Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Attila Biro arestat in Bulgaria

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
65 replies to this topic

#55
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,238
  • Înscris: 05.08.2015

View PostWestPoint, on 15 septembrie 2018 - 20:29, said:

Interventia mea era focusat pe o afirmatie infantila a lui Mount_Yerrmom, care nu accepta ca in unele tari sunt alte uzante.

Probeaza afirmatia asta sau STFU

De la bun inceput am zis ca in ungureste e pe dos decat in toate celelalte limbi europene

Doar am insistat ca este imbecil, barbar, idiot sa folosesti conventia specifica limbii unguresti in orice alta limba

View PostWestPoint, on 15 septembrie 2018 - 20:29, said:

De ci formula de prezentare si scriere era Ardelean Vasile, Moldovan Ionel...

Doar la catalog. Poate si la puscarie. Dar n-am de unde sa stiu.

#56
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016
Daca nu ai de unde sa stii, de ce mai comentezi?
Pe timpul lui Ceaska nu te puteai prezenta nicaeri Dorel Severin, ci cu Severin Dorel.

#57
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,883
  • Înscris: 21.04.2011
Eu in continuare insist ca ar trebui sa ii spunem asa cum vrea el.

Oricum, fascinanta discutie...

Edited by catalina1, 15 September 2018 - 23:02.


#58
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,883
  • Înscris: 21.04.2011
Povestea documentelor arse:

https://www.riseproj...documente-arse/

#59
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,393
  • Înscris: 28.11.2017

Quote

Marius Comper a partagé une vidéo.
1 h ·
Jurnalista bulgară Victoria Marinova, în vârstă de 30 de ani, a fost violată și asasinată aseară în Ruse.
Ea era prezentatoare și directorul postului local TVN, iar aici puteți vedea ultima ei transmisie, la care a participat și Attila Biro de la Rise Project România, imediat după ce fusese reținut de autoritățile bulgare în timp ce investiga fraudarea banilor publici.


#60
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Democratie de tip sovietic.

#61
Patefon

Patefon

    Out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,641
  • Înscris: 26.03.2008
Mafia politica. Acolo ne vrea Rusia.

#62
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,818
  • Înscris: 01.11.2005
https://adevarul.ro/...e813/index.html
Hm, asta mi se pare un pic cusuta cu ata alba. Nu stiu de ce dar parca nu prea imi vine a crede ca ala a ucis-o.
PLM, faci jogging, adica alergi si vine unul beat si ti-o da ? Eu mai degraba cred ca probele au fost plasate lu' individul - tap ispasitor - si gata. Case closed si toti se intorc la magariile lor fara griji...
Plus ca nah, stii ca deranjezi pe cineva si tu, ca victima, te duci sa faci jogging in parc ? Pai eu as sta la adapost si nu as scoate capul in lume pana nu termin toata investigatia.
Durerea mea, au murit jurnalisti impuscati pe strada in Rusia, grei ai mediei, si tu, la 30 de ani crezi ca ai sa faci ce ? La fel prin Europa au mai fost cazuri.
Toate dintre astea au legatura cu jurnalismul care deranjeaza pe cineva. Nu am auzit ca a fost asasinat, omorat vre-un jurnalist care prezenta vremea sau facea documentare despre veverita din copac....

Edited by tehnics, 10 October 2018 - 16:15.


#63
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,815
  • Înscris: 01.09.2006
Eu am inteles ca aia nu era tocmai o investigatoare, ci invita la emisiuni pe unii care faceau investigatii.

#64
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Povestea ziaristei Marinova este foarte dubioasa. Din ce am citit, a fost omorata pe faleza cea noua a Dunarii, marginita pe de o parte de fluviu si de cealalta parte de Parcul Tineretului. Faleza aceea nu e in nici un caz pustie, este plina de biciclisti, alergatori si pescari (probabil Dunarea este scazuta si nu erau pescari). Ucigasul este un rrom de 21 de ani care pretinde a ca lovit-o in nas, iar ziarista s-a sufocat cu singele curs din cavitatea nazala. Dupa aceea urmeaza telenovela, fuge pe langa camerele de supraveghere, singurele din zona fiind la muzeul feroviar, la matusa lui din alt cartier de rromi si apoi in Germania la parintii lui, ca sa-si ia la revedere. La momentul crimei pretinde ca era beat dupa ce bause bere si tarie cu prietenii, apoi se drogase cu ceva pastile.
Mi se pare improbabil ca cineva drogat si beat, care abia se tine pe picioare, sa doboare pe cineva cu constitutia ziaristei, cu o conditie fizica de alergator. Nici sa o loveasca prin surprindere nu avea cum, toti alergatorii ocolesc la distanta sigura pietonii, pentru a evita vreo coliziune accidentala. Dupa ce o doboara cu un singur pumn in nas, o taraste in tufisuri, si desi beat si drogat o violeaza de doua ori. Dupa care isi pastreaza hainele pline de sange in locuinta.
Mai toti bulgarii cred ca omul este tap ispasitor, a fost pus sa recunoasca fapta pentru o suma mare de bani, si ca isi va duce sentinta intr-o inchisoare, cu baie privata in celula. Deja cartierele rromilor au fost vizitate de un grup de masini 4x4 si motociclisti din Ruse si Veliko Turnovo iar rromii s-au inarmat cu sabii, bate si topoare.

Edited by spooky51, 16 October 2018 - 14:46.


#65
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

View Postspooky51, on 16 octombrie 2018 - 14:43, said:

Dupa ce o doboara cu un singur pumn in nas, o taraste in tufisuri, si desi beat si drogat o violeaza de doua ori.
I-or gasit ADN-ul in vaginul victimei ?

#66
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,480
  • Înscris: 13.06.2004
Unii sunt destul de forţoşi la băutură.
Posibil să fi fost chiar el, posibil să fie ţap ispăşitor.
Dar dacă ea făcea investigaţii, nu doar invita oameni nu era bine să se ducă singură la alergat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate