Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

[recomandare] router max 400 lei pt apartament?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
gicupitu

gicupitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 09.03.2014
inca un thread de router, imi cer scuze
acum am un tplink n600 care tot imi face probleme intr-un ap de 3 camere, pereti subtiri de 10 intre ele, 80mp.
As dori o recomandare de ceva in jur de 300/350 ron.
ma gandeam la un c5 ca zice lumea ca e model nou, dar e ieftin si nu stiu cum
se compare cu un c7 de ex.
ca si device-uri nu am multe, cateva telefoane, TV unde folosesc netflix uhd samd, si 2 laptopuri.

#2
doh

doh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 07.06.2018
Nu ar fi o varianta mai buna sa te orientezi catre doua routere, legate intre ele prin cablu?

#3
gicupitu

gicupitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 09.03.2014

View Postdoh, on 12 septembrie 2018 - 15:08, said:

Nu ar fi o varianta mai buna sa te orientezi catre doua routere, legate intre ele prin cablu?

m-am gandit dar nu prea am cum, sau nu as obtine mare lucru.
punctul central al casei e livingul care ocupa mare spatiu, iar inca 2 camere sunt in parti diferite.
routerul de la digi imi e chiar pe hol la intrare dar nu am cum sa pun acolo primul repeater, din ont ala de la intrare am tras cablu in router care sta in living, deci unul sanatos imi acopera ca si semnal tot spatiul fara probleme.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Tot intr-un apartament de 3 camere am avut un C7, pus total nasol deasupra usii de la intrare, dar cu toate astea avea semnal ok cam peste tot.
Deci daca al tau e cumva in centru apartamentului, eu zic ca ai putea merge pe C7.

Il iei, testezi si daca nu e ok returnezi si cauti altceva.

#5
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu e important cate camere ai, ci din ce sunt facuti peretii, daca semnalul trece perpendicular prin ei, sau in diagonala.

#6
Alin-02-

Alin-02-

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.09.2018
Router Wireless ZyXEL NBG6617 Dual-Band MU-MIMO AC1300

#7
calculatoristul2018

calculatoristul2018

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 01.08.2018
Salut!
Router real,puternic,sensibilitate buna la semnalul device-urilor,stabil, putere REALA de emisie si sensibilitate REALA la receptie,incadrabil in buget - https://wifimag.ro/mikrotik/hap-ac2
Atentie: desi scrie "Stoc epuizat" se aduce si se aprovizioneaza magazinul cu regularitate.Sau poti accesa alt furnizor de pe Internet,exemplu sursa oficiala:
https://www.mikrotik...tc-hap-ac2.html
Rugaminte catre ceilalti useri care se sperie de setarile acestei marci de router: NU este sperietoare! Are si o pagina Easy Setup cu cateva bife.Se poate seta de acolo fara probleme,celelalte chestii complicate nepunand probleme userului obisnuit!
Recomand acest router datorita puterii reale de acoperire care celelalte marci de la E-mag,Flanco si Altex NU O AU!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate