Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

More informations about RentAcoder

- - - - -
  • Please log in to reply
182 replies to this topic

#163
bataglia

bataglia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 20.10.2005
Mare atentie la ce lucrati.am luat niste idei de la un template de pe TM, l-am modificat si erau cat pe ce sa imi suspende contul. In final am ramas doar cu o nota de 3, asa ca mare grija! :nonobad:

#164
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
pe ce site?

#165
bataglia

bataglia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 20.10.2005

View Postagain, on Jul 12 2006, 20:54, said:

pe ce site?



topicul este "More informations about RentAcoder" deci vb de www.rentacoder.com

#166
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
si te-a reportat ala ca te-ai inspirat sau cum?

#167
bataglia

bataglia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 20.10.2005

View Postagain, on Jul 12 2006, 21:34, said:

si te-a reportat ala ca te-ai inspirat sau cum?


exact, a facut scandal clientul si a cerut sa imi dea nota 1. arbitrul a zis ca imi inchide contul si imi da si rating 1; noroc ca arbitrul asta a intrat in concediu si m-a arbitrat altcineva, care mi-a dat doar nota 3  :P

#168
andrei_g

andrei_g

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 04.04.2006
al dreacu si ala, nu putea sa-ti zica sa mai modifici la el...

ce plm conteaza daca e luat sau nu, atata timp cat isi indeplineste scopul? da, ok, el te-a platit pentru ceva >nou< si nu pentru un template, dar tu zici ca ai luat doar idei, nu i-ai adaptat un template, deci...

Edited by andrei_g, 12 July 2006 - 21:26.


#169
bataglia

bataglia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 20.10.2005

View Postandrei_g, on Jul 12 2006, 22:16, said:

al dreacu si ala, nu putea sa-ti zica sa mai modifici la el...

ce plm conteaza daca e luat sau nu, atata timp cat isi indeplineste scopul? da, ok, el te-a platit pentru ceva >nou< si nu pentru un template, dar tu zici ca ai luat doar idei, nu i-ai adaptat un template, deci...



strainii astia, uneori intrec limita prostiei. Putea sa ma ia pe privat, sa imi spuna sa il schimb nu sa faca gura. Asa si el si eu am pierdut aiurea

#170
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,136
  • Înscris: 09.09.2003
asa va trebuie bai baieti... nu mai plagiati ;)

#171
sneaker

sneaker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 04.04.2004

View Postadd, on Jul 12 2006, 23:31, said:

asa va trebuie bai baieti... nu mai plagiati ;)

cred că nu mai dă bataglia pe la templatemonster pe sait prea curând.. deși ai scăpat ușor, felicitări  :coolspeak:

#172
C0rnholio

C0rnholio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2006
Sunt cate unii buyeri super bulangii ... plus ca atentie ca multi vor sa te insele ...

Eu pe ScriptLance nu mai intru dupa ce mi-ai dat la mumu intr-o disputa cu un buyer care ma facea pe fata ... si erau dovezi clare in Message Board ... insa pt ca ala avea 36 de ratinguri de 10 m-au phutut pe mine in gura.... vraja e ca un arbitrator mi-a dat dreptate si mi-a transferat banii in cont ... si 1 zi mai tarziu JART ... mi i-au luat inapoi ca cica l-au dat afara de arbitratorul ala ca nu a procedat corect. Le-am scris super mailuri si am urlat cat am putut ... mi-au dat m00ie !!!!!! Niste imputiti...

La RAC nu mai intru ca ma apuca sila sa vad buyeri postand proiecte mai omenesti de 100-200$ si pun max bid 30$ ... sa ramana cu saracii aia de indieni sa le lucreze ei prezentari multimedia de 2 minute pe 30$ ...Plus ca parca prea s-au invatat toti la RAC cu bani super putini ....

De 6-7 luni o ard numai la GAF si nu stiu frate ... parca ai de a face cu alti oameni aici ... Am gasit aici numai oameni calumea ... bine ca au si astia uscaciuni sigur ... insa parca imi place mai mult aici .. plus ca proiectele le vezi cu zecile super repede in lista aia comparativ cu RAC. Plus ca la GAF se plateste super bine ... parerea mea acum ...

#173
bataglia

bataglia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 20.10.2005

View Postsneaker, on Jul 13 2006, 00:34, said:

cred că nu mai dă bataglia pe la templatemonster pe sait prea curând.. deși ai scăpat ușor, felicitări  :coolspeak:


no problem, a fost ceva aiurea oricum. Spunea cineva odata ca daca te inspiri dintr-un site este furt clar, insa cand te inspiri din mai multe este lucru curat ca lacrima  :coolspeak: am avut noroc, ce e drept nu v-as sfatui sa incercati  :photo:

inteleg ca va place pe GAF, ca au proiecte si oameni vizibil spre mai bun insa ce nu inteleg este de ce creste considerabil numarul romanilor pe RAC...sa fie RAC pt incepatori in ale sistemului urmand ca apoi toti sa bata spre GAF?  :huh:

View Postadd, on Jul 12 2006, 23:31, said:

asa va trebuie bai baieti... nu mai plagiati ;)



hmm...din experienta da-mi voie sa iti spun ca la varsta asta nu sta nimeni sa dea nastere la creatii sa fim seriosi acum. toate ca toate dar asta nu cred, cand afara este foame si toti avem nevoie de un ban de buzunar, acolo de un suc. Acum depinde din ce unghi privesti: bei sucul la spelunca din colt sau la intercontinental   :coolspeak: avem nevoie de bani repede, am ajuns sa fac 2-3 situri pe saptamana, asta pt ca am nevoie de bani rapid, nu stau si nu am nevoie de complicatii sincer - nu iti inchipui acum ca iau cu mana si dau cu alta, nu, doar iau o unghie-idee si dau un deget - website cu facelift sau de ce nu tunat  :coolspeak:

Edited by bataglia, 12 July 2006 - 23:47.


#174
Mandachuva

Mandachuva

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.07.2006

View Postbataglia, on Jul 13 2006, 00:51, said:

hmm...din experienta da-mi voie sa iti spun ca la varsta asta nu sta nimeni sa dea nastere la creatii sa fim seriosi acum. toate ca toate dar asta nu cred, cand afara este foame si toti avem nevoie de un ban de buzunar, acolo de un suc. Acum depinde din ce unghi privesti: bei sucul la spelunca din colt sau la intercontinental   :coolspeak: avem nevoie de bani repede, am ajuns sa fac 2-3 situri pe saptamana, asta pt ca am nevoie de bani rapid, nu stau si nu am nevoie de complicatii sincer - nu iti inchipui acum ca iau cu mana si dau cu alta, nu, doar iau o unghie-idee si dau un deget - website cu facelift sau de ce nu tunat  :coolspeak:

In primul si in primul rand, "scuza" ta cu sucul o zice si hotu' care iti fura portofelul plin cu bani castigati cu greu de pe RAC, GAF, sau whatever...

Ii zice etica a muncii...  :nonobad:

Daca te uiti pe o groaza de template-uri si iti raman in cap (ca si cultura generala), si creezi tu o chestie noua BAZATA pe cunostiintele adunate (la asta se rezuma orice munca de creatie in cele din urma), atunci e OK. Ce ai facut in schimb, n-as zice cum ca ar fi OK, dintr-un motiv simplu : s-a prins buyer-ul ca "ai luat niste idei" de pe TM. Faptul ca s-a prins implica faptul cum ca ai luat MULTE idei, altfel nu s-ar fi prins, nu?

Si il faci prost pe buyer... Gandeste-te un pic si la chestia asta : ptr. chestiile de la TM tu nu ai drepturi de copyright (evident, doar TM are). Prin contractul de la RAC se stipuleaza clar ca tu trebuie sa ai drept de copyright asupra proiectului executat, drept care se urmeaza a fi transferat in urma acceptarii proiectului catre buyer. Posibilitate : se trezea buyer-ul cu un site facut dupa template de pe TM, asupra caruia avea copyright, in urma contractului RAC. TM avea si el copyright... Si ajungea buyer-ul tau sa se judece cu TM-ul, judecata pe care evident, urma sa o piarda, daca nu te baga pe tine la apa, chestie, zic eu, A' DRACU' de greu de facut peste oceane si doar cu contractul RAC ca si dovada. Chestie care nu cred ca i-ar fi convenit, nu?...

Nu afirm cum ca as fi un sfant la capitolul drepturi intelectuale... Dar cand e vb. de ceva ce pot fura sau pot crea, aleg creatia, chit ca dureaza mai mult. Iti ofera alta satisfactie, te ajuta sa iti imbunatatesti skill-urile, samd...

Oboseala imi afecteaza coerenta in exprimare... Dar sper ca e macar inteligibil post-ul...

#175
sneaker

sneaker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 04.04.2004
@bataglia, special pentru tine:  -_-

[ http://ic1.deviantart.com/fs9/i/2006/046/3/2/Copyism_by_howling.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#176
b_mihai10

b_mihai10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 11.04.2006
Daca vrei sa faci proiecte pe rac sau gaf trebuie sa ai flashu cu licenta? :confuzzled:

#177
unu

unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 05.11.2005

View Postb_mihai10, on Jul 25 2006, 12:33, said:

Daca vrei sa faci proiecte pe rac sau gaf trebuie sa ai flashu cu licenta? :confuzzled:

in mod normal, asa ar trebui.. din moment ce tu faci bani cu `flashu` :)

#178
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View Postunu, on Jul 25 2006, 15:00, said:

in mod normal, asa ar trebui.. din moment ce tu faci bani cu `flashu` :)

Dar nu te verifica nimeni. Asa ca, chiar daca nu ai licenta, e mai bine decat sa stai degeaba si sa astepti sa-ti pice licenta din cer

#179
b_mihai10

b_mihai10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 11.04.2006

View Postmiromulus, on Jul 25 2006, 16:10, said:

Dar nu te verifica nimeni. Asa ca, chiar daca nu ai licenta, e mai bine decat sa stai degeaba si sa astepti sa-ti pice licenta din cer
E bine, licenta e mult prea scumpa. Multumesc pentru raspunsuri!

#180
bataglia

bataglia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 20.10.2005

View Postsneaker, on Jul 22 2006, 20:09, said:

@bataglia, special pentru tine:  -_-

[ http://ic1.deviantart.com/fs9/i/2006/046/3/2/Copyism_by_howling.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Mai pune si tu odata imaginea, se pare ca s-a pierdut sau sters. Referitor la ce ai zis tu Mandachuva, ai perfecta dreptate, doar nu m-ai luat in serios cu ce am spus  :coolspeak:  

Ps: ms de sfat insa cunosc bine regulamentul si sistemul de pe RAC, trust me ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate