiu;tuturor imparatilor Zimrei, tuturor imparatilor Elamului si tuturor imparatilor Mediei; tuturor imparatilor de la miazanoapte, de aproape sau de departe, si unora si altora, si tuturor imparatiilor lumii care sunt pe fata pamantului. Iar imparatul Sesacului va bea dupa ei."

#126
javathepyton

javathepyton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 06.08.2019
Dumnezeu este pana la urma barbat conform Bibliei:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6YXzywDWc1k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate