Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Kidding (2018-?), cu Jim Carrey

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
raftulcufilme

raftulcufilme

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.09.2018
Platforma de streaming online HBO GO, principalul concurent din domeniu pentru Netflix pe piața din România, anunță o nouă premieră pentru țara noastră, serialul american de comedie Kidding, cu actorul Jim Carrey în rolul principal. Cunoscutul actor din Statele Unite joacă rolul lui Jeff Pickles, iar postul Showtime anunță că primul sezon va avea un total de 10 episoade, fiecare de câte 30 de minute.

Reprezentanții HBO pentru România anunță că primul episod din Kidding este deja online pe platforma de streaming online HBO GO încă de pe 31 august 2018, urmând ca cel de-al doilea episod să fie adăugat pe 9 septembrie 2018.

INFOS: https://www.raftulcu...-go-jim-carrey/

Attached Files



#2
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
În afară de spam la site ne spui și nouă ceva de serial sau ... ?

#3
raftulcufilme

raftulcufilme

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.09.2018
Nu e cu intenție de spam, linkul e pentru mai multe detalii despre serial. Anyway, redau comunicatul HBO mai jos:

Quote

Showtime a lansat primul episod din Kidding. Noul serial poate fi urmărit pe HBO GO. Laureatul cu Globul de Aur, Jim Carrey, este protagonistul noului serial de comedie Showtime Kidding/Glumeam!. Pentru noua producție Jim Carrey face din nou echipă cu laureatul cu Oscar, Michel Gondry (Eternal Sunshine of the Spotless Mind). Personajul principal al serialui Kidding este Jeff, adică Domnul Pickles (Carrey), realizator al unor emisiuni pentru copii foarte populare, un munte de bunătate, înțelepciune și inspirație pentru cei care au crescut cu personajul său. Dar când începe să aibă mari probleme în familie, Jeff descoperă că nicio poveste nu-l va ajuta să treacă prin criza care avansează mai rapid decât poate  suporta.

Rezultatul: un om bun într-o lume dură își pierde încet, încet mințile, într-un mod deopotrivă amuzant și sfâșietor. În serial mai joacă nominalizatul la Oscar®, Emmy® și Globul de Aur Frank Langella (Frost/Nixon), Judy Greer (Married), nominalizata la Oscar, Emmy și Globul de Aur Catherine Keener (Show Me A Hero, Get Out), Cole Allen și Juliet Morris. De-a lungul sezonului, Jeff începe să se răzvrătească împotriva limitărilor emisiunii sale, „Mr. Pickles’ Puppet Time”, și a producătorului său executiv, Seb (Langella). Seb se teme că problemele psihice ale lui Jeff le-ar putea distruge imperiul comercial pe care l-au construit și, prin urmare, începe să pregătească ieșirea lui Jdin peisaj. Între timp, Deirdre (Keener), principala creatoare de marionete, are propriile ei probleme personale și profesionale. Greer este fosta soție a lui Jeff, iar fiul lor e jucat de Cole Allen. În alte roluri apar Justin Kirk (Weeds), Ginger Gonzaga (I’m Dying Up Here) și Tara Lipinski.

Kidding a fost creat de și îl are producător executiv pe Dave Holstein (Weeds, Raising Hope), care a scris și episodul pilot și coordonează întregul serial. Producătorii executivi ai serialului sunt Gondry - care a și regizat câteva episoade, Carrey, Michael Aguilar (I’m Dying Up Here), Roberto Benabib (Weeds), Raffi Adlan (The Green Hornet), nominalizatul la Emmy, Jason Bateman (Arrested Development) și Jim Garavente (Bad Words). Primul episod din KIDDING (10 episoade, a câte 30 de minute) este deja disponibil pe HBO GO, iar al doilea episod va avea premiera pe 9 septembrie.


#4
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Un actor prost si penibil nu va fii admirat decat de cei de teapa lui !

#5
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,858
  • Înscris: 25.01.2002
daca Jim Carrey e un actor prost, ce parere ai de filmele "Eternal Sunshine of the Spotless Mind" sau "The Truman Show"?
sau tu ai vazut doar masca, gogomanu', ace ventura si tipu' de la cablu?

#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,957
  • Înscris: 18.12.2007
Probabil ca il depasesc :)

#7
PCD

PCD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 09.09.2010
Am văzut primul episod pe HBO GO și e okey. Jim Carrey pare să treacă printr-o stare de depresie.

#8
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,957
  • Înscris: 18.12.2007
E depresiv de multa vreme, a si spus asta public. Sper sa nu ajunga precum Robin Williams.

#9
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006

View PostBaxon, on 09 septembrie 2018 - 00:01, said:

Un actor prost si penibil nu va fii admirat decat de cei de teapa lui !
Cel putin 50% din afirmatia ta este gresita.

#10
PCD

PCD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 09.09.2010

View PostBaxon, on 09 septembrie 2018 - 00:01, said:

Un actor prost si penibil nu va fii admirat decat de cei de teapa lui !

Nu prea sunt de acord. Jim Carrey are destule filme foarte bune. Vezi Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004).

#11
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Jim Carrey e un actor bun atunci cand vrea.

Judy Greer are un chirurg estetician bun de tot, incat nici nu am recunoscut-o. Daca va uitati pe imdb la poza de profil parca e alta femeie. La corp no comment, are 18 ani.

Asta cred ca e primul film/serial in care joaca Catherine Keener si am si reusit sa-l urmaresc pana la final. Bravo ei.

Serialul asta mi-a amintit de Go On cu Matthew Perry, un alt personaj principal depresiv, dar cu ceva mai multa comedie.

Eu nu-mi prea pierd vremea cu drame, dar m-a interesat evolutia lui Jim Carrey mai ales de cand a intrat pe fir Ginger Gonzaga.

Imi place pseudofilozofia, desi jumatate din replici erau aleatorii si subiectul face imposibil sa ma identific sau sa inteleg mai profund personajul. Totusi am vrut sa-i dau o nota mare deoarece pana cu 5 secunde inainte de final a parut sa aiba o directie bine definita la al carei final am fost convins ca s-a ajuns intr-un mod satisfacator.

Nu am inteles de ce acel final, se pare ca am ratat ideea serialului. Daca as putea, mi-as sterge din memorie acel moment, ca sa nu simt ca am pierdut vremea urmarind astea 10 episoade.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate