Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua
 Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...

Recomandare service BMW Bucuresti
 Recomandare SSD

Cheie BMW X4 G02 duplicat

Colantare auto, locatii, preturi,...

Boxe fata golf 5
 Resizable BAR

Gratar/tigaie pentru friptura - p...

Se pot utiliza imaginile generate...

Alternativa la Paint pe Ubuntu

*Cafeneaua Digi*

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
13516 replies to this topic

NikoroB

NikoroB

Senior Member

• Grup: Senior Members

AlinMarius11, on 15 aprilie 2024 - 10:37, said:

Am auzit eu bine sau nu se mai dau pre-paid la Digi?
În septembrie plec în UAE și voiam să iau o cartelă Digi pentru perioadă limitată pentru care stau.
Nu aș face abonament, am văzut ca la Digi e cel mai mic tarif PER mega față de operatorul meu daily
Și să mă mut cu totul la Digi iar nu e bine ca la țară la mine stau prost pe semnal.
Oricum cartela nu avea acces in roaming. Mergi cu operatorul tau daily.

Neaceasca85, on 15 aprilie 2024 - 09:59, said:

Da, CAT 5 E e minim requirement pentru 1000 mbps, desi pe distante scurte poate merge si pe cablu de categorie inferioara, dar totusi in 2024 macar CAT 5 E trebuie sa ai.

50 metri de cablu e cam mult, parca e distanta maxima de la care trebuie pus switch pe post de amplificator. Esti la limita cu distanta.

Oricum greu cu netul in acea remote location, daca zici ca s-a pus in functiune reteaua electrica, ar trebui sa vina si RDS cu fibra. Posted Image
Ai vazut tu in ultimii 15 ani pe undeva cablu mai prost decat cat5e?!

Oricum standardul permite maxim 100m. In practică (in functie de calitatea cablului) merge si un pic mai mult, dar na, ne-am obișnuit ca tu nu te pricepi.

Neaceasca85, on 15 aprilie 2024 - 09:59, said:

Se apropie 1 mai si Pastele, nu simt nevoia sa ma angajez acum.
Normal, ar fi si pacat sa te trimită acum la munca. Unde mai pui ca nu mai e mult si vin vacanțele de vara, apoi craciunul, revelionul... Asta e, a mai trecut un an!

XAN

XAN

Active Member

• Grup: Members
am făcut solicitare de portare a numărului de abonament digi către altă rețea respectiv yoxo(orange). Portarea e programată miercuri. Azi am primit mesaj de la digi că au primit solicitarea de portare și că numărul se află sub perioadă contractuală și voi achita taxe de reziliere anticipată. Eu am abonamentul la digi din 2019 și nu am luat niciodată telefon sau altceva de la ei. E cumva un  mesaj standard sau au de gând să mă prostească ?

Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

Active Member

Ți-am spus și pe topicul Yoxo că e un mesaj standard. Dacă tu știi că nu ești sub contract, n-ai de ce să-ți faci griji.

raducanu969

raducanu969

Active Member

pt XAN - Posibil sa iti fi prelungit serviciile DIGI, de aici si acea perioada. La inceput de an, DIGI suna clientii pentru prelungire servicii, oferind 50% din total abonament pentru 4 luni, daca se prelungesc cu 12 sau 24 luni ( numai stiu exact perioada ). Cel mai bine e sa suni in Call Center si sa intrebi.

abit

abit

Active Member

Am găsit un esim interesant se poate conecta în rețelele Vodafone, Telekom, Digi

Primiți zilnic 8, 10, 20, 25, 50 MB valabili 6 zile pentru o reclama vizionata😄

Foarte bun pentru cellmaper.

Attached Files

Redzutzuu

Redzutzuu

Member

Si cum se numește?

abit

abit

Active Member

descarci a doua imagine, o vizualizezi cu zoom Posted Image, afli de acolo numele retelei
Attached File  dent wireless.PNG   3.84K   18 downloads
pentru roaming in Romania vad ca ofera ip-uri de Polonia, ping 50-60 ms per directie,

dupa cum spuneam traficul e putin.... luna trecuta am ajuns la 0,97GB   Posted Image

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned
Reseller Plus PL cel mai probabil, e unul dintre cele mai populare retele care vand spre operatori eSIM. Evident se folosesc in mare parte agreementurile Plus PL. E acces pe toate cele 4 retele in RO.

abit

abit

Active Member

cu DENT nu merge Orange sub nici o forma, reteaua preferata vad ca e Digi, singurul esim care merge pe toti operatorii la noi e instabridge

Bnesim a instalat un esim Plus PL, dar la astia merge doar pe Orange (si Digi 2G)

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned
"Just eSIM" parca intra pe toate retelele, cu Digi preffered (+ acces 5G).

Plus PL la origini are acces pe toate, dar foarte posibil sa limiteze in particular accesul vândut mai departe spre terți.

XAN

XAN

Active Member

View Postraducanu969, on 16 aprilie 2024 - 06:46, said:

pt XAN - Posibil sa iti fi prelungit serviciile DIGI, de aici si acea perioada. La inceput de an, DIGI suna clientii pentru prelungire servicii, oferind 50% din total abonament pentru 4 luni, daca se prelungesc cu 12 sau 24 luni ( numai stiu exact perioada ). Cel mai bine e sa suni in Call Center si sa intrebi.
Apropo de această chestie, mi se pare aiurea, deci eu trebuie să mimez anual o închidere a abonamentului ca să beneficiez de reducerea de 50% x luni, cum oferă de BF. Pe mine nu m-a sunat niciodată să-mi ofere ceva deși am acel nr din 2019. Cât despre taxa de reziliere cred că a fost doar un mesaj standard. Azi m-a sunat să mă întrebe de ce îi părăsesc, i-am zis că din cauza semnalului și am dat un exemplu clar că la mine în sat când pică curentul, și se întâmplă mai des ca la oraș, pică și semnalul digi neavând niciun generator, spre deosebire de alte rețele care merg permanent. Nu a mai zis nimic operatoarea, ne-am urat cele bune și gata, nici nu am mai întrebat de taxe de reziliere că nu e cazul la mine.

LunaCrystal

LunaCrystal

Clubbing is life!

Vizualizare mesajabit, pe 16 aprilie 2024 - 09:06, a scris:

Am găsit un esim interesant se poate conecta în rețelele Vodafone, Telekom, Digi
Primiți zilnic 8, 10, 20, 25, 50 MB valabili 6 zile pentru o reclama vizionata��

Vizualizare mesajabit, pe 16 aprilie 2024 - 13:49, a scris:

cu DENT nu merge Orange sub nici o forma, reteaua preferata vad ca e Digi, singurul esim care merge pe toti operatorii la noi e instabridge
Foarte ciudat, pana acum vreo 2 saptamani si la mine mergea Dent pe Digi, il foloseam ca solutie de avarie cand sunt intr-o zona in care doar Digi are semnal si da, nici mie nu imi mergea pe Orange. Acum nu se mai conecteaza la retea daca pun pe selectare manuala si Digi, nici automat nu mai selecteaza Digi. Acum imi merge pe Orange si Vodafone, mda retele ce au oricum servicii pe cartela.

Oare sa fie diferita situatia daca esti pe android sau iPhone?

Spoiler

Edited by LunaCrystal, 16 April 2024 - 20:48.

KyKyKyKy

KyKyKyKy

Guru Member

Se pare că A1 Bulgaria nu mai preferă Digi, ci orange.

Egyptian

Egyptian

Member

Salut! Azi fac rost de la un prieten un A71, cum pot face band lock pe el? Am inteles ca are acel patch si nu mai merge din Netmonitor.
Ma interesa sa vad pe unde e B28 la ORO/VF :)

al1nn_

al1nn_

Junior Member

• Grup: Junior Members

View PostEgyptian, on 21 aprilie 2024 - 13:14, said:

Salut! Azi fac rost de la un prieten un A71, cum pot face band lock pe el? Am inteles ca are acel patch si nu mai merge din Netmonitor.
Ma interesa sa vad pe unde e B28 la ORO/VF Posted Image
Depinde de versiunea software.
https://play.google....ion&hl=en&gl=US
(pre iunie 2022)
Daca nu merge,trebuie sa platesti alliance shield pro  si acela merge doar pe sim1.

mangla

mangla

Junior Member

cum pot afla pe un telefon samsung codul ICCID a unei cartele orange prepay? Daca faceai portare de pe abonament nu mai trebuia insa daca ai cartela prepay orange si vrei sa treci la abonament la Digi, iti cere acel cod. Stiu ca doar pe Iphone poti sa il vezi din setari

Edited by mangla, 21 April 2024 - 20:56.

Egyptian

Egyptian

Member

al1nn_, on 21 aprilie 2024 - 13:51, said:

Depinde de versiunea software.
https://play.google....ion&hl=en&gl=US
(pre iunie 2022)
Daca nu merge,trebuie sa platesti alliance shield pro  si acela merge doar pe sim1.
Imi poti lasa un tutorial in PM, ceva? Am one ui 6.0 si nu merge cu aplicatia aia, ai ceva workarounduri?

ovidiu2021

ovidiu2021

Junior Member

Pt cei ce folosesc DigiOnline, la voi se blochează/îngheață eurosport 1 sau 2 ? La mine destul de des și este enervvant că timp de ore nu își revine. Am făcut o sesizare la ei odată mi-au trimis mesaj că sa rezolvat și acum din nou, doream să văd snooker și ciuciu când dau pe eurosport merge 5 sec apoi stop, dau pe alt canal ok revin la Eurosport și imi repetă aceași secvență de 5 sec și stop .

Edited by ovidiu2021, 22 April 2024 - 10:39.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate