Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

iPhone XR

  • Please log in to reply
525 replies to this topic

#361
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
R10 vrei sa treci la XR?

#362
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010
Iau in calcul asta. Dar probabil ca nu. Ma mananca, dar daca o judec la rece nu merita

Imi place foarte mult 3d touch, cred ca mi-ar fi urat fara

#363
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Pai ai ca optiune x ul,banuiesc ca il cumperi de pe olx.

#364
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010
De pe olx da. Dar ce am gasit e codat in Orange, nou de 128 gb cu 2900.
X la banii aia nu gasesc cu atata garantie si nou

#365
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Am pus si eu la vanzare x ul,3000 lei,mai are 15 luni garantie si este codat orange !


#366
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010
Ce ai hotarat sa cumperi?

As prefera X la 3000 in fata unui XR la 2900 (fiind blocate), 3d touch ar face diferenta

Edited by R10, 19 January 2019 - 18:29.


#367
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Tot 3d touch a fost deal-breaker si la mine si de asta am ales max. Vezi poate prinzi vreo oferta misto la vreun operator pentru Xs :)

#368
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Nu stiu nici eu ce vreau,probabil un android (note 9,pixel 3,mate 20 pro).
Eu 3d touch ul nu il folosec deloc.
Xr ul oare are camera mai buna decat a x ului?


#369
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010
Asa se zice, ca e mai buna. Dar cu putin, insesizabil din punctul meu de vedere

#370
skratch16

skratch16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 06.02.2007
Salut. Eu am avut x și acum xr. Pot sa spun avantaje la xr bateria tine cu jumate de zi mai mult in felul în care eu utizez și camera. O sa spun și de ce la camera. Nu fac zoom, portrait mai fac din când în când și în mare parte la oameni, deci nu am pierdut mult fata de x.
Dar, la xr ai un balans mai ok de alb, culori mai vii, nu mai ai porțiuni asa dese supra expuse. Noaptea tine mai bine sursele luminoase și intinde lumina prin poza acolo unde are. După mine e un câștig la camera. Selfie cam la fel, încă mai are de lucru noaptea când e întuneric aproape total, dar în rest e un upgrade.
Nu îmi lipsește 3d touch. Ecranul e ok și la el. Nu se vad pixelii. Amoledul îți dă un boost la culoare. Asta e ok.
Dimensiunea pt mine este exact unde trebuie. Cam urate marginile negre, dar te obișnuiești.

Edited by skratch16, 19 January 2019 - 23:23.


#371
stefan573

stefan573

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.01.2019
se simte diferenta mare de la 7 la xr? vreau sa mi iau xr dar inca nu stiu ce sa fac, ma gandesc ca deja 7 le e scos din uz

#372
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010
Ai ocazia să probezi xr-ul undeva? Așa îți vei da seama singur.
Depinde care sunt criteriile tale de a-l judeca. Dar 7-le nu e scos din uz. E un telefon extraordinar de potent pe parte hardware, cu un design puțin învechit.

#373
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Ca sa fim sinceri, designul e mult invechit :))
Eu am trecut insa de la 7 la xs max si e o mare diferenta. Sigur e si de la 7 la xr, doar ca nu ai ecranul asta, in rest ar trebui sa mearga la fel si sa reziste bateria si mai mult decat la max. Ceea ce, doar asta si e o foarte mare diferenta fata de 7 :)

#374
Bodala

Bodala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 06.01.2004
Trecerea de la 7 la Xr am facuto si eu. Primele diferente notabile sa zicem
Negative ar fi ca:
- e mai gros, mai greu si mai mare (la modul ca il folosesti mai dificil cu o mana si ai cam aceeasi informatie pe display doar ca e marita) daca urmaresti videoclipuri/filme sau te joci e un plus. cu toate ca ai bretonul ala enervant ce iti sta peste imagine.
- Face ID nu mi se pare mai rapid, si pt ca trebuie sa glisezi dupa ce iti scaneaza fata pe cand la amprenta intra direct in home, iar uneori mai da rateuri, parca erau mai putine la amprenta.
- cu incarcatorul standard se incarca etern.

Pozitiv:
- bateria care tine cam dublu, il incarc din obisnuita a 2-a zis si e peste 50%, 7 le il incarcam in fiecare seara.
- camera daca esti pasionat de poze/retele de socializare.
- sunteul mai bun din difuzoare
- hardware cpu/gpu daca il foloesti pt jocuri si suportul IOS pe viitor.

Edited by Bodala, 24 January 2019 - 00:23.


#375
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Cum adica ai aceeasi informatie, doar ca marita? La mine pe max e mult mai multa informatie, cand intru in mail imi intra aproape un numar dublu de mailuri pe ecran fata de 7. La fel si cand citesti ceva pe net, dar acolo e mai subiectiv. La numarul de mailuri pe care le vezi e clara diferenta.
Face ID e mult mai rapid, mie nu mi-a dat rateuri decat atunci cand nu ma uitam la el. Si astea nu-s rateuri, asa l-am configurat. Prin comparatie, touch ID era un cosmar vara, cand aveam mainile transpirate, adica mai mereu.
E enervanta faza ca iti intra in notificari si trebuie sa dai scroll up, dar sa zicem ca e un avantaj ca vezi notificarile imediat, nu-ti mai scapa nimic.
Cu incarcatorul da, e o mare problema. Eu mi-am comandat fast charger de la chinezi, ar trebui sa-mi ajunga si sa se rezolve problema.

#376
Bodala

Bodala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 06.01.2004
Nu folosesc email pe tel dar am intrat acum in aplicatia de mail de la Apple si vezi un mail in plus, iar cand intri in mail pe XR bara de sus e mai mare, iar cea de jos unde ai butoanele de delete, fw si edit e dubla. In whatsapp lafel ai o bara jos mare si apoi tastele. In home ai aceleasi iconite marite, la asta ma refeream. Intradevar in browsing si in mailuri ai cateva randuri in plus dar in rest e cam la fel.
Face ID poate da rateuri la mine pt ca am ochelari.

Edited by Bodala, 24 January 2019 - 21:59.


#377
Alex2411

Alex2411

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.03.2018
Am trecut de la un Note 9 cu rezoluție 2k, cameră dublă, etc... pe un iPhone XR cu rezolutie 720p, iar tot ce pot spune e că nu mi-aș mai lua samsung vreodată :) Poate suna a idioțenie pură, dar vă recomand sa il incercati pentru convingerea personala.
Nu sunt hater. Am avut telefoane si de la samsung de la xiaomi, huawei, htc, iar acum am trecut putin sa zic asa si prin tabăra apple

#378
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010
Bun venit.

Cum de spui că nu ai mai lua Samsung vreodată? Sunt de părere că ecranul lui XR este unul foarte bun, dar cel al lui Note 9 este unul din cele mai bune de pe piață

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate