Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

iPhone XR

  • Please log in to reply
527 replies to this topic

#199
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Da, dar i8 nu e bezel-less ca xr. Nici pe mine nu ma deranjeaza grosimea, chiar mi se pare ca il tin mai bine in mana.

#200
adryan871

adryan871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 09.11.2016
Pai mie nu mi se pare ca XR ar fi bezel-less :))

#201
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Comparativ cu i8? E de pe alta planeta :)). Una e sa ai cativa mm in margine, alta e sa ai cativa cm :))

#202
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Corect. Comparativ cu i8 e mult mai bine cu marginea xr.

#203
Gabrielistrate

Gabrielistrate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 25.05.2013
https://www.idevice....ormante-iphone/

#204
Kiddosu

Kiddosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 19.02.2008
E urat cu spume, puteti sa ziceti voi orice, si marginile sunt naspa, e si foarte greu, si foarte gros, mehh.

S-au grabit sa faca pe dracu'. X/XS/XS Max sunt alta treaba.

Edited by Kiddosu, 01 November 2018 - 17:48.


#205
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Si tu poti sa zici orice, faptul ca e urat sau frumos e un aspect strict subiectiv, la aprecierea fiecarei persoane. Putem fi de acord doar ca e diferit.

Ca s-au grabit, nu stiu ce sa zic :)), le-a luat vreo 5 ani sau mai mult sa schimbe designul telefoanelor cu acest tip de ecran :))

#206
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,353
  • Înscris: 22.10.2007
L-am vazut si eu azi pe viu, pe alb nu e prea spectaculos dar arata ok, bezelul nu ma deranjeaza, din contra la s7 si 8 fiind bezelul foarte mic si ecranul mare inregistreaza false touch pe margini, cand bezelul e mai gros nu se intampla.
Cat despre rezolutie... se simte ppi-ul mic, mai ales comparat cu un 8+.

#207
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,199
  • Înscris: 13.07.2005
Interesant reiew-ul lui Buhnici.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ng8d1Nq46yk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Din ce spune el acolo, pare ca ar fi chiar reusit XR-ul.
Ecranul are el performante mai slabe, dar insesizabile la utilizare normala (te ”doare” LCD-ul de la XR doar daca vizionezi clipuri sau filme 4K). Ba chiar, culorile par ceva mai ”calde” la XR.
De asemenea, interesant este faptul ca, la modul portret, fotografiile facute cu XR sunt mai bune decat cele ”scoase” de XS.
Acelasi procesor ca XS-ul, 1 GB RAM mai putin dar o baterie ce tine mai mult - in aceste conditii, tind sa-i dau credit lui Buhnici cand spune ca,la diferenta de cca. 1500 de lei intre cel doua modele, XR-ul ar fi un best-buy.

Si eu ar cam trebui sa inlocuiesc vechiul meu 6 (are deja mai bine de 3 ani) si ma gandeam la un XS. Dar in aceste conditii, o sa studiez si varianta XR.
Oricum, deocamdata 6-le functioneaza ireprosabil si nu am motive reale sa-l inlocuiesc ...

#208
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Asta spuneam si eu pe aici, are cel mai bun raport calitate pret din noua serie, pentru cine cauta asta. Intre X, Xs si Xr as alege clar Xr. Insa ecranul ala de pe max e alta treaba :)))

#209
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
L-am vazut si eu astazi in Apple Store. Mi-a placut faptul ca e mai gros, imi dadea senzatia ca aluneca mai greu din mana. Pe portocaliu mi s-a parut cel mai frumos. Marginea avea culoare frumoasa la toate. In schimb marginea la ecran e un pic mai mare decat credeam insa oricum e mult mai bine decat la variantele anterioare! M-am uitat doar de curiozitate Posted Image

Attached Files



#210
Neryx

Neryx

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 01.08.2018
Salut! Sunt si eu interesat sa imi cumpar un XR de Black Friday si am niste ingrijorari cu ecranul. Vin de la un SE si nu ma deranjeaza rezolutia decat daca ma apropii foarte mult de telefon. Cei care aveti XR-ul, cum e? Vi se pare ok ecranul? Am vazut o groaza de review-uri, deci stiu mai tot despre telefon si mi se pare perfect pentru mine, mai ales ca XS Max e cam prea scump.

#211
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
E bun ecranul, suficient pentru un om normal, fără figuri.
Dacă vrei cifre mari însă nu e bun

#212
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
E foarte ok ecranul, insa nu as miza prea mult pe vreun iphone de anul asta la BF. Nu la vreo reducere reala.

#213
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
un review interesant
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xsiV_-o5488?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#214
Neryx

Neryx

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 01.08.2018
Pai da, dupa atatea ingrijorari cu ecranul, el defapt e destul de ok, dar nu la nivelul unui XS Max sau Note 9. Oricum, banuiesc ca nici dupa black friday nu vor fi reduceri mari la el, nu? Cel tarziu mi-l cumpar pe la inceputul lui decembrie, dar as prefera acum. iPhone 8 si 8 Plus oricum au preturi aproape la fel ca anul trecut.

#215
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
La iphone nu prea sunt reduceri de obicei.

#216
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Reduceri nu prea sunt de obicei, iar reduceri mari niciodata :)))

Ecranul e in functie de cat de pretentios esti. Mie mi se pare foarte bun, altii au probleme ca-s prea putine puncte, etc. Trebuie sa-l vezi sa iti faci singur o parere.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate