Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 

Am sters un joc... si s-a sters mai mult decat trebuia.

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
18 replies to this topic

#1
g0dafk

g0dafk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 10.11.2016
Bun, deci am dezinstalat Mass Effect Andromeda, si dupa ce s-a dezinstalat jocul, vad ca imi lipsesc si jumate din icoanele ce le aveam pe Desktop. Daca ar fi doar shortcut-uri n-ar fi problema, dar faza e ca aveam niste foldere in care avea chestii ce-mi trebuiesc si... s-au cam dus si alea. Pot face ceva? Nu-s nici in cos, nu stiu ce s-a intamplat.
Am avut jocul instalat pe Desktop... Oare s-a incurcat uninstaller-ul si a sters cam tot ce-a gasit pe Desktop pentru ca era jocul acolo?
Culmea ca n-a sters folderele cu totul. Am gasit un folder gol ( in care inainte era ceva ) intr-un alt folder. Posted Image

Edited by g0dafk, 08 September 2018 - 22:50.


#2
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,974
  • Înscris: 18.09.2008
Jocul era original?

#3
omri

omri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 22.08.2018
Era jocul original cumparat?
Daca da, trebuie sa raportezi problema asta celor de la EA/suportul Origin si vezi cu ce te pot ajuta.  



Daca nu e cumparat, atunci clar e de la un virus.

Nu exista inca un   program  care sa-ti recupereze fisierele pierdute in totalitate , ori majoritatea costa enorm.

Edited by omri, 08 September 2018 - 22:53.


#4
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018
Jocul instalat pe desktop ? hmm...nu prea cred
Incearca asa : restart , apasa f8 si incearca un windows repair/system restore to an earlier point . Posted Image
dar oricum slabe sanse sa recuperezi ceva

Edited by CostyNn96, 08 September 2018 - 22:55.


#5
g0dafk

g0dafk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 10.11.2016
Nu era original.
@CostyNn96, banuiesc ca trebuie sa am system restore activat ca sa functioneze asta, nu? Eu il am dezactivat...

#6
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,606
  • Înscris: 07.02.2003
Nu ai ce face.
Ce s-o fi intamplat... uninstallerul a confundat fisiere si le-a ras sau sistemul a primit niste comenzi si nu le-a executat corect.
Vezi ca exista pachete de jocuri care sunt distribuite de un anume brand si daca uninstalezi ala iti poate scoate toate produsele brandului daca nu esti atent la setari...

Edited by andreic, 08 September 2018 - 23:02.


#7
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Sunt programe de recuperat, unele gratis. Important este să folosești unul cât mai repede. Cel mai bun folosit de mine a fost http://www.recovermyfiles.com (nu e gratis).

#8
omri

omri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 22.08.2018

View Postg0dafk, on 08 septembrie 2018 - 22:59, said:

Nu era original.
Pai in cazul asta ti-ai bulit PC-ul cu buna stiinta.
Daca locuiai in  Germania iti  mai luai si o amenda de la furnizor pentru descarcat ilegal fiindca ai   anuntat aici, iar in Franta iti oprea imediat internetul dupa vreo trei atentionari.
E poate una dintre putinele  ocazii  in care ar trebui sa spui ca ai noroc ca te-ai nascut in Romania  asa plina de defecte cum e, unica tara in care cetatenii fura in mod egal cu politicienii. Posted Image

Edited by omri, 08 September 2018 - 23:27.


#9
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,606
  • Înscris: 07.02.2003
Iar daca era in Filnanda se inscria in partidul piratilor si avea ISP care nu comenteaza :)

#10
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View Postg0dafk, on 08 septembrie 2018 - 22:39, said:

Bun, deci am dezinstalat Mass Effect Andromeda, si dupa ce s-a dezinstalat jocul, vad ca imi lipsesc si jumate din icoanele ce le aveam pe Desktop. Daca ar fi doar shortcut-uri n-ar fi problema, dar faza e ca aveam niste foldere in care avea chestii ce-mi trebuiesc si... s-au cam dus si alea. Pot face ceva? Nu-s nici in cos, nu stiu ce s-a intamplat.
Am avut jocul instalat pe Desktop... Oare s-a incurcat uninstaller-ul si a sters cam tot ce-a gasit pe Desktop pentru ca era jocul acolo?
Culmea ca n-a sters folderele cu totul. Am gasit un folder gol ( in care inainte era ceva ) intr-un alt folder. Posted Image
Si nu ai backup? Refa sistemul din backupul saptamnal.

#11
omri

omri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 22.08.2018

View Postandreic, on 08 septembrie 2018 - 23:12, said:

Iar daca era in Filnanda se inscria in partidul piratilor si avea ISP care nu comenteaza Posted Image
In Finlanda au fost doar doi europarlamentari alesi  in 2009, acum nu mai e decat unul singur de la partidul piratilor din Germania.

Cu  un singur loc  in parlamentul european  nu faci mare branza.
Poate nici in Cehia la nivel local unde sunt vreo 22 parlamentari nu ar avea mare relevanta spre deosebire de partidele verzi sau partidele feministe.  
Pirate Party - Wikipedia

In Islanda au scazut de la 10 la 6 parlamentari  la ultimele alegeri.
Semn ca  in UE nu sunt doriti piratii in politica .

Edited by omri, 08 September 2018 - 23:32.


#12
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Eu zic sa inchidem acest topic,Softpedia nu incurajeaza pirateria,scrie foarte clar in reguli.

#13
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postg0dafk, on 08 septembrie 2018 - 22:39, said:

Bun, deci am dezinstalat Mass Effect Andromeda, si dupa ce s-a dezinstalat jocul, vad ca imi lipsesc si jumate din icoanele ce le aveam pe Desktop. Daca ar fi doar shortcut-uri n-ar fi problema, dar faza e ca aveam niste foldere in care avea chestii ce-mi trebuiesc si... s-au cam dus si alea. Pot face ceva? Nu-s nici in cos, nu stiu ce s-a intamplat.
Am avut jocul instalat pe Desktop... Oare s-a incurcat uninstaller-ul si a sters cam tot ce-a gasit pe Desktop pentru ca era jocul acolo?
Culmea ca n-a sters folderele cu totul. Am gasit un folder gol ( in care inainte era ceva ) intr-un alt folder. Posted Image
Ce uninstaller ai folosit? cumva Revo Uninstaller?

#14
g0dafk

g0dafk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 10.11.2016
Nu, ala din Windows.

#15
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,606
  • Înscris: 07.02.2003

View Postomri, on 08 septembrie 2018 - 23:16, said:

In Finlanda au fost doar doi europarlamentari alesi  in 2009, acum nu mai e decat unul singur de la partidul piratilor din Germania.
La peste 500k cat e populatia UE, este foarte bine, dar hai sa lasam asta. Termina cu ipocrizia.

#16
omri

omri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 22.08.2018

View Poststlk, on 08 septembrie 2018 - 23:25, said:

Ce uninstaller ai folosit? cumva Revo Uninstaller?
Nu-i buna versiunea demo  fiindca  recupereaza  partial sau deloc. Trebuie sa-l cumperi.  
Pierdusem si eu  niste cursuri si eseuri  bagate intr-un  stick  in anii de studentie dupa ce m-a pus naiba sa-l bag in calculatoarele din sala de lectura care  mai toate erau virusate.  
Mai eram si in pragul sesiunii.

Edited by omri, 09 September 2018 - 00:45.


#17
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,606
  • Înscris: 07.02.2003
Mai e Recuva care e gratuit (ca orice chestie buna Posted Image) insa nu cred ca se pune problema unei recuperari, acolo a fost o eroare mai serioasa sau o neatentie ce nu cred ca mai poate fi recuperata.

Edited by andreic, 09 September 2018 - 06:10.


#18
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Postandreic, on 09 septembrie 2018 - 06:10, said:

care e gratuit (ca orice chestie buna Posted Image)
Am niste gunoaie menajere. Gratuite. Te bagi? Sunt chestii bune, pentru ca sunt gratuite!  Top quality!

-------

Initiatorule, de unde Alfa si Omega sa stie globu' de cristal ce rahat ai facut tu sau ce rahat a facut jocul ala "luat pe sub mana, din surse oficiale si nu prea" la dezinstalare?

Edited by dexterash, 09 September 2018 - 07:10.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate