Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

plata salarii

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
Salut,
Am inteles ca, conform legii, orice munca prestata in luna in curs, trebuie platita in luna imediat urmatoare. Intrebarea mea este urmatoarea: sunt firme unde calculul orelor suplimentare si introducerea lor in aplicatia interna se face pana la o anumita data din luna curenta (daca vrei sa-ti intre pe urmatorul salariu), iar ce inregistrezi dupa, iti intra abia peste 2 salarii. Exemplu: prestez ceva dupa 20 sept, si acele ore intra abia pe salariul lunii octombrie (platit in noiembrie). Este normal?
Multumesc

#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostTalkabout, on 10 septembrie 2018 - 21:37, said:

Exemplu: prestez ceva dupa 20 sept, si acele ore intra abia pe salariul lunii octombrie (platit in noiembrie). Este normal?
Multumesc

Nu este normal. Toate orele suplimentare prestate in luna, intra in luna curenta de plata.

#3
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View PostTalkabout, on 10 septembrie 2018 - 21:37, said:

Salut,
Am inteles ca, conform legii, orice munca prestata in luna in curs, trebuie platita in luna imediat urmatoare. Intrebarea mea este urmatoarea: sunt firme unde calculul orelor suplimentare si introducerea lor in aplicatia interna se face pana la o anumita data din luna curenta (daca vrei sa-ti intre pe urmatorul salariu), iar ce inregistrezi dupa, iti intra abia peste 2 salarii. Exemplu: prestez ceva dupa 20 sept, si acele ore intra abia pe salariul lunii octombrie (platit in noiembrie). Este normal?
Multumesc
Nu, pe de alta parte daca faci scandal poate si sa nu-ti plateasca orele suplimentare si sa-ti dea zile libere luna urmatoare. Ce alegi?

Edited by ccdsah, 10 September 2018 - 21:59.


#4
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
Eu nu fac scandal pentru ca nu asta e ideea, ideea este sa se faca cf. cadrului legal.
Noua oricum ni le platesc si ne putem lua si liber in baza lor. Asa e regula interna. Inainte se plateau dublu (mai ales orele de noapte si weekend-urile), acum se platesc normal , + liber

Edited by Talkabout, 10 September 2018 - 22:30.


#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dacă salariul pe septembrie se plătește în 01 octombrie, e normal să exite un interval de câteva zile pe care salarizarea să nu le poată avea în vedere la calculul salariilor. Dacă se plătesc după 15 ale lunii, nu mai au nici o justificare pentru că pontajul se face în prima zi a lunii următoare.

#6
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
“Interval de cateva zile” adica aproape jumate de luna.. :)) tre sa ti planifici foarte bine activitatile extra, in primele 2 saptamani din luna mereu

Edited by Talkabout, 11 September 2018 - 08:29.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate