Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

The Nun (2018)

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu nu am vazut niciodata vreun horror la cinema. Motivul este simplu, unii ba vorbesc la telefon ori umbla in el si lumineaza aiurea sala, unii vorbesc/chicotesc, altii se foiesc etc. Iti distrage atentia. Si este de ajuns un singur astfel de moment ca sa te deconecteze si sa pierzi sirul concentrarii. Si uite asa se duce naiba tot farmecul.

Un horror bun ori un film mai aparte, prefer sa le vad acasa in liniste fara alte surse de distragere.

#20
RoD1

RoD1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 11.05.2008
Am vazut azi filmul, mi s-a parut chiar foarte bun, si nu-s multe filme care sa-mi placa.
Toata sala era speriata maxim si toti au parut foarte incantati de film la sfarsit.
In sala era chiar si Maria Obretin care a avut cateva aparatii in film.

#21
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
lool https://www.aliexpre...07-6b9bd3450115

#22
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
trecand peste faptul ca in Romania anilor 50 tovarasii lui Dej si armata rosii erau principala sperietoare si ca intr-o epoca in care cardinalii erau lasati sa moara  in puscarie o sinucidere la o manastire catolica ar fi fost pretext de inchidere a acelei manastiri, filmul s-a fasait pe la mijloc la scena ingroparii de viu a preotului. Aia era o scena de climax, dincolo de ea nu putea fi introdus un element mult mai horror. Practic au artat foarte mult de la inceput pentru a avea loc unde sa mai creasca. tensiunea dramatica si elementul horror. De acolo au inceput explicatiile, revelatiile si cautarea de solutii . Practic s-a transformat in thriller.
Si si  revelatiile sunt destul de amatoricesti.
Spoiler
Vizual mi-a placut

Edited by iulian_k, 28 September 2018 - 16:12.


#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cine are Netflix activat? Puteti verifica, va rog, daca exista filmul disponibil?

#24
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View PostMembruAnonim, on 09 septembrie 2018 - 19:24, said:

Asta este film bun de vazut acasa singur, noaptea.
Da si la casti pe intuneric....Posted Image

View PostMembruAnonim, on 21 octombrie 2018 - 06:49, said:

Cine are Netflix activat? Puteti verifica, va rog, daca exista filmul disponibil?
Nu este....

#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
A vazut careva filmul in modul neortodox? Imi puteti da,va rog, PM cu detalii? :)

#26
Cornel_P

Cornel_P

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 10.11.2018
deci trebuie sa vad Conjuring :)

#27
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
...si Annabelle... si Insidious...

Edited by zyppster, 11 November 2018 - 15:17.


#28
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014
Am vazut eu azi filmul --- are cateva momente bunicele, dar per toatal nu e cine stie ce.

#29
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,037
  • Înscris: 23.09.2005
Slab. Pacat de decoruri, putea sa iasa ceva mult mai bun.

#30
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Trebuiau sa vorbeasca romana, eu nu cred ca maicutele prin manastirile romanesti vorbesc in engleza. Puteau sa vorbeasca engleza cu maicuta venita de afara dar intre ele in nici un caz.

#31
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012

View Postgerbil, on 24 noiembrie 2018 - 16:12, said:

Trebuiau sa vorbeasca romana, eu nu cred ca maicutele prin manastirile romanesti vorbesc in engleza. Puteau sa vorbeasca engleza cu maicuta venita de afara dar intre ele in nici un caz.
Maicutele in manastirile  romano-catolice vorbesc maghiara sau germana mai des decat romana.

#32
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005

View Postiulian_k, on 25 noiembrie 2018 - 01:12, said:

Maicutele in manastirile  romano-catolice vorbesc maghiara sau germana mai des decat romana.

Ok dar in film au vorbit in engleza. Chiar si satenii vorbeau in engleza.

#33
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,490
  • Înscris: 30.10.2003
Se vorbeste engleza pentru ca e facut pentru americani. Ei aduc incasari. Si pe americani ii doare undeva ce limba sa vorbeste.
Daca nu e un prducator/regizor care sa tina mortis sa se vorbeasca o alta limba, nu se face. Si de ce ar face-o, daca costa timp si bani?

#34
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
lasa ca a jucat si o romanca in film (Maria Obretin) ca sa compenseze lipsa dialectului romanesc... am vazut atatea filme horror in care s-a vorbit romaneste si nu cred ca i-au impresionat asa mult pe 'muricani...

Au mai aparut si Ingrid Bisu, Manuela Ciucur dar pe Obretin o stiu din serialul Umbre si imediat mi-a sarit in ochi mutra ei familiara.

Edited by zyppster, 10 December 2018 - 15:37.


#35
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
preotul mexican care se deadea drept `murican a fost bomboana de pe coliva, mai mai ca ma bufnea rasul de cate ori il auzeam vorbind... jew know? (nu bat apropo la jews)

#36
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,559
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://i.postimg.cc/SsckTH0X/photo-2023-07-05-17-56-26d.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

The Nun II first image: returning conjuring universe star is surrounded by demonic nuns.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate