Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Vitaminele sintetice, o pacaleala?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006

 JurasikMan, on 08 septembrie 2018 - 23:40, said:

... Eu am experimentat pe mine aceste efecte. In tinerete am luat niste suplimente ...
Aaaaa, inca unul care e cercetator si subiect unic al propriului studiu.
Metoda stiintifica, zeci de mii de cercetatori si mii de studii sunt rahat cu perje. Il avem pe dom' Profesor care lua niste suplimente in tinerete si el stie cel mai bine.

 JurasikMan, on 08 septembrie 2018 - 23:40, said:

...
Se obtine masa musculara mare si mancand doar grasime
...
Serios?! Nobel!

 JurasikMan, on 08 septembrie 2018 - 23:40, said:

...
Un edit : nu cunosc nici un medic care ia vitamine sau care da copiilor lui vitamine sub forma de pastile .
Nu e nevoie sa ne scrii ca e edit. Si mai bine corectai alte tampenii pe care le-ai scris.
Eu cunosc 3 medici care dau vitamine copiilor cand au nevoie. Sic!

#20
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017
Apropo, era un forum de culturism acum mai multa vreme unde se propaga ideea asta ..ca fructele, legumele crescute acum artificial nu mai au aceleasi cantitati de vitamine si minerale ca pe vremea bunicului. Si tot ei veneau si cu solutia, sub forma de pastile...nu orice fel de pastile cum sunt cele slab dozate de la farmacie, avem noi altele mai bune mega-ultra concentrate :)

Eu daca iau un produs slab concentrat de vitamine &minerale gen daily formula sau eurovita multiminerale nu simt absolut nimic de la el ... mai de curand in primavara (am mai scris pe aici) am luat o cutie de animal pak powder (foarte puternice) in goana dupa masa musculara, rezultatul a fost ca dupa mai multe administrari m-am intoxicat cumva de la el ...transpiram mult, mi-a taiat forta, ma simteam rau, ma sufocam etc asa ca am aruncat cutia si am renuntat sa mai incerc altceva
sunt multe warninguri pe site-uri medicale americane, ca vitaminele si mineralele luate in exces fac mai mult rau decat bine
cu alimente de calitate si diversitate mare plus un raport optim intre cele de origine animala si cele vegetale n-ar trebui sa fie nevoie de suplimentare
poate la sporturi de genul maratoanelor da, pentru ca acolo corpul scoate mineralele si din oase, din cauza asta nici nu e un sport pentru sanatate asta..ci mai degraba o autodistrugere

#21
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
S-a scris si pe-aci despre continutul nutritiv al alimentelor de acum vs. celor din trecut. Am indicat atunci un studiu; exista variabilitate dar nu dramatica iar unele alimente de acum sunt mai valoroase nutritiv decat cele din trecut.

Pai nu ai ce sa simti daca iei vitamine si de fapt nu ai nevoie de ele - nu ai o carenta a carei rezolvare ai simti-o in starea generala.
Bineinteles, hipervitaminoza este o problema serioasa.

Edited by EXIT, 09 September 2018 - 00:21.


#22
muc_cel_mic

muc_cel_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 15.04.2008
@JurasikMan mananci paine?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate