Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

DC Extended Universe s-a dus naibii

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
omri

omri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 22.08.2018
Ben Affleck din rolul lui Batman si Henry Cavill din rolul lui Superman sunt OUT!  

Ben Affleck a renunțat la Batman pentru că realizatorii vor un protagonist mai tânăr - CineMagia.ro

Henry Cavill va spune la revedere lui Superman - CineMagia.ro


Nu doar ca au avut lansari de filme  lamentabile ca Man of Steel, Batman V Superman, Suicide Squad si Justice League  la capitolul calitate de au primit multe critici negative , dar si-au pierdut si actorii principali.  De Wonder Woman nu zic  decat ca e supraevaluat de feministe isterice fiindca filmul e foarte prost .

Warner Bros duce mai departe seria DCEU cu Wonder Woman(Gal Gadot)  si Aquaman  (Jason Momoa)  + Shazam cu Zachary Levi si serialele  Supergirl si   The Flash  
Posibil sa lanseze un nou film Batman, dar cu alt actor in 2020 si un film cu Joker in 2019 cu Joaquin Phoenix
Despre Suicide Squad 2 nu se stie nimic, dar e posibil sa se produca un film strict despre Harley Quinn in viitorul indepartat.



Parerea mea:
Nu cred ca o sa mai avem filme DC bune ca trilogia  The Dark Knight.

Edited by omri, 13 September 2018 - 14:12.


#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,457
  • Înscris: 30.10.2003
La cati Batmani au fost inca unu nici nu se observa. Ala al lui Tim Burton a fost frumos.

Edited by Bursul, 13 September 2018 - 14:02.


#3
omri

omri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 22.08.2018
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/puL37Rl0UuU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
pai de cand marvel face istorie cu avengers ....si cu altele inaintea lui....

#5
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

View PostBursul, on 13 septembrie 2018 - 14:01, said:

La cati Batmani au fost inca unu nici nu se observa. Ala al lui Tim Burton a fost frumos.
Pot să te întreb ce ți-a plăcut în mod special la el?

PS: Întrebarea nu se vrea a fi una răutăcioasă.

#6
omri

omri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 22.08.2018

View Postjegmihai, on 13 septembrie 2018 - 14:05, said:

Pot să te întreb ce ți-a plăcut în mod special la el?

PS: Întrebarea nu se vrea a fi una răutăcioasă.
Pentru ca filmul asta:
Batman (1989) - IMDb

Michael Keaton mi s-a parut cel mai bun actor ce l-a jucat pe Batman.
Jack Nicholson foarte exceptional in rolul lui Joker.  

Si filmul asta cat de cat:
Batman Returns (1992) - IMDb



De la Batman Forever de cand l-au schimbat pe Keaton cu Val Kilmer,  a ajuns o parodie ieftina.

Edited by omri, 13 September 2018 - 14:12.


#7
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,457
  • Înscris: 30.10.2003
Daca esti tanar te inteleg de ce nu-ti place. Eu l-am vazut la vremea lui si a fost un film apreciat. Imi place atmosfera din film si cum joaca Jack Nicholson.

Edited by Bursul, 13 September 2018 - 14:14.


#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Suicide Squad si Wonder Woman au fost ok.

Batman si Superman cam greu sa depaseasca seriile mai vechi. Ptr mine Superman ramane tot Cristopher Reeve. Iar Batman, cel mai bun a fost trilogia lui Nolan.

In schimb la Seriale DC sta mult mai bine decat Marvel. Cam toate serialele Marvel au fost ori prostii ori s-au prostit dupa primul sezon.
Nici la filme Marvel nu mai e ok, in ultimii 3 ani daca au scos un film bun pe an, restul fiind prostii.

#9
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,457
  • Înscris: 30.10.2003

View Postomri, on 13 septembrie 2018 - 14:11, said:


Si filmul asta cat de cat:
Batman Returns (1992) - IMDb

De la Batman Forever de cand l-au schimbat pe Keaton cu Val Kilmer,  a ajuns o parodie ieftina.
De al doilea film nu mai tin minte mai nimic, desi stiu ca l-am vazut.

#10
omri

omri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 22.08.2018

View Posteiffel, on 13 septembrie 2018 - 14:15, said:

Suicide Squad si Wonder Woman au fost ok.

Depinde cat de ok ca Suicide Squad mi s-a parut prea infantil si a film de categoria B, iar Wonder Woman cu prea multa propaganda feminista si final cam prost, iar barbatii sunt portretizati ca idiotii utili.  


Din trilogia lui Nolan mi-a placut cum juca Christian Bale, dar numai cand era costumat ca era cam molau.   Ben Affleck in DCEU a fost un dezastru, parea convingator, dar ziceai ca mai tot timpul cand il vedeai ca  si-a uitat un umeras in costum.


Doar Michael Keaton a fost in stare sa interpreteze cele doua laturi ale personajului, si celui costumat, si celui afisat in viata publica. L-a  jucat cu exceptionalism si pe Bruce Wayne si pe Batman.  Mai ales ca avea si sprancenele aranjate in forma de liliac.

Edited by omri, 13 September 2018 - 14:27.


#11
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Pe mine plodul al mic m-a tirit  la Teen Titans.
Un ghiveci DC fara gust si aroma, o prostitutie cinematografica sadea.
Am reusit sa adorm in sala si simt ca asa am folosit cel mai bine timpul ala.
Plodul, evident dezamagit si el, zice ca "desenele de la televizor sunt mai frumoase" (adica serialul TT).
Indubitabil!

#12
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,528
  • Înscris: 01.08.2006
Cu Nolan au fost cele mai bune Batman din era recenta, fiindca era o poveste buna, legata, intunecata, interesanta, dramatica.
Nici noul Batman nu a fost rau, a fost mediocru. A fost facut mai "entertaining", mai distractiv. Au vrut sa largeasca universul DC, sa nu fie doar Batman si Superman in prim plan, dar au facut o harababura. Tocmai de aia ar trebui sa urmeze niste filme bune cu centrate doar pe cate un personaj, ca fiecare sa fie creionat mai bine.

#13
omri

omri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 22.08.2018
Se pare ca atunci cand  Thanos a pocnit din degete, a afectat si  universul DC:  
[ https://pbs.twimg.com/media/Dm6y_3yXgAA6utl.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by omri, 13 September 2018 - 21:52.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate