Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Taxa reconfigurare retea.. Teapa sau fidelizare de 10 ani

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postdanb1961, on 08 septembrie 2018 - 13:15, said:

Schimbat abonament internet 100m la 300m. Duduia rds comunicat ca platesc doar 0,15 ron/luna in plus prelungire contract pe 1an fara alte obligatii. Pe factura  apare insa  o taxa de reconfigurare 100 ron. 100 ron o fi fidelizarea,. intrucat in  septembrie sarbatoresc 10 ani de contract cu rds. In fapt trecerea 100 300 este taxata?

ANPC pentru taxe abuzive in contractele cu consumatorii cu perioada contractuala minima. Daca tot asi semnat contract pe 12 luni, conectarea trebuia sa fie gratuita.

Trimite-i totusi un mesaj pe privat si lui @catalinman, poate stie lucruri pe care noi nu le stim.. respectiv de cand s-a apucat Digi de colectat taxe abuzive la contractele noi.

Edited by rosix, 08 September 2018 - 16:03.


#20
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Taxa aia e de ani de zile acolo. Acum e brusc abuziva daca nu e cu discount 100%? Deja au inceput aberatiile pe aici...

#21
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
unii habar n-aveti ce vorbiti...

si eu am facut trecerea, la FB1000 la FB300. aia in casierie mi-a zis clar: platiti 100 lei taxa de
reconfigurare si nu aveti perioada minima contractuala sau prelungiti pe un an si nu va costa
nimic. bine pisi, da-i acolo pe un an ca mi se brehane. verificat hartie, semnat act aditional, p-aci
ti-e usa. n-am platit nimic, aparea pe factura cu discount. n-am cum sa va arat, ca am facut acum
>6 luni modificarea aia si in digicare apar doar facturile pentru ultimele 6 luni. atunci va potoleati.

in alta ordine de idei: ba nene, care-i problema cu (unii din) voi? v-a lovit comoditatea de n-ati mai
putut sau cum? "am modificat telefonic, am cerut prin telefon rezilierea, am sesizat X rahat telefonic".
baaaaaaaaaaaaa!!!!! trezirea!! cum ei se acopera de hartii, voi de ce plm n-o faceti? ok, daca tot e
lenea sky is the limit, macar un mail ba! totul in scris, ca sa puteti rupe capete apoi, daca e problema
de ceva! cum ei se acopera de hartii, voi de ce nu o faceti, ca sa va stiti c*ru' la adapost? la fel de
acoperiti sunt si inregistrand convorbirea, insa inregistrarea voastra (daca o faceti) are valoare zero.
oriunde va duceti cu ea!!! de ce? c-asa-i in tenis si pentru ca Romania, nu va mai invatati minte...

zilnic aud povesti de genu', iar marea fraierilor majoritate nu pot demonstra in scris ca au dreptate, ca
asa li s-a zis/promis. si atunci ia dreptate pe paine, ca n-are nici dracu' ce-ti mai face. urlu de ani buni
pe chestiile astea p-aci, da' al dracu' daca baga vreunu la cap...

@initiator: conform legii ai dreptul sa primesti o copie a contractului/actului aditional pe suport durabil.
adica hartie, mail, cd, naiba mai stie ce o fi durabil. si ai tot dreptul sa o ceri!!! nu o primesti, urgent ii
notifici ca vrei inapoi la ce aveai, mai exact in 14 zile de la modificare, ca sa fii si mai acoperit. daca nu,
doar ANPC-ul poate te mai scoate din rahat, mergand pe treaba cu neprimirea in scris a ofertei. baga mare.

Edited by dygey, 08 September 2018 - 18:58.


#22
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,747
  • Înscris: 10.05.2008
catgoric nu s-a bifat in sistem prelungirea perioadei contractuale
se rezolva cu telefon/reclamatie
lasati opcul sa se ocupe de altele ca au si aia destule pe cap

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate