Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Credinta este o boala psihica a neputintei ? Dar speranta?

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
66 replies to this topic

#55
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
nu sunt un radical periculos, Dumnezeu te iarta chiar daca gresesti, nu judec pe nimeni, vreau binele tau, al tuturor iar eu stiu ca Dumnezeu exista

#56
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015

View Postlegit10, on 08 septembrie 2018 - 04:53, said:

vreau binele tau, al tuturor

Perfect
Incepi cu a respecta pe cel de langa tine chiar daca aveti preferinte diferite
Eu asa am inteles din ceea ce ai scris, ca cel care nu crede in Dumnezeu vrea sa faca rau.
Pentru mine asta e un indiciu puternic de radicalism.

Exista oameni care nu cred in Dumnezeu si totusi nu vor sa faca rau, care respecta.

#57
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
prietene eu stiu ce vrei cand nu il vrei pe Dumnezeu, vrei mai mult din toate, iar eu iti spun ca e gresit, daca Dumnezeu exista trebuie sa gandim ca si cand cineva ne vede, vrea sa fie number one, Dumnezeu nu poate sa dispara sa te lase pe tine number one

#58
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postunbrutus, on 05 septembrie 2018 - 10:26, said:

Concluzia dumitale fiind, care?

#59
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015

View Postlegit10, on 08 septembrie 2018 - 15:06, said:

prietene eu stiu ce vrei cand nu il vrei pe Dumnezeu, vrei mai mult din toate, iar eu iti spun ca e gresit, daca Dumnezeu exista trebuie sa gandim ca si cand cineva ne vede, vrea sa fie number one, Dumnezeu nu poate sa dispara sa te lase pe tine number one

Fals, nu stii nici daca eu cred in Dumnezeu sau nu, nu stii nici daca vreau mai mult.
Eu, in schimb stiu ca tu esti credincios in Dumnezeu si ca pentru tine e #1.
E perfect. Eu pot trai cu gandul asta atata vreme cat ma respecti.
Tu de ce nu poti respecta gandul meu despre viata, INDIFERENT care ar fi el? Bineinteles sa nu iti fac tie rau.
In plus, uite, eu iti fac tie si un bine. Cnad ies afara sa dau zapada, pentru ca tu nu ai masina de aruncat zapada si esti batran, o dau si la tine.
De ce trebuie sa ma jignesti spunandu-mi ca stii tu ca eu vreau sa fac rau oamenilor?

#60
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
traind mi-am dat seama ca exista o forta superioara noua, la inceput am crezut ca oamenii au puteri supranaturale, apoi treptat am realizat ca este vorba de Dumnezeu, iar mai apoi mi-am dat seama ca Dumnezeu raspunde la numele lui Isus

am fost ateu, stiu cum e, nu vrei sa auzi de Dumnezeu fiindca te incurca...te crezi mai destept, mai frumos decat ceilalti

uite un site unde puteti ajuta, zici ca nu crezi in Dumnezeu, daca iti pasa faci ceva pentru acesti oameni, mie imi pasa ca sunt crestin, fara Dumnezeu eram o hiena

https://www.sperantapentruromania.ro/

#61
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015
Nu, nu am zis ca nu cred in Dumnezeu si nici ca eu cred
Iar daca sunt credincios, e problema mea personala si nu sunt activist.
Activistii astia ca tine nu fac decat sa distruga ideea de credinta.
Si asa va invata biserica, din pcacate nici voi si nici biserica nu constientizeaza ca credinta in Romania a devenit o poluare spirituala, e un manelism spiritual.
Fiecare care crede ca cred in Dumnezeu tipa din ce in ce mai mare si mai stringent, jignesc, violeaza educatia si scoala, isi permit orice, chiar impotriva politiciii crestinismului.

Asta ma supara.

#62
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
Caci de oricine se va rusina de Mine si de cuvintele Mele, se va rusina si Fiul omului de el, cand va veni in slava Sa si a Tatalui si a sfintilor ingeri. (Luc.9:26)

Ce va spun Eu la intuneric voi sa spuneti la lumina; si ce auziti soptindu-se la ureche sa propovaduiti de pe acoperisul caselor. (Mat.10:27)


crestinismul nu are nicio legatura cu asa zisa cultura, in fapt este pentru prosti...si am terminat , ma intorc cand voi putea face minuni, nu vorbe

cultura este un fetis sexual, vrei sa fii destept ? spala-te la fund, spala-te la penis, imediat ce te murdaresti, asta inseamna cultura, nu sa stai jegos si sa vorbesti frumos

#63
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Sa-nnebunesc, de ce am ajuns la faza cu spalatul ?!

#64
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
botezul cu apa are ca rol sa va invete sa va spalati, ca nu va place apa

#65
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Aha, esti apostolul igienei sau ceva.

#66
bcoriolan

bcoriolan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 11.06.2004

View Postaustralis, on 05 septembrie 2018 - 14:52, said:

Unde ai vazut tu credinta la un neam caracterizat prin 3 cuvinte:

Hot
Mincinos
Ipocrit

Gargara nu se pune....
Plus:
Tembel
Egoist
Superficial
Aparent civilizat
Semibarbar
.....

#67
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
dati exemplu de un om care nu a cunoscut umilinta, rusinea, neputinta ? biblia spune ca omul trebuie sa traiasca prin credinta nu prin propriile puteri...slabiciunea este apreciata de Dumnezeu si toti mai devreme sau mai tarziu se vor umili

Edited by legit10, 13 January 2019 - 18:27.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate