Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 

Email account ?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
bravodenisu

bravodenisu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 20.08.2012
Salutari la toata lumea de pe acest forum!

   Doresc sa-mi ajutati sa deschid un cont de email servis.
  - Niste vanatori de la noi doresc sa cumpere 10-15 camere de vanat HC-300M. Cateva deja au cumparat.
http://www.suntekcam...Cameras-13.html

Doresc sa le puna prin paduri... treaba lor!  Unul dintre ei ma rugat pe mine sa le ajut adica doar sa le deschid un email-cont si acel email sa pun in toate acele camerele. De pe acel email toate camerele ar trimite fotografi spre emailurile vanatorilor noaptea cand ele detecteaza vreun animal. Am incercat la repezeala emailu meu de pe (gmail) in cateva camere si vad ca frumos trimite spre emailurile vanatorilor. Aici ar trebui pus acel email:
https://postimg.cc/image/b74r2rqi9/

- Trebuie sa deschid acum un email-cont doar pentru aceste camere si nu stiu unde este cel mai bun si mai sigur! Adica cand se intampla ca trebuie schimbata SD-memoria din camera sau ceva se strica, sau cineva fura cartela... atunci ar trebui sa spun la vreun vanator parola de la acest email si cu timpul  (fiindca cineva stie parola) sa nu ceara de la email-servis sa se inschimbe parola sau sa stinga contul... (atunci nu mai ar merge nici o camera).

  - Intrebarea mea este, ce email-servis (din intreaga lume) pot deschide un email-cont pentru a folosi emailu lor, si servisul lor sa nu lase niciodata inschimbarea parolei? Adica cand se deschide nou email-cont sa ceara o intrebare suplimentara, sau o parola suplimentara(ca o siguranta), sau un numar de celular unde mar informa ca cineva vrea sa inschimbe parola ca sa nu accept, sau sa nu se poata niciodata modifica parola...etc...

  - Eu doresc doar sa ii ajut sa deschid acest email-cont si sa nu mai am eu cu iei nimic mai trziu. Ei singuri isi baga (mai tarziu) emailurile lor unde doresc sa li se trimita poze ... Doar sa-mi spuneti care email-servis (gmail, hotmail, yahoo, aol, proton, zoho..sau muulte altele) ar fi cel mai bun pentru aceaste camere sa deschid email-cont?
Va multumesc!

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Faci un cont pentru toate camerele ?

Sau separat ?

#3
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,792
  • Înscris: 13.07.2011
eu iti recomand gmail, poti activa varianta de securitate cu intrebari suplimentare/e-mail alternativ/nr de telefon/cod sms pe telefon, etc. Daca setezi contul cum trebuie siguranta este ridicata, maxima.

Parola o setezi din 8-12 numere/cifre incl. un simbol si esti safe.

#4
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 bravodenisu, on 12 septembrie 2018 - 12:17, said:

Eu doresc doar sa ii ajut
Daca-ti cumpar o camera imi faci si mie curat in casa ?

#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ca să fiu sincer sincer eu n-am înțeles clar nici care e întrebarea, nici care e problema.
Nici ce vrea să facă.

#6
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 waterman, on 12 septembrie 2018 - 13:19, said:

Ca să fiu sincer sincer eu n-am înțeles clar nici care e întrebarea, nici care e problema.
Nici ce vrea să facă.
Din cate am inteles eu, el vinde ceva online dar cumparatorul nu are adresa adresa de mail si vrea sa i-o faca el.

Seamana cu o teapa, dar nu ma pronunt.

#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Oricum nu prea e limba română acolo...

#8
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,792
  • Înscris: 13.07.2011
eu din ce am inteles, chiar daca am citit de 2 ori textul, este ca el vinde niste camere de vanatoare, care se amplaseaza undeva prin padure si noaptea inregistreaza miscare. In momentul ala vanatorul primeste notificare + poza prin e-mail si nu stiu ce face se trezeste din somn sa impuste animalul sau nu stiu exact.

La inceput el vrea sa puna pe toate camerele 1 singura adresa de e-mail, unde sa primeasca toate notificarile + pozele si in viitor sa le ofere permisiunea proprietariilor cred, nu stiu exact.

Nu inteleg legatura si de ce nu isi baga aia direct adresa lor de email.

#9
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Își configurează fiecare camera.
Sau le ceri mailul la fiecare și le setezi după caz.

Încă nu deslușesc care e problema de fapt...

#10
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,375
  • Înscris: 08.02.2011
Vanatorii aia or sunt dobitoci de nu au auzit in viata lor de adresa de email, ori camerele alea sunt doar "inchiriate" si vrea sa-i jupoaie de bani in mod suplimentar

Daca alea sunt proprietatea vanatorilor ce iti pasa tie ce fac aia mai departe cu parola ? E treaba lor

#11
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Eu cred ca am inteles cum e treaba aici. Nu vinde telecamere, vrea sa vanda serviciul de mail si vrea sa fie sigur ca clientii nu-i scimba parola devenind independenti. Numai ca nu stie nici el cum sa faca. La cum scrie, probabil e din Republica Moldova.

#12
bravodenisu

bravodenisu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 20.08.2012
Va multumesc pentru desbatere de cap Posted Image
Nu sunt din Moldova, nu vand nici camere, nici nu vand serviciu de email, nici nu inchiriez... ci doar am vrut sa le ajut si sa le deschid eu un email account. Doar atat!

DA un singur email vine in toate camerele. Vanatori primesc fotografi din aceste camere prim email cand porci sau alte animale vine la mancare. Asa dansi vad la ce ora vin animalele, ce animale vin, cate...etc
Eu o sa dau parola de acest email unuia dintre ei sa stie si ei.

- Daca cineva doreste sa faca rau, fiindca stie parola, poate sa inschimbe parola sau sa stinga accountul si atunci nu ar mai functiona nici o camera.  Din cauza aceasta vam cerut ajutor doar sa-mi spuneti unde ar fi cel mai bine sa deschid un email-account ca sa nu poata ei inschimba sau stinga accountul chiar daca cineva stie parola?   Intrun fel sa nu lase serviciul-email sa stinga cineva accountul chiar atat de usor!

   Doar am cerut de la dumneavoastra sa-mi spuneti ce servis email ar fi cel mai bun sa deschid pentru o siguranta mai mare?  business11 recomanda totusi sa deschid pe gmail ! Gmailu mai greu lasa pe cineva sa inschimbe parola sau sa stinga accountul chiar daca cineva afla parola!!!  OK daca e asa! Cred ca undeva am aflat ca serviciul-email Fastmail cand deschizi nou cont le poti anunta sa nu permita nicicand sa fie inschimbata parola (asta ar fi o chestie buna) insa cred ca serviciul Fastmail se plateste lunar! In afara de Gmail mai exista vreun service-email care e mai strict cu schimbarea parolei sau inchiderea accountului? Posted Image Nu traiesc in Romania, iertati de greseli... Posted Image

#13
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Emailul se poate asocia la numarul de telefon.

#14
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Faci un mail pe Gmail pe care il dai vânătorilor de poze.

Configurezi camerele să trimită pe mailul tău tot și faci forward automat la tot ce vine de la camere către mailul vânătorilor.
Dacă e ceva problemă cu acel mail faci altul și gata.

Pozele vin implicit la tine.

#15
bravodenisu

bravodenisu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 20.08.2012
Am inteles... adica eu nu doream sa mai am nimic cu vanatori (doar sa le fac un email peste care ar merge toate camerele si atat). Asa ar trebui ei toti sa-mi trimita mie pe emailu meu emailurile lor!  Uff! Nu stiu ce sa zic!
Eu ma gandeam doar sa le deschid un email-account si sa le dau lor acel email si ei singuri atunci intre ei se rezolva. Daca eu nu stiu pe ce servis email sa deschid, atunci sa incerc sa le deschid pe gmail, sa caut prin setari acolo ca vreau sa ma anunte si pe telefon si pe un email suplimentar si sper sa fie bine!!!
- Ei atunci monteaza camerele, singuri introduc emailurile lor (particulare) in camere (peste telecomanda de la camera) si cred ca ar fi totul OK. Mai tarziu cand cumpara mai multe camere la fel o sa rezolve ei singuri intre ei, mai adauga alte emailuri de ale colegilor etc...

Edited by bravodenisu, 13 September 2018 - 12:15.


#16
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Nu, tu faci doua mailuri. Unul il stii doar tu, iar celalalt il dai clientilor. Configurezi camera sa-ti trimita DOAR tie, pe mailul pe care-l stii doar tu. Tu primesti pozele pe mailu tau si le trimiti lor pe mailul pe care li l-ai dat.

Dar spune-ne si noo de unde esti sa nu murim curiosi la ficat. :)

#17
bravodenisu

bravodenisu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 20.08.2012
Curiosi la ficat heheeePosted Image din banatul sarbesc. Paz se poate si asa insa atunci se complica si mai mult lucrurile. De ce? Daca eu acum deschid un email-account nu pot acel email sa dau vanatorilor sa foloseasca pe calculatoare sau celularele lor caci probabil nu ar nici merge, (mai ales gmailu) fiindca gmail-service tot timpul al intreba intrebari security, inca cineva foloseste acest email...il cunosti... Posted Image

-  Fiecare vanator are emailu lor private unde vor sa primeasca acolo si poze din paduri.
Eu acest email care il deschid as folosi doar in "server settings" la aceste camere https://postimg.cc/i... aci se poate folosi multe camere doar la un singur email fara problema. Asa ca eu doar acolo as pune acest mail. https://s33.postimg....creenshot_2.png

Edited by bravodenisu, 13 September 2018 - 12:57.


#18
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 bravodenisu, on 13 septembrie 2018 - 12:48, said:

fiindca gmail-service tot timpul al intreba intrebari security, inca cineva foloseste acest email...il cunosti...

Dar va face asta doar la inceput, pe urma "pricepe" si nu mai face. Sau ai putea sa te intalnesti cu ei pt o data si sa faci totul din telefonul lor, zic...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate