Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Fara acces la internet din cauza Avast

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Domnu' Super Moderator, daca ati fi profesionist in adevaratul sens al cuvantului ati fi dezinstalat Avast-ul care este o mizerie el insusi.Antivirus CORECT este acela ce-l are OS-ul (daca este Windows 10) sau ceva de la Microsoft, daca vorbim de Windows 7 sau 8, Microsoft Essentials.
Amicul DVS avea OS cu licenta? Daca DA,poate sa se bucure de suficienta putere aparare din partea Windows Defender-lului sau Essentials-ului.Orice antivirus de la terti... implica setari suplimentare si probleme mai ales la regulile de firewall! Aici BitDefender conduce detasat in regula "asa nu!". Romanu' nostru priceput la toate (sapa,grapa,joaca fotbal,bate cuie,zugraveste,fute 3 numere intr-unul)... nu are habar de reguli CORECTE de firewall... vezi BitDefender total security si reteua de calculatoare cu imprimante partajate!
Recomand ca amicul DVS sa-si cumpere o licenta (daca n-are) si sa-si dezinstaleze mizeriile de antivirusi free!

#20
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Sunt curios cati dintre cei care comenteaza in legatura cu pirateria, au licente cumparate pentru fiecare program utilizat!

Si eu am avut probleme cu Avastul, imi functionau doar site-urile cu iconita "Secure" => sters din PC. Apoi am prins o oferta de nerefuzat pe BD Internet security si am trecut la el. Pot spune ca nu exista termen de comparatie intre un modul gratis si o licenta pentru un program!

#21
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014

View Postgozmyn, on 08 septembrie 2018 - 10:47, said:

Sunt curios cati dintre cei care comenteaza in legatura cu pirateria, au licente cumparate pentru fiecare program utilizat!

Si eu am avut probleme cu Avastul, imi functionau doar site-urile cu iconita "Secure" => sters din PC. Apoi am prins o oferta de nerefuzat pe BD Internet security si am trecut la el. Pot spune ca nu exista termen de comparatie intre un modul gratis si o licenta pentru un program!
Avast-ul este o mizerie, baiatul meu!

#22
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,552
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Recomanda un inlocuitor.   

Quote

Păi atunci recomandă-ne o altă “mizerie”!   

Pai cel mai bun Free, ba mai bun chiar decat altele cu plata e Windows Defender - in 8 si 10 si MSE in 7.

Anul asta nu stiu daca a fost vreo luna in care sa nu fie pe locul 1 in comparative.

Quote

Sunt curios cati dintre cei care comenteaza in legatura cu pirateria, au licente cumparate pentru fiecare program utilizat!
In primul rand regulamentul Softpedia nu incurajeaza pirateria - conform legilor romane este ilegala. In consecinta orice mentiune a unui program piratat va fi sanctionata corespunzator.

In al doilea exista alternative free ptr cam toate softurile cu plata. Nu zic ca mai exista si alte modalitati de a procura licente la softuri cu plata ce nu implica ilegalitati - gen giveaway, bundle-uri, etc. Totul e sa vrei asta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate