Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Nu am sunet in Windows 7 - fost "Ajutor"

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Gabi132

Gabi132

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.09.2018
Salut , astazi am intrat pe calculator si mam dus pe google si am intrat pe youtube sa ascult muzica si nu se auzea , am scos castile din pc si le-am bagat iar dar nu a mers, dupa vad la iconita din dreapta la sunet ca avea un x , am descarcat drivere de la realtek si tot nu a mers , nustiu ce sa fac, nu prea vreau sa imi instalez windowsul pt ca nu am windows descarcat si nustiu ce windows sa bag si pe ce bit, nustiu cum sa re[ar problema va rog mult , am incercat si cu cip 3 d si tot degeaba , ajutor pls

Cand dau pe iconita cu sunet imi da dedectin problem , se incarca , dupa dau apply fix , si dupa imi scrie           amd high definition audio device has a driver problem

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,224
  • Înscris: 13.03.2017

 Gabi132, on 07 septembrie 2018 - 17:10, said:

..., nu prea vreau sa imi instalez windowsul pt ca nu am windows descarcat ...

Adica ? Posted Image

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,001
  • Înscris: 07.11.2006

 Gabi132, on 07 septembrie 2018 - 17:10, said:

dupa vad la iconita din dreapta la sunet ca avea un x , am descarcat drivere de la realtek si tot nu a mers , nustiu ce sa fac, nu prea vreau sa imi instalez windowsul pt ca nu am windows descarcat si nustiu ce windows sa bag si pe ce bit, nustiu cum sa re[ar problema va rog mult , am incercat si cu cip 3 d si tot degeaba , ajutor pls

Coerenta in exprimare:egal cu zero

#4
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

Coerenta in exprimare:egal cu zero

Il iertam. Toti am fost in situatia lui cand eram mici... pe la vreo 7-8 anca, chiar 10 ani. Mno, acum de la 5 ani deja trebuie sa stim deja chestiile astea, altii se descurca si la 2 ani sa puna windowsul, la cateva luni deja se joaca cu Mouse-ul deci invata repede deja cand se duce la scoala va sti perfect si Limba Romana si Engleza, un mic genius. doar sa nu fie Bad.

Edited by hwplanet, 07 September 2018 - 17:27.


#5
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Nu stie pe cati biti ii trebuie Windows, cred ca se refera de 32 sau de 64 de biti .Nu ar reinstala windowsul din nou din cauza asta .E un copil,  care va pricepeti ajutati-l .
Eu sunt la fel de paralel ca si el la asta,  ca l-as ajuta eu .
Invatati-l ce sa faca .Pare o problema de drivere de sunet .

#6
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

Nu stie pe cati biti ii trebuie Windows, cred ca se refera de 32 sau de 64 de biti .Nu ar reinstala windowsul din nou din cauza asta .E un copil,  care va pricepeti ajutati-l .
Eu sunt la fel de paralel ca si el la asta,  ca l-as ajuta eu .
Invatati-l ce sa faca .Pare o problema de drivere de sunet .

Driverul poate nu este compatibil cu Windowsul / sau nu sunt Driverele pentru acel PC de pe Site-ul oficial, astea ar fi unele din motive zic eu.

#7
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Da, omul scrie destul de nasol, dar se intelege foarte bine.
Da, nu are windows descarcat - oficial si legal de la microsoft, wtf aveti problema si cu asta ?
Da, probabil nu vom avea nici un succes in a incerca el solutiile prezentate de noi, da' asta e.

Deci, solutia 1: verifica in BIOS sa nu fie dezactivata placa de sunet. Slabe sanse sa fie asta, da' nu strica.
Solutia 2: da inapoi citeva zile folosind System Restore.
Daca nu stii, gasesti explicatii in manual placa de baza si/sau pe google pentru fiecare chestie.

#8
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017
Vezi aici câțiva pași :

(https://answers.micr...4b-f494aa34b345)

Dacă nu reușești nici așa instalează iObit Driver Booster - soft-ul ăsta îți va găsi driverele în caz că nu reușești să le găsești online sau dacă nu le ai pe CD.

#9
sanyi_2005

sanyi_2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 25.12.2007
Instaleaza driverele  de aici

https://drp.su/en

#10
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
"am descarcat drivere de la realtek si tot nu a mers ,"
"amd high definition audio device has a driver problem"
Cauta driverele de la "amd high definition audio device", ca nu e ca la ciorba ca o faci din orice.

#11
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Solutia 4: spune excat modelul placii de baza.
Daca nu-l stii, descarca CPU-Z si vezi la Motherboard.
Spune exact versiunea de windows.
Daca nu stii > mergi in control panel > system > spune si daca este 32 sau 64 bits

#12
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
dezinstalezi driverul si folosesti 3dp, bagi driverul care iti zice acolo :)....ce versiune de windows ai? x32 (86) sau x64 ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate