Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

Caine paralizat membrul drept fata

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Clau552

Clau552

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.09.2018
Buna, am o cățelușa Schnauzer de 3 ani si acum 1 an a fost lovită de o mașină, nu tare, doar ca i-a distrus nervul de la membrul drept din fata, la os nu a avut nimic, i-am dat vitamine si creme însă fără niciun efect, am fost la veterinar cu ea si mi-s spus medicul ca nu are ce sa faca si ca doar sa astept, poate,poate isi revine însă nu a fost asa, nu stiti cumva ce as putea face sau daca exista tratamente sau se pot pune tije, si daca da unde avem astfel de clinici in tara? Pentru ca nu as vrea sa îi amputez piciorul. Tin sa precizez ca este la fel de la accident, nu s-a schimbat cu nimic însă nu pot sa o vad asa șchioapă, aleargă si se joaca cu alți câini la fel ca inainte doar ca nu mai suport sa o vad asa si desi nu se vede pe ea eu cred ca se chinuie, cu cat îmbătrînește mai mult cu atât îi va fi mai greu.
Astept păreri, multumesc!

Edited by Clau552, 11 September 2018 - 01:29.


#2
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,998
  • Înscris: 16.09.2014
Schimba veterinarul, mergi la mai multi pentru alte pareri si eventuale tratamente.

#3
irulan_corrino

irulan_corrino

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,405
  • Înscris: 20.01.2018
Ce tratament daca i a fost afectat nervul ? Ce tije ? Alea sunt pt oase, nu pt nervi.
N are de ce sa i amputeze piciorul, doar oamenilor cu paralizii lombare nu le taie nimeni picioarele.
Nu mai cheltui bani degeaba.
Ori te împaci cu situația ori iei alt câine.
Știai deja de când ți ai luat câine că va trăi mult mai puțin ca tine și că va trebui să suporți socul morții lui.
Nu s cinic sau inuman. Iubesc câinii, am câini de rasă, dar a trebuit să îngrop deja doi morți de bătrânețe. E ceva pe care ți l asumi când crești un câine :( .

#4
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018
Lasa catelu asa cum este, n-ai ce sa-i faci. Nu-l mai chinui cu alte tratamente, un nerv distrus, ramane distrus

#5
qawHaq1

qawHaq1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 14.03.2014
La trei ani e tanara, se pot face multe. Clinica facultatii de medicina veterinara din Bucuresti, daca-ti permiti, e cea mai competenta pentru a-ti propune solutii. Daca nu, cauta o alta clinica intr-un oras mare, mai apropiat de tine. Daca-ti iubesti cainele faci orice pentru el. "Iubitorii" astia care-ti propun sa-ti iei altul, ar trebui sa nu detina niciodata un caine. Succes.

#6
belisima

belisima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 31.05.2007
Cand catelul meu a fost lovit de o masina,am ajuns cu el la veterinar urgent,crezand ca il pierd.I-a facut acolo ceva injectii si mi-a spus doctorul sa ii dai Magne B6 daca vreau sa mai am caine.Exact cu aceste cuvinte.I-am luat o cutie cu 12 bucatisi i-am dat 1 pastila/zi,Si-a revenit repede si apoi,dupa vreo 10 ani a murit de batranete.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate