Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Bucuresti - Erfurt

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
themis

themis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 21.04.2011
Trebuie sa calatoresc la Erfurt, Germania. Din cate am putut eu verifica, ar trebui sa zbor la Frankfurt iar de acolo sa iau un tren pana in Erfurt. Cineva mai familiarizat cu Germania imi poate confirma daca aceasta este cea mai buna varianta sau exista o varianta mai buna? Multumesc.

#2
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
E bine asa daca nu mergi cu masina....trenuletul merge foarte repede....

#3
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Mai buna insemnad timp sau bani?

Ca timp, ai trecut granita, orice ai lua (ca transportator local) e mai bun ca la noi.

Ca bani, depinde cand trebuie sa ajungi si cu ce clasa la avion vrei sa mergi.

La CFR stiu ca au ceva oferte (Viena/Berlin), dar pana iesi din tara cam stai (vreo 12 ore Bucuresti-Craiova-Curtici).

#4
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 24.02.2017
AM fost personal la Erfurt acum cativa ani. Eu am calatorit cu masina din NordHausen iar pana acolo am aterizat fie la Frankfurt , fie la Lepizig.   Trenurile la ei oricum nu suporta nici o comparatie cu ceea ce este la noi, deci il poti folosi cu incredere !

#5
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
zbori Bucuresti Frankfurt ca iesi cel mai ieftin parca si BlueAir ul zboara acolo pe nimic. Si din Frankfurt iei trenul la Erfurt (faci cam 3 ore).

#6
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005
Sau poti sa mergi cu avionul in Nuremberg. Wizz zboara acolo. Si apoi o ora si 20 de minute cu trenul pana in Erfurt.

Edited by something00, 13 September 2018 - 16:36.


#7
themis

themis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 21.04.2011
Multumesc pentru raspunsuri. Banii nu ar fi o problema (in limite normale, nu ma gandesc la inchirierea unui avion privat :) ), asa ca varianta mai buna pt mine era legata de o durata mai scurta, mai comoda, mai sigura (tinand cont ca o sa calatoresc singura) si sa ajung la o ora decenta in Erfurt. E interesanta si varianta cu Nuremberg, la asta nu ma gandisem, pare si mai scurta calatoria cu trenul asa ca o sa verific.

#8
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005
Cel mai scurt este din Leipzig. Dar parca nu ai zbor direct din Bucuresti

#9
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
din Leipzig cu trenul faci 40 de minute, din Nürnberg faci 1 ora 20 min si din frankfurt 2 ore.

Bucuresti Leipzig direct nu ai, decat cu escala. In Nürnberg zbori direct cu Wizz-ul, nu este scump dar nici flexibil (zboruri putine). Pana la Frankfurt ai mai multe posibilitati, Tarom, Blueair, Lufthansa zboara toate foarte ieftin.

Edited by business11, 13 September 2018 - 19:10.


#10
Passenger001

Passenger001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 07.08.2015
Singurele companii care zboara direct Bucuresti-Frankfurt sunt Tarom si Lufthansa. Preturile sunt okay, in jur de 150-200 euro (dar totul inclus, fara costuri extra, inclusiv bagaj de cala etc), presupunand ca nu au fost luate in ultima clipa. Restul ori nu zboara direct, ori nu aterizeaza deloc in Frankfurt. Plus ca de multe ori iesi chiar mai scump decat cu cele directe. Blueair nu zboara deloc la Frankfurt.

#11
Dormi_Hete

Dormi_Hete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 15.03.2018
Exista Wizz air Bucureti - Hanovra. Din Hanovra faci 3-4 ore cu trenul sau flixbus.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate