Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ps4 pro

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
214 replies to this topic

#199
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Oamenii astia de la Sony sunt idioti rau, dupa ce ca nu aveam wishlist pe PS4 Pro acum l-au scos si din magazinul de pe PC.Posted Image
Nu mai am cum sa urmaresc reducerile la jocurile care ma intereseaza.

Singurii care nu au asa ceva sunt Sony si Apple in rest toti au Steam, GOG, Google Play, Xbox.

Edited by Papillon_, 18 December 2020 - 10:43.


#200
radu_me

radu_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.07.2003
Pentru cei care sunt nehotarati daca mai merita sau nu PS4 (asa cum am fost si eu):

Sony commits to supporting the PS4 longer than it did the PS3

#201
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Salut
In Safe Mode la optiunea
7.Initialize ps4 (Reinstall system software)
Sterge toate jocurile si conturile?
Multumesc

#202
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Da. Revine la factory defaults. Ce ai mai stricat la ea?

#203
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Nu mai vrea sa faca "Rebuilt Database" in Safe mode.
Da mesajul de eroare "Cannot rebuild database.Some applications might not be displayed, and some settings might have been returned to default values (CE-32753-0)"
Si sincer nu prea stiu cum sa rezolv fara sa sterg tot :((((((

#204
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007
Pana acum m-am jucat, cateva luni, pe-o consola, PS4, a unui prieten, pe contul lui. Recent mi-am achizitionat un PS4 PRO. Ieri am salvat frumos salvarile jocurilor jucate pe-un stick, pentru a le transfera pe PS4 PRO, pe contul meu. Doar ca, surpriza, nu-mi vedea nicio salvare, desi pe vechiul PS4, imi vedea toate salvarile. Ambele console sunt cu update-urile la zi. Cam care ar fi motivul pentru care nu-mi vede salvarile de pe stick pe noul PS4 pro, si exista vreo solutie astfel incat sa pot sa-mi transfer salvarile in contul meu?

#205
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
La eroarea aceasta CE-32753-0 am gasit ca sunt caractere invalide. Ce inseamna asta? Ce e de facut? Multumesc

#206
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Stie cineva? Posted Image

Multumesc

Attached Files

  • Attached File  098.png   60.88K   50 downloads


#207
ovydiks

ovydiks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 31.07.2018

View Postzetuc, on 18 ianuarie 2021 - 09:59, said:

Pana acum m-am jucat, cateva luni, pe-o consola, PS4, a unui prieten, pe contul lui. Recent mi-am achizitionat un PS4 PRO. Ieri am salvat frumos salvarile jocurilor jucate pe-un stick, pentru a le transfera pe PS4 PRO, pe contul meu. Doar ca, surpriza, nu-mi vedea nicio salvare, desi pe vechiul PS4, imi vedea toate salvarile. Ambele console sunt cu update-urile la zi. Cam care ar fi motivul pentru care nu-mi vede salvarile de pe stick pe noul PS4 pro, si exista vreo solutie astfel incat sa pot sa-mi transfer salvarile in contul meu?

Nu ai cum, singura varianta este sa bagi contul lui si pe consola ta.

#208
neluallah

neluallah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.02.2010
Salut baieti am un ps4 pro luat de curând de pe olx si are un zgomot foarte mare in jocuri, cum rezolv problema precizez ca am curățat-o cum m-am priceput si eu dar problema persista. Sa schimb hard-disk din el cu un ssd ar rezolva problema s-au service?

Edited by neluallah, 15 May 2021 - 08:31.


#209
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Dar cum poti sa spui astea, ai mai avut macar un PS4 PRO inainte?? Scoate zgomot... toate scot, si a mea, trebuia sa te fi interesat si tu inainte sa dai banii...

#210
neluallah

neluallah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.02.2010
Am un ps3 dar nu face zgomot deloc dar ps4 se aude mai tare ca tv. la un sonor normal. Eu nu cref ca este ok.

Edited by neluallah, 15 May 2021 - 17:51.


#211
neluallah

neluallah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.02.2010
Am atasat un fisier.

#212
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Daca ai varianta originala așa face ca un avion, revizia a doua e mai ok, cea cu 7200 dar tot e proastă nu se compară cu Xbox One X care e foarte silențiosa.

PS4 e notoriu pentru cat de varza e pe partea de răcire și zgomot.

Edited by Papillon_, 15 May 2021 - 18:13.


#213
catanutz

catanutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 13.06.2007
Salutare. Detin o consola PS4 Pro CUH-7216B si de ceva timp face un zgomot intermitent ciudat in "stand-by" (un fel de falfait), care l-a inceput nu se auzea, vezi fisier atasat). Am comparat-o cu alta consola PS4 Pro si zgomotul nu este prezent la cea de-a doua consola, in aceleasi conditii.

Am trimis consola in service si mi-au raspuns ca totul este ok, in stare buna de functionare. Eu nu sunt de acord cu ei, deoarece zgomotul la consola mea este destul de mare si deranjant in mod stand-by, iar la consola comparata nu se aude deloc.

Voi ce parere aveti?

Multumesc!

Attached Files


Edited by catanutz, 08 June 2021 - 12:51.


#214
catanutz

catanutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 13.06.2007
Am retrimis din nou consola in service (de aceasta data cu inregistrare audio si video al zgomotului semnalat) si in cele din urma mi-au returnat banii (caci alta consola nu mai veau in stoc).
Acum, astept sa se refaca stocurile pentru PS5.

#215
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014

View Postcatanutz, on 10 iunie 2021 - 07:49, said:

Am retrimis din nou consola in service (de aceasta data cu inregistrare audio si video al zgomotului semnalat) si in cele din urma mi-au returnat banii (caci alta consola nu mai veau in stoc).
Acum, astept sa se refaca stocurile pentru PS5.


Interesant cum nimeni, dar absolut nimeni, nu a zis nimic.
Pana la urma, care e problema? Ai avut TU prima varianta disponibila pe piata de PS4 PRO ? Era un model defect?
Era curatat? L-ai desfacut?

Care kit de surubelnite este mai bun pt PS4 PRO ?

emagPUNCTro/set-surubelnita-de-precizie-extensibila-142-in-1-bits-otel-kit-complet-pentru-electronice-electrocasnice-mobilier-service-telefoane-trusa-magnetica-flexibila-cu-ventuza-penseta-si-maner-ergonomic-mb-5/pd/D7G15FMBM/###often_viewed_products_similar_b_3_1&provider=rec&recid=rec_76_9de95fdc5285b800608890eab348d011b747015a185017bb37ff4ea49823a41e_1663237017&scenario_ID=76

Sau

emagPUNCTro/set-surubelnita-de-precizie-extensibila-138-in-1-bits-otel-kit-complet-pentru-electronice-electrocasnice-mobilier-service-telefoane-trusa-magnetica-flexibila-cu-ventuza-penseta-si-maner-ergonomic-mb-2/pd/DVL08VMBM/###fam#Stea/Drept/Hexagonal/Cruce/Patrat/Triunghi/Torx/Pentalobe

La ultimul link pe emag scrie ca are Torx, si pe reddit am vazut oamenii ca de Torx T8 ai nevoie pentru PS4 Pro, deci ultima trusa este singura care merge?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate