Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Urmarire in trafic, tentativa de jaf

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#19
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,373
  • Înscris: 24.09.2017
hmm.nu a zis nimic ca aia erau victime.

dar gandind un pic, 15 insi? ce faceau aia chiar daca-i sefuiau? isi luau acadele de banii aia.

#20
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004

View Postmyshyk, on 04 septembrie 2018 - 21:15, said:

Cred ca dadeam in ala cu usa deschisa. Asa, pe filmate.
e mai delicat, ca daca te opresti, te linseaza aia, daca mergi mai departe e cu fuga de la locul accidentului. ala la tribunal declara ca se daduse jos sa se pise, orice ai tu pe filmare. riscant.

#21
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
Am dubii...
1. Asta ca sunt cu copilul in masina o baga toata lumea.
2. filmarea nu e completa, cine stie cum a instigat si el.
3. nu voiau sa ii faca rau ci doar sa il sperie, nu se pun in fata masinii lui.
4. Soseaua nu a fost blocata in nici un moment, autorul viseaza. La ultima faza cu masina rosie poate ai putea sa spui asta dar aia nu coboara doar injura. Din astea vad saptamanal in Bucuresti.

Sper ca politia sa ia in considerare toata filmarea, nu doar partile dorite de autor. La vaitat toti sunt buni...

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu mi se pare jaf, mi se pare sicanare in trafic.

#23
Zuy

Zuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 19.11.2006
Legat de topic:

Acum 2 Luni în Uzbekistan, veneam cu un ”taxi” de la Samarkand spre Tașkent și la un moment dat o grămadă de tipi pe marginea șoselei făceau semn cu mâna să oprim... (era un fel de botelneck pe șosea), șoferul trece printre ei,noi speriați de situație (aprox 23 PM la ei și încă 230 km până în Tașkent) ne gândeam că asta e....Posted Image  și după câteva minute de tras sufletul după incident, întreb ghidul despre ce era vb acolo... La care ghidul răspunde relaxat... Împart flayere pt un motel aflat la câțiva km de locul respectiv Posted Image (asta a fost singura experiență mai a la X-Filess, în cele 6 zile de Uzbekistan).

Altă întâmplare asemănătoare am pățit-o în Slovacia între Kosice și Miskolc pe la 1 A.M. acum 2 ani, o mașină neagră încerca să ne scoată de pe Autostradă ( arunc un ochi pe GPS setat prost care îmi arăta aprox. 80 km până în Ungaria) și zic asta e... om vedea ce o fi... mergeam ca la F1, când el cu o jumate de mașină înainte încercând să îmi taie calea, când eu înaintea lor cu 1/2 de mașină aprox vreo 15 km, când am văzut tabla cu H la dreapta în 500m. Ne-au urmărit până ce au văzut poliția de frontieră înarmată și s-au întors din drum. Noi eram morți de oboseală că veneam din Riga (1.200 km doar de drumuri naționale cu limitări de tot felul)  și experiența asta nea cam pus capac Posted Image

Ca o paranteză, până la incidentul respectiv nu am primit un flash pe drum sau un claxon. la Intrarea prin vama Borș a doua zi (după o noapte de somn în Miskolc) între Oradea și Chișineu Criș am primit ”tradiționalul” salut cu ”dejtul mijlociu” de la un concetățean căruia i sa părut depășirea noastră în neregulă.
Atunci am fost siguri că suntem în România Posted Image

De obicei evit să umblu pe șosele noapte din cauza acestor ”specimene” și în Ro și în UE Posted Image

Edited by Zuy, 04 September 2018 - 22:00.


#24
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018

View PostMembruAnonim, on 04 septembrie 2018 - 21:54, said:

Nu mi se pare jaf, mi se pare sicanare in trafic.
Cel mai probabil... Asta cu filmare cine stie ce a facut sau poate nu a facut el ci altul si se iau in maciuci. Regizorul nu e din zona si pleaca pe cand celalalt ii suna pe bajeti sa il astepte sa il sperie.
Cam asa ceva banuiesc. Tare as vrea sa vad toata filmearea de cand a plecat de acasa. La fel si multe alte filmari din astea in care se arata doar ce il intereseaza pe regizor.

LE: daca chiar voiau aia sa jefuiasca era altfel. Pe mine m-a urmarit un BMW negru la doua noaptea din Targoviste pana in Cuza Voda, eu eram cu o duba, se intampla prin 2003. In Cuza Voda erau alte doua masini care chiar blocau drumul nu ca in filmarea asta. Am facut stanga pe o ulita, iar stanga si m-am intors in Targoviste cu BMW-ul pe urmele mele pana la politie in fata. Am stat pana la ziua si m-ama intors in Bucuresti, nu am intrat la politie ci doar am oprit in fata sectiei.

Edited by IpsilanteCucuruz, 04 September 2018 - 22:02.


#25
A10Warthog

A10Warthog

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 902
  • Înscris: 12.11.2017

View PostCossta, on 04 septembrie 2018 - 21:25, said:

Sincer, dar sincer vorbind daca viata personala si a celor din masina ar fi pusa in primejdie in asemenea caz as fi intrat in portiera aluia cu masina cu tot cu filmarea ruland.

Nu funcționează în cazul în care conduci o conservă. De asemenea, e o idee foarte proastă să rămâi fără motor în mijlocul stolului de lua-mi-aș puncte.

Problema e că dacă intri în ei ca-n oala cu sarmale sigur nu va fi nimeni de partea ta, de la oligofrenii din presă până la provincialii în uniforme care se trezesc doar ca să râgâie mizerii precum "nu se poate așa ceva, suntem oameni". "Trei tineri loviți în plin de un șofer. Iată ce spune mama victimelor" - sună familiar?

View Postbobitad, on 04 septembrie 2018 - 21:43, said:

hmm.nu a zis nimic ca aia erau victime.

dar gandind un pic, 15 insi? ce faceau aia chiar daca-i sefuiau? isi luau acadele de banii aia.

Sunt animale. Ce are sens pentru noi nu are sens pentru ei.

#26
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,221
  • Înscris: 05.06.2002
mie-mi pare sicanare in trafic. in ultimii ani s-au inmultit f. mult masinile care circula pe soselele patriei, or ajuns toti bizonii sa posede cate o rabla si asta se vede in nivelul de civilizatie in trafic, care nici inainte n-a fost prea ridicat.

#27
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
... pana dau de unu cu pistol/ mitraliera /bazooka si apoi se linistesc pe veci !

#28
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Daca Dragnea le spune ca-i scapa de puscarie, acum ies talharii la jaf.
Cumparati camere video pe masini, arme, si incercati sa nu opriti, mai bine dati peste ei chiar si mortal decat sa deveniti victime voi sau familiile voastre.

Edited by notrust, 04 September 2018 - 23:07.


#29
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018

View PostMembruAnonim, on 04 septembrie 2018 - 21:16, said:

Voi ce ati fi facut daca v-ati fi aflat in acea situatie? Eu mi-am pus intrebarea dupa ce am vizualizat clipul. in cazul in care era blocata strada in totalitate.
eu imi pun intrebarea de ce topicul deschis de mine este acum al tau..... nu i frumos ce se face pe aici...
a fost sters al meu si acum este al tau? hmm...frumos , ce sa zic..

Edited by CostyNn96, 04 September 2018 - 23:03.


#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Au fost deschise simultan am impresia. Poate al tau nu respecta ceva.. titlu, continut, forma..nu stiu.
Nu pune la inima. Iti dai seama ca nu este important cine a deschis un topic anume. Important este subiectul. Nu luam bani pe postari sau ceva de genul.

Edited by MembruAnonim, 04 September 2018 - 23:10.


#31
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018

View PostMembruAnonim, on 04 septembrie 2018 - 23:08, said:

Au fost deschise simultan am impresia. Poate al tau nu respecta ceva.. titlu, continut, forma..nu stiu.
Nu pune la inima. Iti dai seama ca nu este important cine a deschis un topic anume. Important este subiectul. Nu luam bani pe postari sau ceva de genul.
scuza-ma, nu mi am dat seama de asta...ma gandeam ca a fost sters de tine .,acum am vazut ca nu esti moderator/admin Posted Image , sorry.
oricum ideea era aceeasi., in ce tara traim :D

Edited by CostyNn96, 04 September 2018 - 23:18.


#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu stiu daca as avea timp sa fiu moderator Posted Image De fapt nici nu m-as descurca sa fiu sincer.

Edited by MembruAnonim, 04 September 2018 - 23:19.


#33
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014
Ce vrajeala de doi lei .
S-au sicanat in trafic apoi ca sa se scoata spun ca erau sa fie jefuiti  .

View PostAdm, on 04 septembrie 2018 - 21:13, said:

Foame de bani; in tara sunt inca destule arii populate unde iti e frica/mila sa treci ziua.

Oamenii de acolo nu prea au frica legii, mai ales cand sunt in gloata si stiu ca Politia Romana e inexistenta.
Hai sa nu facem panica in randul celor  care au bani.

In Romania nu prea au spor jafurile. Sa presupunem ca opresti o masina de peste 35 .000 de euro sa o jefuiesti... furi o mie de euro si risti sa stai 10 ani in puscarie.

Sunt zone in Romania de rromi saraci unde doamne fereste sa faci pana sau sa se strice masina , cunosc o astfel de zona dar din fericire satul e in padure, si drumul se infunda, rar gasesti drumuri nationale sau judetene cu astfel de zone periculoase

#34
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,797
  • Înscris: 20.10.2015

View Postzile_san, on 04 septembrie 2018 - 21:15, said:

ba fratilor io de ce nu patesc asa ceva?si am circulat in tara asta zi si noaptea de mi-a venit acru. ba da chiar vreau sa patesc asa ceva, sa vad eu viteazu care se crede mai tare ca si masina. pt ce cacat de motiv nu i-a luat pe capota sa faca gta cu ei? ai sub limita legala si omul e la tine pe capota daca nu ai alcoolemie, adios, el e de vina.

Pai daca tu mergi numai pe Bucuresti - Ploiesti...

View PostMembruAnonim, on 04 septembrie 2018 - 21:16, said:

Voi ce ati fi facut daca v-ati fi aflat in acea situatie? Eu mi-am pus intrebarea dupa ce am vizualizat clipul. in cazul in care era blocata strada in totalitate.

pai in primul rand nu ajungeam acolo.
2 familii si cu copil mic pe drumuri secundare noaptea, nu prea da corect
Sovata Ghiorghieni si pe drumuri nationale. Niciodata noaptea pe drumuri slab circulate.

Apoi,.. aia daca aveau de gand sa jefuiasca, o faceau

Cei din primele masini nu erau in legatura cu ceilaltl.
Cred ca a ezitat prea mult, eu intorceam daca vad strada blocata din start.
Ma mir ca aia s-au dat la o parte.
Dupa ce treceam de ei nu-i lasam sa depaseasca, imi trebuie drumul liber in fata mea
Au avut noroc ca nu au ramas impotmoliti pe stanga sau sa alunece in sant.

ma intreb, au invatat ceva?

View Postzile_san, on 04 septembrie 2018 - 21:15, said:

pt ce cacat de motiv nu i-a luat pe capota sa faca gta cu ei?

Asta ar fi ultima greseala inainte sa-ti iei la revedere de la viata.

Daca ti-ai blocat masina si mai ales in act de agresiune esti un tip pe cinste

#35
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006

View PostMembruAnonim, on 04 septembrie 2018 - 21:01, said:

In Romania nu am mai vazut astfel de cazuri.

serios? acum 1-2 luni vuia toata presa de astfel de cazuri: https://www.google.r...h?q=jaf sinesti

#36
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostMembruAnonim, on 04 septembrie 2018 - 21:01, said:

In Romania nu am mai vazut astfel de cazuri. Chiar asa de periculoasa a ajuns o simpla deplasare cu masina noaptea? Ce parere v-a facut clipul de mai sus?

Am mai citit recent de vreo 3 astfel de cazuri care se petrec exact ca in Vestul Salbatic.. apar niste talhari dupa stanci si dai si alearga.

Ori, pana si pe vremea lu Margelatu (adica cand domnea voda Caragea) talhariile la drumul mare se faceau la pont.. Nu poti sa alegi o masina, aleator, din trafic si s-o fugaresti kilometri intregi in speranta ca vei gasi in ea, dupa ce ameninti cu o arma ocupantii masinii, niste bani, telefoane, tablete, un lingou de aur sau ce mai ia omul cu el in concediu.

La Sinesti, da.. exista o parcare in care stau niste kakanari in padure si inteapa anvelopa ca sa poata cotrobai prin masina.. Am vazut si la Cernica in padure asa ceva, niste boschetari pandind masini... dar asa, sa te ia talharii din zbor, fara o minima informatie, mie mi-e greu sa cred.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate