Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Scaderi mari al preturilor criptomonedelor in ultimile 24 de ore. De ce?

  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Pai asta zic și eu... cu putina răbdare poți sa ai lunar sau trimestrial un plus de 20-30%, nu trebuie sa mizezi doar pe o bula - poți sa faci trading și zilnic ori săptămânal dar evident pe barbă ta, ca acolo te mănâncă ursii de viu.
Mai întra în ecuație și norocul... sunt mulți care nu înțeleg ca este o combinație de loterie cu jungla deci nu le garantează nimeni nimic - se arunca în asa ceva și apoi sar în sus cand pierd, spunând ca au luat teapa... de parca i-ar fi tras careva de mânecă să-si bage ultimii bănuți în crypto. Ar fi în stare sa anunțe și protecția consumatorului, dacă rămân fără bani în exchange sau percep aia comisioane foarte mari.

La început nici eu nu am avut răbdare dar pe parcurs am căpătat-o și am început sa nimeresc ambele vârfurile (adică și "vârful" negativ) , cât de cat căci niciodată nu am nimerit un minim posibîl înainte de un nou vârf (acu', în iulie, aproape l-am nimerit)... din păcate am greșit atunci când am lăsat în cont banii cu tot cu profitul din iulie... uite ce bine era acum sa cumpar masiv!.
Am luat oricum dar mai puțin și numai BTC & BCH... și aștept octombrie!

Edited by rz, 12 September 2018 - 11:36.


#38
Crusher123

Crusher123

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.08.2018

View Postrz, on 12 septembrie 2018 - 11:33, said:

Pai asta zic și eu... cu putina răbdare poți sa ai lunar sau trimestrial un plus de 20-30%, nu trebuie sa mizezi doar pe o bula - poți sa faci trading și zilnic ori săptămânal dar evident pe barbă ta, ca acolo te mănâncă ursii de viu.
Mai întra în ecuație și norocul... sunt mulți care nu înțeleg ca este o combinație de loterie cu jungla deci nu le garantează nimeni nimic - se arunca în asa ceva și apoi sar în sus cand pierd, spunând ca au luat teapa... de parca i-ar fi tras careva de mânecă să-si bage ultimii bănuți în crypto. Ar fi în stare sa anunțe și protecția consumatorului, dacă rămân fără bani în exchange sau percep aia comisioane foarte mari.

La început nici eu nu am avut răbdare dar pe parcurs am căpătat-o și am început sa nimeresc ambele vârfurile (adică și "vârful" negativ) , cât de cat căci niciodată nu am nimerit un minim posibîl înainte de un nou vârf (acu', în iulie, aproape l-am nimerit)... din păcate am greșit atunci când am lăsat în cont banii cu tot cu profitul din iulie... uite ce bine era acum sa cumpar masiv!.
Am luat oricum dar mai puțin și numai BTC & BCH... și aștept octombrie!
Ma gandeam si eu sa cumpar BTC, dar cineva mi-a dat un sfat sa iau ETH, acum am un profit, dar foarte mic. Cred ca ETH ar fi o moneda destul de buna pentru investit, mai ales dupa cum se dezvolta acum. In fine, ramane doar de asteptat si de sperat la rezultate pozitive.

#39
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Așteaptă și o sa vezi ca la sfârșitul săptămânii viitoare incepe din nou sa urce piața (probabil ca tot la nivelul din 24-25 iulie 2018).
ETH dar și XRP au momente bune zilele astea dar nu este de scos pana în 30 septembrie (în ziua respectiva este "evenimentul" S.E.C/E.T.F).
Am scris pe un alt thread ce anume este în 30 septembrie... eu, la un plus 30-40%, cred ca scot tot si aștept apoi următorul val!

Edited by rz, 19 September 2018 - 14:19.


#40
Crusher123

Crusher123

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.08.2018

View Postrz, on 19 septembrie 2018 - 14:11, said:

Așteaptă și o sa vezi ca la sfârșitul săptămânii viitoare incepe din nou sa urce piața (probabil ca tot la nivelul din 24-25 iulie 2018).
ETH dar și XRP au momente bune zilele astea dar nu este de scos pana în 30 septembrie (în ziua respectiva este "evenimentul" S.E.C/E.T.F).
Am scris pe un alt thread ce anume este în 30 septembrie... eu, la un plus 30-40%, cred ca scot tot si aștept apoi următorul val!
Asa pentru curiozitate, ce este in 30 septembrie? Sau daca ai putea sa ma indrepti spre postarea ta.

#41
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Scrie in thread-ul "Investitii în cryptomonede"... se inflamează puțin piața - suficient cât sa poți scoate un profit din asta.

Edited by rz, 19 September 2018 - 14:43.


#42
Crusher123

Crusher123

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.08.2018

View Postrz, on 19 septembrie 2018 - 14:39, said:

Scrie in thread-ul "Investitii în cryptomonede"... se inflamează puțin piața - suficient cât sa poți scoate un profit din asta.
Bine, multumesc

#43
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Chiar acu' cateva minute au dat cu el de pamant (6155$ BTC-ul) dupa care l-au dus la 6500$... s-a iscat brusc o ''miscare'' pe piata si nu inteleg de ce.
Si continua sa intre cateva miliarde in piata de crypto!

Edited by rz, 19 September 2018 - 21:32.


#44
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
nu e nimeni care sa dea miliarde de dolari pentru biti

get real

sunt miscari mari de biti, facute de baleni

in spatele miscarilor nu sunt dolari fizici

isi misca bitii dintr-un loc in altul, pentru a misca piata

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate