Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Schimbare nume router rds

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
adi888

adi888

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.09.2018
Mi-au instalat cei de la Rds un router si doresc sa-i schimb denumirea din DIGI-C53u in Internet este un Huawei si n uscrie in manual unde sa schimb DIGI-C53u cu alt nume.

#2
ogo

ogo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 07.03.2006
Intrebarea nu e clara.
Vrei sa schimbi numele router-ului sau numele SSID-ului (retelei wi-fi)? Tind spre a doua varianta => cauta ceva de genul SSID name in menu.

#3
Justin2345

Justin2345

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 17.03.2016
De cand pune Rds-ul SSID-ul DIGI-XXXX si ce model este? Eu nu am auzit de astfel de ssid mai are cineva? Daca aveti asa va rog sa ziceti modelul si providerul de internet.

#4
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
http://192.168.100.1
WLAN

Și de acolo te descurci.

#5
ogo

ogo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 07.03.2006
@Justin : de vreo 2 ani cel putin.

#6
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

 ogo, on 10 septembrie 2018 - 23:49, said:

Intrebarea nu e clara.
Vrei sa schimbi numele router-ului sau numele SSID-ului (retelei wi-fi)? Tind spre a doua varianta => cauta ceva de genul SSID name in menu.
Hai sa zicem ca ar vrea sa schimbe numele routerului.
In afara de a lua frumos o lama si un marker, cum si unde ar putea sa schimbe numele routerului???
Este evident ca numele retelei wireles = SSID.

 adi888, on 10 septembrie 2018 - 23:35, said:

Mi-au instalat cei de la Rds un router si doresc sa-i schimb denumirea din DIGI-C53u in Internet este un Huawei si n uscrie in manual unde sa schimb DIGI-C53u cu alt nume.
Intra pe pagina de comfigurare (192.168.......) si iei la rind toate meniuirile
Nu mai tin minte exact, dar sint doar vreo 10-15, nu sint 187765, deci nu dureaza 8 ore sa cauti
Unde iti apare Digi bla bla bla.... schimbi si pui ce vrei tu.

#7
ogo

ogo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 07.03.2006
Serios? Bineinteles ca se poate schimba numele. Hostname iti zice ceva? (nu trebuie sa fie FQDN ca sa nu ai iarasi dubii).
Dar, na, sunt si d-astia care nu stiu decat de brute force (gen lama, ranga, etc - d-astia asa ca tine; te-ai prins, da?)

#8
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Aici e vorba de un router rds.... chiar crezi ca se referea la altceva decit SSID, serios ?!
Da, habar am ce e ala hostname, da' e plin de altii si mai destepti, in ultimul timp, care se gindesc din prima la varianta cel mai putin posibila.
Citi crezi ca stiu pe aici ce e ala hostname si citi au nevoie sa-l schimbe ?!
Mai era un topic zilele trecute, nitel incilcit.... primele 7 raspunsuri criticau modeul de exprimare, desi se intelegea perfect problema.....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate