Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Mai folosește cineva DC-uri ? (huburi)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,623
  • Înscris: 01.10.2002
Mai folosesc ApexDC uneori, uneori gasesti muzica care nu e pe torrent.

#20
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Voi nu ati auzit de oDC? Programele folosite de voi erau superioare. Eu foloseam internetul pe care il impartea un vecin de la un vecin. Nu ma interesa atat de mult ce descarcam, ci comunicarea cu alti necunoscuti.

Interesant ar fi de aflat de nick-uri foloseati. Cine stie, poate se reiau prietenii. Sau se platesc vechi datorii pe care nu le doreati niciodata platite.

#21
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
Eu pentru muzica am folosit "catarul electronic". Pe dc nu prea gaseai decat chestii mai noi (care pe mine ma lasau rece, ca am o varsta mai inaintata) si manele cat cuprinde (care ma dezgusta); sa zicem ca daca nu ai muzica, e bun si dc-ul; dar dupa o vreme le ai pe toate in xspe exemplare, si cat se poate de dezordonat. Cu e Mule am reusit sa gasesc de-a lungul anilor (de inceput) multe comori...

#22
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
torentele sunt la putere acum

#23
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Macar stiti ce inseamna DC++?

#24
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 745
  • Înscris: 03.02.2009
Eu inca am pe PC ...RMDC++
Mai intru la 2-3 luni,la cate o trivia.

#25
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,296
  • Înscris: 07.02.2003

View PostPuferiu_, on 13 septembrie 2018 - 19:40, said:

Voi nu ati auzit de oDC?
Da, e pulbere si vechi clientul ala... nu suporta hashing pentru a gasi mai usor fisierele. Era bun pentru cine avea amd k6 si win xp si abia se misca... :)
DIrect Connect evident...

Edited by andreic, 14 September 2018 - 01:30.


#26
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,747
  • Înscris: 10.05.2008
cand am ajuns eu prima oara in retea
toamna lui 2005
la putere era oDC
dar de ce sa ramai acolo daca au aparut alternative mai bune ?

chinul cel mai mare era cand nu aveai ip direct si trebuia sa setezi passive si nu gaseai mare lucru ( pe active nu gaseai nimic )

#27
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 28.08.2008

View PostI2O, on 13 septembrie 2018 - 19:13, said:

Chiar pe acolo nu am ajuns......

E fain in partea intunecata...

#28
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postcristyz, on 14 septembrie 2018 - 19:11, said:


E fain in partea intunecata...
Mai explicit
Ce iti place?Ca poti sa vezi crime,torturi si raporturi sexuale deviante care nu se gasesc pe internetul normal?
Eu am vrut sa intru o sngura data...dar m-am razgandit subit,ca astia acuma ai vazut ca pot sa iti activeze camera de la laptop si sa te vizioneze ce faci,poate ma prindea cand dadeam mana cu "mutu"...ma faceam de toata bacania in fata hakerului,asa ca mai bine stau cuminte

#29
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 28.08.2008
Asta nu pot sa iti zic.Posted Image

#30
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Hai ca acum cu dgpr-u nu stie nimeni cine esti...nu fii chitra impartaseste cu mine activitatile de pe internetul ascuns

#31
BasedBoy2017

BasedBoy2017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 11.04.2018
Foloseam oDC din vara anului 2005, atunci bagasem net. Il foloseam ca sa iau muzica noua (care era la moda) dar si jocuri noi, filme rar de tot.
Apoi am folosit DC++ & StrongDC, dar nu chiar asa de des, rar de tot mai luam cate o piesa. Am si acum instalat StrongDC dar hub-uri romanesti nu prea mai sunt cum erau de ex. acum 10 ani, am mai mult hub-uri rusesti. Folosesc si acum StrongDC, din cand in cand mai downloadez piese noi sau albume noi.
Nu prea mai e la moda sa folosesti asa ceva ... eu oricum imi cumpar albume pe CD, am si filme pe DVD/ Blu Ray iar jocurile le cumpar pentru consola PS4.
Inainte foloseam oDC/Strong DC ca nici nu gaseam sa cumpar ce-mi doream, nu aveam acces la ele ....acum gasesti aproape tot ce vrei de cumparat.
Am amintiri frumoase, imi aduc aminte cum in 2005 ma chinuiam sa downloadez cu 56 kbps, asta era viteza mea de download, stateam cu orele sa downloadez ceva mai mare si ma rugam sa nu iasa user-ul respectiv, uneori le dadeam si mesaje private sa nu iasa din program.

Am mai spus asta in alt topic, cand am dat de oDC in anul 2005, mi-am aruncat toate CD-uri originale cu muzica la gunoi, ziceam ca imi ocupa spatiu si ca oDC/ mp3-ul este viitorul .... acum regret ca am facut asta, m-am reapucat de cativa ani sa colectionez din nou CD-uri cu muzica.

Edited by BasedBoy2017, 16 September 2018 - 15:35.


#32
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007

View PostBasedBoy2017, on 16 septembrie 2018 - 15:26, said:

....., cand am dat de oDC in anul 2005, mi-am aruncat toate CD-uri originale cu muzica la gunoi, ziceam ca imi ocupa spatiu si ca oDC/ mp3-ul este viitorul .... acum regret ca am facut asta, m-am reapucat de cativa ani sa colectionez din nou CD-uri cu muzica.
Corect, calitatea pe mp3 nu este aceeasi. Desi urechea nu sesizeaza daca bitrate-ul este mare, exista totusi "ceva" lipsa in muzica mp3; parca nu te face sa o asculti atat de cu placere ca albumele pe cd. Poate e doar o chestie placebo, dar...
Mai e si faptul ca multi au copiat /rip-uit de pe cd in mp3; apoi altii au facut cd audio din mp3, si altii au rip-uit din nou la mp3; la a treia astfel de recomprimare deja se aude ca dracu indiferent de bitrate. ALtii au binevoit sa bage compresor de dinamica la orice; si iar se aude ca dracu.

#33
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018

View PostPopaXXX, on 13 septembrie 2018 - 16:52, said:

Andreea, blonda care facea un oral unui coleg de liceu si apoi au avut probleme la scoala.
Tipa era din Tehnometal sau Doamna Stanca. Oricum, din acelasi grup scolar, nu-mi mai amintesc prea bine.

#34
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Ati fost colegi?Posted Image

#35
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Si cel mai nenorocit filmulet pe care l-am vazut vreodata luat de pe DC++ / internet se numea ceva de genul "sex in laboratorul de biologie". De fapt era un colaj cu penisuri in flacari, tate taiate si orgii cu oameni si animale.

O dimineata linistita va doresc!

#36
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Cred ca l-am vazut si pe asta alaturi de "monstruozitati ale naturii"

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate