Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Homeopati, medici alternativi de care sa ne ferim :)

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#55
goldhelerua

goldhelerua

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.03.2019
Mai degraba suna a trezire spirituala , trec si eu prin asa ceva si cred ca suntem atacati energetic  ,cred ca avem nevoie de un ghid spiritual ceva ( pe care il intalnesti random nu unu care iti cere bani si isi face reclama peste tot , ma gandesc sa ma duc la un pustnic ceva) sau sa ignoram energia proasta a turmei chiar nu stiu caut si eu raspunsul ..cauta in tine cum sa te vindeci. La ce au comentat oamenii astia par a fi oi toti, nu isi folosesc intuitia.. E si depresie , ia niste suplimente si baga-te la sala, eu asa am facut (am facut sala 1.5 ani si m-am lasat de 6 luni ,am inceput sa ma simt foarte prost , acum dupa ce m-am reapucat de sala am performanta foarte slaba dar nu ma dau batut ,in timp ma refac) daca simti ca nu ai energie ia si un pre-workout , du-te la alergat prin natura cate putin nu trebuie neaparat la performanta pe care o aveai inainte ,ia-o incet .Gandeste pozitiv  incearca sa elimini gandurile negative. Am observat ca noi astia care facem 30 de ani suntem cei mai afectati de oboseala cronica. Ai grija de tine in continuare <3

#56
fastcojo

fastcojo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 12.05.2006

View Postgoldhelerua, on 19 martie 2019 - 14:22, said:

Am observat ca noi astia care facem 30 de ani suntem cei mai afectati de oboseala cronica.
Noi astia care suntem generatia parintilor vostri, credem ca parca v-ati nascut obositi!

Dar nu-i asa, pt ca :

Aveti timp sa mergeti in malluri, dar nu la vot.
Aveti timp sa trageti de fiare, dar nu sa greblati/sapati/cositi asa, ca divertisment, macar o data pe ani!
Aveti timp sa mergeti in excursii exotice sau la ski in tari "calde", dar nu puteti sa va vizitati macar o data pe an bunicii/parintii/fratii
Aveti timp sa va treziti pe la 10, dar nu aveti timp sa va culcati inainte de 1-2 noaptea.
Aveti timp sa stati pe net, dar nu sa cititi o carte.

Dar nu veti mai avea timp, caci nepotii nostri/copii vostri va vor imita la perfectie.Si atunci sa te tii distractie/oboseala!

Iar cand vor scrie si ei prin forumuri, nu vor mai fi delicati sa spuna de "oi", ci vor tranti direct boi, vaci, magari, berbeci, etc.

Ce mai, niste ramoliti.......

Edited by fastcojo, 22 March 2019 - 18:14.


#57
goldhelerua

goldhelerua

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.03.2019

View Postfastcojo, on 22 martie 2019 - 18:13, said:

Noi astia care suntem generatia parintilor vostri, credem ca parca v-ati nascut obositi!

Dar nu-i asa, pt ca :

Aveti timp sa mergeti in malluri, dar nu la vot.
Aveti timp sa trageti de fiare, dar nu sa greblati/sapati/cositi asa, ca divertisment, macar o data pe ani!
Aveti timp sa mergeti in excursii exotice sau la ski in tari "calde", dar nu puteti sa va vizitati macar o data pe an bunicii/parintii/fratii
Aveti timp sa va treziti pe la 10, dar nu aveti timp sa va culcati inainte de 1-2 noaptea.
Aveti timp sa stati pe net, dar nu sa cititi o carte.

Dar nu veti mai avea timp, caci nepotii nostri/copii vostri va vor imita la perfectie.Si atunci sa te tii distractie/oboseala!

Iar cand vor scrie si ei prin forumuri, nu vor mai fi delicati sa spuna de "oi", ci vor tranti direct boi, vaci, magari, berbeci, etc.

Ce mai, niste ramoliti.......


Lasa .. voi sa fiti sanatosi. Te-ai intrebat vreodata daca nu cumva e vina voastra ? Generatia jos Ceausescu (eu nu sunt cu m...e PSD pt ca imi dau seama ce e aia lovitra de stat ;)) ? Stiti sa judecati, dar nu judecati pe ce lume traiti si cum suntem atacati prin toate partile .Traim in Romania dar nu aveam o leguma romaneasca mancam toate cacaturile crescute in apa cu nutrienti. Daca ai avea ochii deschisi si ai vedea realitatea  te-ai imbolnavi de nervi ;) Dar voi vedeti realitatea la Ferma sau alte emisiuni de genu . Cand esti prost esti fericit si totul este bine (poti avea si 3 facultati dar nu asta indica nivelul de inteligenta ) .

#58
fastcojo

fastcojo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 12.05.2006

View Postgoldhelerua, on 22 martie 2019 - 19:24, said:

dar nu aveam o leguma romaneasca mancam toate cacaturile crescute in apa cu nutrienti.

Asa e:n-avem legume romanesti, pt ca taranul roman le umple cu azotati de le ia naiba si pe ele, si pe aia de le mananca.
Si da, asa este , sunt generatia jos ceausescu si din pacate sunt acum si generatia jos pezedeu, deoarece aia cu "muia" fie s-au pisat pe el de vot, fie s-au pisat pe ea de tara, si au emigrat.
Si nu, habar n-am despre ce ferme vorbesti.
In afara de Ferma Animalelor, scrisa pe vremea cand unii se jucau in tarana cu ce n-au, alta ferma nu stiu.Pentru ca trebuie sa am grija de familie, casa, gradina si bineinteles de corporatia la care muncesc, pt a plati darile care inca mai tin in viata statul roman, pt ca sa aiba altii timp sa-si dea cu parerea pe softpedia si aiurea despre "demitizarea exhaustiva si relational caduca " (vorba lui Toma Caragiu) a homeopatiei transformata in izvor de jigniri nascute din autosuficienta unora!

#59
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,113
  • Înscris: 04.02.2011
Păi dacă muncești la o corporație, muncești, nu trebuie să ai grijă de ea, asta e grija managementului și a acționarilor.

#60
Corl

Corl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 11.04.2006
Credeam ca spre 30 de ani iti mai trec iluminarea si grijile pentru atacurile energetice. Dar poate unii sunt mai speciali.

#61
goldhelerua

goldhelerua

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.03.2019

View PostCorl, on 26 martie 2019 - 15:06, said:

Credeam ca spre 30 de ani iti mai trec iluminarea si grijile pentru atacurile energetice. Dar poate unii sunt mai speciali.

homeopati sau sociopati ? ce sunteti voi de fapt ?

#62
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,083
  • Înscris: 09.01.2007
Sunt consumatori de ficat de rata in dilutie de 1:100000000000000000000.

View Postanaki, on 21 septembrie 2018 - 17:51, said:

Ce-ti povestesc acum este vazut de mine de mai multe ori ,acum multi ani:
Un unchi de-al mamei taia frecvent sub limba pe multi care se plangeau de oboseala ,galbinare(ce-o fi fost aia)
,o facea intrun mod primitiv cu cleste din ala de scos cuie tinea limba si cu o lama noua de otel cresta.
Culmea este  ca dupa aia se simteau bine,usurati.

E celebra taietura sub limba, alaturi de descantecul cu par de lup.
Urmeaza sa ne lasam sange ca in Evul Mediu.

#63
fastcojo

fastcojo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 12.05.2006

View Postbenis, on 26 martie 2019 - 12:05, said:

Păi dacă muncești la o corporație, muncești, nu trebuie să ai grijă de ea, asta e grija managementului și a acționarilor.
N-am gasit alta rima!

Pe de alta parte, grija managementului si a actionarilor e sa faca bani, cat mai multi, nicidecum s-o ingrijeasca!!

#64
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,083
  • Înscris: 09.01.2007
https://m.dcmedical....lor_611504.html

#65
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015
Mai, mie nu imi mai trece gripa desi am golit cutii de medicamente. Ziceti ca sa nu incerc si cu ficat de ala de rata?...

#66
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,083
  • Înscris: 09.01.2007
Ba da, dar cu portocale si vin rose.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate