Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

ingrijorare maxima

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#1
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Astazi am venit langa bucuresti , in pantelimon, cu tatal meu cu masina. Si pe drum cred ca deja am incalcat vreo 2-3 reguli de circulatie, pentru ca tatal meu , care conduce, este la 62 de ani deja , este batran , nu tine minte si chiar si asa de fel era neatent si grabit. Si dintr-o data realizez cu ingrijorare cat de grava e situatia mea: eu bolnav de skizo , nu tin minte nimic , incapabil sa ma ajut , tatal meu batran si incapatanat face greseli care ne vor costa, oare ce se va alege de mine , cum ma voi intretine acum , pai daca asa merge cu masina din 2-3 amenzi ajungem datori pe viata, eu de unde as putea plati boacanele de acum si cele viitoare pentru ca tatal meu incapatanat cum spuneam ,sigur va mai face boacane? Si fiindca nu pot sa ma intretin cine va avea grija de mine pentru ca asa cum ziceam e batran si mi-e sa nu.pateasca ceva? Rudele au toate familii si copii, eu dependent de tatal meu m-am invatat asa dar chiar si cand imi dau seama ca el greseste tot ascultator si docil sunt fata de el, cred ca mi s-a inoculat starea asta? Sunt maxim de ingrijorat si speriat si nu stiu ce sa fac!!!!! Am nevoie de niste sfaturi!!!!

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Îți iei un job.
Ce zici de asta ?

#3
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,920
  • Înscris: 18.12.2007
Omul are probleme psihologice si tu il pui sa isi ia job?

#4
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Vinde-i masina si scapati si de cheltuielile cu impozit RCA , revizii , anvelope etc !!!

#5
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 waterman, on 07 septembrie 2018 - 13:29, said:

Îți iei un job.
Ce zici de asta ?
Sclavie la patron roman? No way!

#6
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,501
  • Înscris: 22.12.2015
Iti iei o pensie de handicap, soacra mea e psiholog si a avut recent clienta o fata de 28 de  ani care e schizofrena si primeste de la statul roman pensie mai mare decat multi pensionari care au trudit din greu prin uzine & intrepriinderi (undeva la 740 de lei, fara ca sa fi muncit o zi in viata ei).

Edited by doxan, 07 September 2018 - 13:39.


#7
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
Orice sofer care traverseaza Bucurestiul de la un capat la altul (sau macar un drum normal, nu pan' la paine) incalca cel putin 3 reguli de circulatie. Si ma refer la aia corecti sau care tind spre asa ceva.
Acum, daca v-a pus viata in pericol, o sugestie ar fi sa evitati pe cat posibil sa mai mergeti cu masina. Tu stii cel mai bine cum se poate asta: ascunzi permisul, strici masina.

#8
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003

 doxan, on 07 septembrie 2018 - 13:34, said:

si sa dai spaga la medicii de la Comisile de Expertiza in Munca din cadrul DGASPS-urilor, eu zic ca merita totusi.
Posted Image

#9
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,986
  • Înscris: 14.03.2013

 YourFan, on 07 septembrie 2018 - 13:33, said:

Sclavie la patron roman? No way!
Va recunoasteti intre voi sau cum faceti?

#10
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

 karax, on 07 septembrie 2018 - 13:24, said:

....Si pe drum cred ca deja am incalcat vreo 2-3 reguli de circulatie....
doar atatea ai vazut? inseamna ca a mers excelent...
in Romania media e cam de 2 la fiecare intersectie...

@victoras
hai curaj si iei in lume pe picioarele tale.

Edited by arg, 07 September 2018 - 13:41.


#11
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,565
  • Înscris: 10.01.2012
Una câte una trebuie asigurate condițiile ca să fii pe picioarele tale. Adică trebuie făcută o listă, iar prima cerință este renunțarea la medicamente.
Atenție mare că nu sunt doar năpârcile în halat alb, este o întreagă șleahtă de zombie spălați pe creier care îți servesc informații cretine la tot pasul.

#12
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 Baxon, on 07 septembrie 2018 - 13:32, said:

Vinde-i masina si scapati si de cheltuielile cu impozit RCA , revizii , anvelope etc !!!
1 ca nu pot ca momentan eu sunt dependent de el nu invers, si
2 daca ar fi numai masina ar fi bine insa si eu si el suntem uituci ,eu de la boala , el de felul lui si este si incapatanat, si mi- frica si cu apa uitata sau aragaz sau whatever altceva. Deci sunt ingrijorat.

#13
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 AlexEn, on 07 septembrie 2018 - 13:31, said:

Omul are probleme psihologice si tu il pui sa isi ia job?
Hai lasa ca gaseste el un job usor, femeie/barbat de servici, intretinere spatii verzi, poate si maturator chiar si la spalatorie auto Posted Image pe astea cred ca le poate face.
Sau te poti insura cu o baba bogata care vrea gagiu tanar Posted Image ceva asemanator cum se insoara mosii bogati cu gagici tinere Posted Image

Edited by diegodanny, 07 September 2018 - 13:53.


#14
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 sorin147, on 07 septembrie 2018 - 13:36, said:

Orice sofer care traverseaza Bucurestiul de la un capat la altul (sau macar un drum normal, nu pan' la paine) incalca cel putin 3 reguli de circulatie. Si ma refer la aia corecti sau care tind spre asa ceva.
Acum, daca v-a pus viata in pericol, o sugestie ar fi sa evitati pe cat posibil sa mai mergeti cu masina. Tu stii cel mai bine cum se poate asta: ascunzi permisul, strici masina.
Pai cel putin 4-5 soferi care au incalcat regulile i-am vazut. Still , datorita injectiilor eu sunt si panicos. Ce sa fac , pentru ca zilnic eu stau practic cu frica pentru orice nimic si mai ales cand e vorba de ceva mai serios nitel?

#15
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003

 karax, on 07 septembrie 2018 - 13:24, said:

Am nevoie de niste sfaturi!!!!
Ai primit sfaturi de ani de zile incoace. Nu se prind de tine si pace.

#16
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,501
  • Înscris: 22.12.2015
Nu erai dumneata cu inventiile ? Pareai un flacau destept, cu mult potential.

Edited by doxan, 07 September 2018 - 13:55.


#17
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

 NelsonMandela, on 07 septembrie 2018 - 13:44, said:

Una câte una trebuie asigurate condițiile ca să fii pe picioarele tale. Adică trebuie făcută o listă, iar prima cerință este renunțarea la medicamente.
Atenție mare că nu sunt doar năpârcile în halat alb, este o întreagă șleahtă de zombie spălați pe creier care îți servesc informații cretine la tot pasul.
Sper ca esti troll.
In caz contrar, imi pare rau pentru tine si pentru cei care chiar iau in serios ce ai scris.


 karax, on 07 septembrie 2018 - 13:24, said:

Astazi am venit langa bucuresti , in pantelimon, cu tatal meu cu masina. Si pe drum cred ca deja am incalcat vreo 2-3 reguli de circulatie, pentru ca tatal meu , care conduce, este la 62 de ani deja , este batran , nu tine minte si chiar si asa de fel era neatent si grabit. Si dintr-o data realizez cu ingrijorare cat de grava e situatia mea: eu bolnav de skizo , nu tin minte nimic , incapabil sa ma ajut , tatal meu batran si incapatanat face greseli care ne vor costa, oare ce se va alege de mine , cum ma voi intretine acum , pai daca asa merge cu masina din 2-3 amenzi ajungem datori pe viata, eu de unde as putea plati boacanele de acum si cele viitoare pentru ca tatal meu incapatanat cum spuneam ,sigur va mai face boacane? Si fiindca nu pot sa ma intretin cine va avea grija de mine pentru ca asa cum ziceam e batran si mi-e sa nu.pateasca ceva? Rudele au toate familii si copii, eu dependent de tatal meu m-am invatat asa dar chiar si cand imi dau seama ca el greseste tot ascultator si docil sunt fata de el, cred ca mi s-a inoculat starea asta? Sunt maxim de ingrijorat si speriat si nu stiu ce sa fac!!!!! Am nevoie de niste sfaturi!!!!
Daca nu suferi de o forma grava de schizofrenie, sau daca medicatia iti tine sub control problema psihica, cred ca te poti angaja. Stiu caz din orasul in care locuiesc, tipul e ok cand isi ia medicamentele si lucreaza la o firma de arhitectura.

Edited by Hider141, 07 September 2018 - 13:58.


#18
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Attached File  michiimaus.png   177.93K   20 downloads

Quote

Am nevoie de niste sfaturi!!!!

Revino-ți !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate