Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Email account ?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
bravodenisu

bravodenisu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 20.08.2012
Doar inca o nelamurire sa intreb sa fiu sigur !

- Exemplu: daca colegul tau (Adi) Posted Image  stie sau afla parola de pe emailu tau, poate el singur sa inschimbe acea parola si sa puna alta parola, sau sa stinga accountul tau fara ca dumneata sa sti ca esti plecat in vacanta pe cateva zile la Costinesti si nu folosesti telefonul Posted Image .) ???
- Daca cineva stie parola ta, nu-i face niciodata problema sa o poata dumnealui inschimba???
- Daca (Adi) afla parola de email,  poatre dumnealui usor inschimba si pune alta parola chiar la toate email servisele care le stim (outlook, gmail, yahoo, aol, yandex, proton, zoho, ...) sau exista alt servis de email care nu poate asa usor sau chiar nu poate inschimba sau stinge accountul, chiar daca se stie parola de la acel email-account ???

   Daca dumneavoastra stiti vreun astfel de email servise care nu lasa asa usor inschimbarea parolei atunci ar deschide email-account pe acel servis si eu ar rezolva aceasta problema. Posted Image

  Daca dumneavoastra imi spuneti ca la orice email-account daca cineva (in acest caz Adi) afla parola, dumnealui poate sa o schimbe cum dansul vrea si cand vrea la toate email-servisurile? Posted Image

Atunci chiar imi ramane (pentru mine ar fi mai complicat) sa aflu de la toti vanatori e-mailurile si sa deschid o grupa si sa-i chem acolo... sau cam asa: https://mailchimp.com/help/manage-user-levels-in-your-account/?utm_source=mc-kb&utm_medium=kb-site&utm_campaign=eepurl
"- insa pentru mine este mai greu ca trebuie sa comunic cu dansi ...dar nu doream sa-mi pierd timpul cu vanator,i ci doar voiam sa le deschid un email-account si terminam odata cu camerele astea caci numai dureri de cap miau dat!  Posted Image

Edited by bravodenisu, 14 September 2018 - 20:13.


#20
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Ti-am mai zs: asociezi mailul cu numarul tau de telefon.

#21
bravodenisu

bravodenisu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 20.08.2012

View PostPaz, on 14 septembrie 2018 - 20:02, said:

asociezi mailul cu numarul tau de telefon.
DA normal! Daca deschid exemplu pe gmail te referi la acest numar? https://s15.postimg....creenshot_5.png
Cred ca asta e si obligatoriu!

#22
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Nu e obligatoriu. Dar da, de ala vorbeam, pui numarul tau acolo. Il poti asocia si la un alt mail. Faci si una si alta ca sa fii mai sigur.

#23
bravodenisu

bravodenisu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 20.08.2012
OK atunci totusi cat pot intelege gmail ar fi totusi cel mai de siguranta servis de emaile din toate celalalte servise?
Atunci daca cineva cu timpul (stie parola) si vrea sa inschimbe parola de la email, gmail-ul pe mine o sa ma anunte pe telefon si eu  no sa accept, adica nu o permit modificarea parolei sau stigerea contului.

#24
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Nu exista ceea ce vrei tu.

Ideea e ca daca cineva schimba parola, tu poti recupera mailul. Cand ai sa descoperi ca a schimbat parola, tu dai clic pe "am uitat parola", urmezi instructiunile, si primesti o noua parola. Din momentul ala, nimeni altcineva nu mai poate accesa mailul in afara de tine pana nu-i dai noua parola.

De ce ai fixatia asta sa nu se poata schimba parola ?

#25
bravodenisu

bravodenisu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 20.08.2012
Cum spuneam la inceput, eu cand deschid account-email parola o sa dau si unuia din vanatori ca sa-si repare ei singuri mai tarziu daca se strica vreo camera sau memoria din ele si trebuie  bagati parametri...  Din aceasta cauza ma gandesc daca cineva din ei vrea sa faca rau si sa ceara sa inschimbe parola... atunci nu o sa mai mearga camerele. Asa ma gandeam poate exista vreun emai-servis care sa nu lase asa usor sa fie inschimbata parola sau inchide accountul chiar daca cineva afla sau stie care este parola!

   Daca cum spui Paz altcineva cine stie parola o poate inschimba fara mare bataie de cap atunci ar fi deja o problema pentru mine caci camerele no sa mai mearga din acel moment cand se inschimba acea parola. Atunci deja ar fi problema.
    Poate nu ar fi chiar atat de grav cand eu cer sa-mi trimita parola "am uitat parola" si daca reusesc imediat sa o pun tot pe acea veche atunci cat de cat ar fi bine... Daca nu, atunci le spun vanatorilor (cu camere lor si cu ideile lor) ca eu nu stiu sa le rezolv problema lor si sa-si gaseasca pe alt cineva sa le rezolve ce email sa puna in camere ...etc!!

#26
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postbravodenisu, on 15 septembrie 2018 - 11:41, said:

Daca nu, atunci le spun vanatorilor (cu camere lor si cu ideile lor) ca eu nu stiu sa le rezolv problema lor si sa-si gaseasca pe alt cineva sa le rezolve ce email sa puna in camere ...etc!!

Cred ca asta-i solutia care-ti ramane, ca nu vad alta. Daca aia nu sunt capabili sa se inteleaga intre ei sa nu-si bata joc unul de altul, lasa-i in plata Domnului. Sa-si faca fiecare pentru el.

#27
bravodenisu

bravodenisu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 20.08.2012
Asa e!
Eu gandeam ca nu ar fi mare problema sa le ajut asa ca deschid un email-servis unde mai greu lasa sa fie inschimbata parola si treaba rezolvata. Acel email din toate camerele ar fi mers ani fara problema...  Posted Image

Insa probabil asa servise de email nu exista in intreaga lume!!!   La toate probabil daca cineva afla parola (password), persoana acea poate (fara mari probleme) sa inschimbe acel password si sa puna altul sau chiar sa stinga singur acel email-accountul.  Atunci deja mie imi dadea problema si ramane sa le spun in zilele urmatoare ca nu am reusit sa le rezolv eu... si treaba lor!
  - Sau ramane sa le deschid eu un email (sper cel mai bun pe gmail) si o sa mearga fara problema ... pana cand si daca cineva o sa inschimbe pass. Dupa acea las sa-si rezolve singuri! Posted Image

#28
bravodenisu

bravodenisu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 20.08.2012
Doar inca o intrebare sa-mi raspundeti!
Am descoperit inca un lucru si poate o pot in felul urmator rezolva doar cu un singur email-account.

Ce ziceti de email-servis   "App password" ?
Cu acest servis probabil pot rezolva cu vanatori si cu acele camere.

Eu le deschid un email-account unde exista si optiunea app password. Adica le deschid un nou email-account  exemplu: camerahunting@outlook  si pun eu o parola care o stiu doar eu. Intru in setarile mailului si cer sa-mi trimita un app password  unde primesc o parola de 16 cifre. Cu aceasta parola si acest email pot da fiecarui vanator daca doresc si poate sa introduca si in camerele lor... si nu o sa poata inschimba nicicand alta parola. Cred ca daca e asa ar fi o rezolvare pentru mine!

Astept sa-mi spuneti doar daca este OK? Multumesc!

#29
bravodenisu

bravodenisu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 20.08.2012
Buna!
Am terminat cu asta! Am reusit cum am si dorit cu vanatori si camerele lor! Cu un singur email-account fara sa mai am eu vreo treaba cu dansii!
Am deschis nou Gmail si dupa ce lam inregistrat, am cerut in setari la app-password sa-mi trimita un alt password (16 cifre) care inlocueste pe cel normal. Cu acel nou password vanatori il pot folosi in camere lor..., si nu pot nimic inschimba in account cum am si dorit.
https://www.google.com/landing/2step/
https://support.goog...er/185833?hl=en

Am incercat sa vad cum merge si vad ca pana acum perfect merge totul! Sper ca leam rezolvat problema fara abureli sa le stiu eu emailurile lor sau sa le trimit fiecarui  sau in grup...etc! Posted Image
Va multumesc tuturor pentru ajutor si idei de pe acest frumos sait!
Sa fie cu bine! Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate